Strelecké kurzy
Strelecké kurzy

Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 09 Júl 2020, 17:11

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 9 z 9
 [ Príspevkov: 132 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

CZ-75 Shadow 2

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: CZ-75 Shadow 2
PoslaťNapísal: 11 Mar 2020, 08:59 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

albukerki: skus si este odsledovat ci pri uchope netlacis palcom silnej ruky na packu zachytu zaveru.
Ja mam klasicku SP-01nicku a nakolko si ten palec vykladam na tu packu tak mi po vystreleni posledneho naboja zbran "nevystavuje" (co ma vsak vobec netrapi).
Ked si dam pozor a ten palec si dam naschval bokom tak vsetko funguje tak ako ma.
Ked das do zbrane prazdny zasobnik a zaver stiahnes dozadu tak Ti zostane otvoreny?

Naposledy upravil theplaky dňa 11 Mar 2020, 17:17, celkovo upravené 1

PoslaťNapísal: 11 Mar 2020, 09:47 
občasný prispievateľ

theplaky píše:
Ked das do zbrane prazdny zasobnik a zaver stiahnes dozadu tak Ti zostane otvoreny?

Keď dám prázdny zásobník a obtiahnem tak záver zostane vzadu. Počkám na lepšie počasie a skúsim iné náboje... Snáď to bude v poriadku. Ďakujem

PoslaťNapísal: 11 Mar 2020, 17:07 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

1. najcastejsia pricina byva strelec, zle ulozeny prst
2. pozri si zachyt zaveru ci tam neni zrazena hrana a tiez si pozri to vybratie na zavere, kam zachyt zapada, ci tam nieje zrazena hrana.
3.ak pouzivas buffer, skus 13lb vratnu pruzinu, pripadne skus vybrat buffer co to bude robit.
Strelivom by to nemalo byt, fabricke 124gr SB maju dostatocny vykon.

PoslaťNapísal: 17 Jún 2020, 22:10 
prispievateľ

kolegovia, nejake tipy na mensie patky zasobnikov, aby som sa vosiel do IPSC Standard?

Zatial pozeram toto http://www.zbranepresov.sk/Armanov-Base-Pad-1rd-CZ-75-Shadow-black,
ale neurazim sa lacnejsej verzii, kedze zasobnikov je kopa :)

PoslaťNapísal: 18 Jún 2020, 23:20 
častý prispievateľ

hmm, prejdi so Production :D

PoslaťNapísal: 19 Jún 2020, 09:29 
prispievateľ

Chodim production, obcas sa otvori pretek bez production kategorie, iba STD, PDO, PCC.

PoslaťNapísal: 05 Júl 2020, 10:25 
prispievateľ

Ak to raz niekto bude prechadzat - Armanov patky su super :) cenovo lacnejsie ako vsetko stock, super sedia a chodia aj so zachytom na pruzinu na dne. Dokonca s 2 setmi “grip” pasky na vonkajsie dno, aby sa nesmykalo - maly detail, ale cenim ;) pri horsich zavadach sa dobre vytrhuju lebo po bokoch maju dobre chytitelne zarezy.

Kedze uz som STD, chcel som sa spytat na vymeny pruzin. Presiel som vlakno, videl som naznaky riesenia pruzin.
Zaujima ma, ci to niekto dotiahok a bezi mu to so standardnym strelivom. Nezaujimaju ma DPM, len klasicke pruziny - vratne plus pruzina spuste.

U nas som nasiel toto:
https://seboweapons.com/en/domu/457-set-of-sporting-springs.html
http://www.zbranepresov.sk/index.php?route=product/product&product_id=14017

Asi najviac ma zaujimaju vahy s ktorymi je spolahliva - par rokov dozadu bol standard #13,#10; dnes vidim uz #10,#9 u Seba

Kladivo menit zatial nechcem, ani predlzeny udernik. Predpokladam, ze zachyt zaveru do zasoby pri tychto experimentoch by bol fajn. Aktualne mam vsetko stock a pouzivam tensi buffer.

