CZ 75 Compact Shadow Line

elegant_mendeleev

CZ 75 Compact Shadow Line

Príspevok od používateľa elegant_mendeleev »

Čágo bélo šílenci..tak si to predstavte, že som sa stal hrdým majiteľom funglovky CZ 75 Compact Shadow Line..má niekoľko vychytávok a tak som sa rozhodol pre tento variant..vyprášil som z nej zatiaľ len niekoľko gulí no a zistil som, že tá potvora žerie len plnotučné patróny..pri prebíjancoch so 4 grainovou prachovou náplňou sa záveru nechcelo dozadu..tak teraz neviem, či to je len tým, že vratná pružina je ešte príliš tvrdá od výroby a časom sa vybehá, alebo to bude trvalejšieho rázu..ide o to že pri čezetkách som zvyknutý na to že zožerú všetko a tak ma to trochu zaskočilo..takže nájde sa niekto, kto má s týmto železom skúsenosť.??
elegant_mendeleev

Príspevok od používateľa elegant_mendeleev »

A dalsi poznatok..poistka zaveru je dost dlha..pri vytahovani z puzdra sa zachytava a tym padom zbranou musis riadne trhnut..napadlo ma kupit nove puzdro aj ked mam uz 4..ale namiesto toho som ju vymenil za poistku zo starsieho typu CZ 75 D Compact a ajhla..ono to funguje bez problemov..inac zatial spokojnost..este trochu doladit mieridla..
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

-sračky sa používajú na prihnojenie záhrady a ne do pištole.
Pokiaľ nekupuješ prebíjané strelivo od spoľahlivého človeka, ktorý ozaj rozumie tej činnosti- neriskuj zlú skúsenosť.
Ak si nešetril pri investovaní do novej zbrane, tak prosím ťa nešanuj pri kúpe streliva pri zábehu zbrane.
Stačí, ak zakúpiš hocijakú dobrú cenovú ponuku výrobcov SB, ZVS, MFS, Geco atd. a vystrelíš ich aspoň 3000ks z namazanej zbrane.
Potom môžeš začať riešiť otázku, či niekde neudelali soudruzi v CZ UB chybu :wink:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Problem nebol so zbranou pri strelbe,ale pri taseni. :-) Bolo to sposobene sirsimi ovladacimi prvkami, nie strelivom.
Inak tie zbrane Shadow Line sa mi pacia. Povodne som spekuloval medzi novym G17 gen.4 alebo HK USP Sport,ale ked som si dnes osahal CZ SP-01 Shadow Line,asi vezmem tu alebo CZ 75 Shadow Line. Nejaka nostalgia ma zachvatila. :-)
elegant_mendeleev

Príspevok od používateľa elegant_mendeleev »

sračky.????...milý petersonik..prebíjam už viac ako 5 rokov a dokážem si nakalibrovať strelivo podľa mojej chuti ale aj potreby na ten ktorý konkrétny závod..tie 4-or grainovky bola len jedna zo skúšok aby som vedel ako sa správa nová zbraň v rôznych situáciách a podmienkach..s plnotučnými nábojmi rôznej váhy gulí a gramáže prachu, či už SB, ZVL ba dokonca aj maďare (MFS) zbraň nemá absolútne žiadne problémy..a taktiež mi je jasné, že novú zbraň treba rozchodiť..no ako som už spomínal, pri ČZ-tkách mám skúsenosť že sú všežravce a sú maximálne spoľahlivé..kupoval som si zbraň na bežné nosenie a nie do trezora, takže som zvedavý čo od nej môžem očakávať..ale vďaka za názory..akceptujem a sčasti sa s nimi aj stotožňujem..uvidíme čo a ako ďalej s týmto novým želiezkom..zatiaľ maximal spokojnosť..sadla mi do ruky..komfortnejšie strieľanie oproti starším typom..spúšť netreba ladiť absolútne vyhovuje továrenské nastavenie..ozaj ľudkovia..koľko zbraní tohto typu by som na Slovensku narátal..z netu viem o 2-och ľudoch..má niekto Shadowa compact.??
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ale si mi naložil, 5 rokov prebíjaš...
Tak sorry, to určite patríš k fachmanom, hlavne podľa obsahu otázok.

8)
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa tompek »

emkakme: prosím ťa, aké vychytávky na funglovke CZ 75 Compact Shadow Line máš na mysli?
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

emkakme , možno keby si sa troška aj ako 5-ročny :) prebijač vyjadril,malo by to nejaku
vypovednu hodnotu,bohužial z tohoto nieje nikto mudry:
"pri prebíjancoch so 4 grainovou prachovou náplňou sa záveru nechcelo dozadu"
čo takto aky prach ? aka AOL ? aka strela(vaha,typ) ake zaškrtenie.Popripade rychlost,faktor......
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

peterson napísal:ale si mi naložil, 5 rokov prebíjaš...
Tak sorry, to určite patríš k fachmanom, hlavne podľa obsahu otázok.

8)
pozor , fachmani si dokazu nakalibrovat :) my ostatni laborujeme...
emkakme napísal:sračky.????...milý petersonik..prebíjam už viac ako 5 rokov a dokážem si nakalibrovať strelivo podľa mojej chuti ale aj potreby
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Čo je poistka záveru? Záchyt?
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Som rad ze tu preberate velmi dolezite a podstatne veci, tiez sme si otvorili terminologicke okienko, ale teraz k veci.
U novych Shadow/Shadow line CZ-iet je od vyrobu trosku silnejsia vratna pruzina. Pri 147 grainovej strele, ma tovarenska pruzina problem spravne cyklovat pri nabojoch s faktorom 115-120 a menej (sudruhovia si fps vypocitaju sami)

PS: v poslednom case badam, ze nove (tak cca max rok stare) glocky v 9x19 maju od vyroby nejaku prilis tesnu komoru. Zaregistrovali ste to aj vy to aj vy? Naboj ktory v pohode naladuje nove Hs-ko, novy Springfielad alebo Ciza sa sem-tam do glockovej komory ani nevleze. (aby sme predisli polemikam, problem je priemer, nie dlzka)
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Pri faktore 115-120 a menej bude mat asi väčšina novych zbrani problem riadne cyklovat kedže je to hoooodne pod
fabrickym priemerom :) .Dalšim faktorom može byt teplota pri akej sa strielalo.....
elegant_mendeleev

Príspevok od používateľa elegant_mendeleev »

a sme doma..polemiky ma netrápia..skúsenosti a námety áno..a myslím, že toto sa tu rozvíja celkom dobre..s tou pružinou máš pravdu..už som v kontakte s predajcom a mám rozbehnutú objednávku na nové mieridlá, poistku záveru a aj vratnú pružinu..no a zbraň má už za sebou niečo cez 500 gulí a musím povedať, že som urobil dobré rozhodnutie..sadla mi do ruky a som s ňou spokojný..aj napriek miernej obave, pretože som o nej našiel len veľmi málo a nemal som ani možnosť pred kúpou ju vyskúšať..absencia blokácie úderníka mne osobne spríjemnila celú streľbu..tak ako vravím na bežné nosenie a akýkoľvek druh streľby je vhodná (pre polemizujúcich pod druhom streľby nemyslím len gulometenie na popre do 10 metrov)..
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Peter nemas celkom pravdu, ak spravis 115/124 grainovu strelu na faktor 120, zacykluje s nou spolahlivo aj nova Ciza :) ... sak vies, rychlost sa v rovnici Energie umocnuje na druhu.
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa bajec »

len sa spýtam...je CZ 75 Compact Shadow Line aj s oceľovým rámom, alebo len z ľahkej zliatiny? Nejak som všade našiel len ľahkú zliatinu...
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"