Dakujem (pokojne aj PM - ak by sa mala rozbehnut diskusia “naco ti to” ;))

Dodatocne, podarilo sa niekomu kupit floating pin na spust? Zistil som, ze moj stock mi uchadza do boku - zrejme zly staking z vyroby :( Rozmyslam, ci ho dat tuknut alebo vymenit za floating.

https://cajungunworks.com/product/floating-trigger-pin/

PoslaťNapísal: 05 Júl 2020, 12:32 
častý prispievateľ

A čo si od toho slubuješ? Pretože kto mal mechaniku časť dynamika na škole tak sa len smeje. Ak ťa bude niekto presviedčať o inom tak zrejme študoval vojenskú mechaniku, kde aj 2x väčší kruh má 2x viac sťupňov dookola :lol:
Je to fakt dobrý marketing. Podobne ako s olejčekmi a nano keramickými povlakni z vazelíny, ktoré hoja a zaceľujú nerovnosti na kovoch.
Na TTAG je aj starší článoček ako to dokonca aj merali. Merali muzzle flip up - zdvih. Rozdiel bol asi len do 5%, niečo viac išlo pocitovo.
Ale aby som teda len nehejtil, momentálne je na hajpe Zapletalova sada pružín.

Opäť sa budem opakovať, vraz peniaze do tréningu: do chlapíka čo robí aspoň 85% na špičku a do streliva. Kktinky ako pružinky, gripíky, ladené spúšte na fúknutie etc. z teba fakt strelca nespravia. Nikdy!
Stoeger vyhral prvé celonárodné USPA s posratou Beretou 92 čo je po VZ. 52 asi druhá nejNEergonomickejšia zbraň čo poznám. Nech mi odpustia majitelia.

PoslaťNapísal: 05 Júl 2020, 14:25 
prispievateľ

DeSade: Prave by som rad vedel ci od toho nieco cakat pri fabrickom strelive - vo vlakne bolo akurat to, ze to chceli niektori skusit, no nevidel som vysledok. Inde, ludia co sa tomu venuju skor povedia - “spravil som to co vzdy”, ale nie vysledok.

Preco po tom pozeram je to, ze ide o 15 eurovu zmenu; teda nie je to od “bud material alebo trening” ;)

S druhou castou sa uplne stotoznujen a snazim sa tak aj fungovat.
btw. Ad trening - videl som ze dotiahli Grauffel-a v 2019 na svk, to ale tento rok asi nie je realne.

PoslaťNapísal: 05 Júl 2020, 14:41 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

DeSade
Este doplnim ze Bob Vogel striela seriovym Glockom.
dusky
Asi viem na co sa pytas. Bicia pruzina 13 alebo 11, tie dava k specialom aj Ceska zbrojovka a odpaluju spolahlivo vsetko. Pri maksej uz moze byt problem s tvrdymi zapalkami. Koli lahsej manipulacii 11lb vratna je v poho aj s fabrickym strelivom, ked pouzivas ten plastovy buffer. Ak strielas prevazne fabricke, daj si radsej ten hrubsi. Pri faktorovam strelive 9lb vratna je v poho.

PoslaťNapísal: 05 Júl 2020, 14:49 
častý prispievateľ

Hehe, nedotiahli, ojel ich. Poslal za seba poskoka. Čo by si aj čakal, že ako sa bude frantík správať k psom zo stredovýchodu. :roll: :lol:
Jak to sledujem tak to sledujem s tými doplnkami a tuningom je to podľa mna tak, že každá hviezda a vychádzajúca hviezdička si pripne svoje meno na olejíčk, pružinku, koliesko na mačkanie, pätku zásobníka s posvätným pomazaním a takto si snaží zarobiť na nábojčeky, cestovné a noclažné po pretekoch.Podstata je sa odlíšiť a vymyslieť to pravé orechové čo dá + 10%, najmenej :)
Myslím, že sa mýliš s tými 15e. Každá zmena časti systému si vyžiada úpravu systému do opäť spoľahlivého celku. 15e to máš 75 IPSC terčov, napr. :wink:
Tie Šebove pružiny sú ale fakt z dobrej ocele.Vydržia n na10-cyklov. Robí (mu)ich Lars Hagerman.
Glock je luxusná ergonónia voči tej talianskej pomste. :) Ak myslíš ten čo s ním strielal jeden svetový pretek a mal podvesené TLR naplnené olovom a svoju kastom spúšť , tak hej, inak celkom ako z továrne. Len mierne ošúchané :)
Origo Glokom 20 striela Gastom Quindy Valegra a fakt mu to ide.

PoslaťNapísal: 06 Júl 2020, 10:18 
prispievateľ

@MRBLUE - presne si to pochopil, dakujem ;)
@DeSade - no tak to je smutne, ze to takto dopadlo, z akcie nemali fotky; aj cena sa mi zdala taka "stredna"

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 9 z 9
 [ Príspevkov: 132 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť