CZ P-07

omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Scandium: áno mám ju, malé recenzie som už písal v téme P-09. Kupoval som ju za 490E a tiež si myslím, že za tú cenu novú zbraň nezozeniete. Som s ňou spokojný, presnosť vynikajúca, spúšť dobrá, ergonomia zbrane výborná. Aj dvojrany mi idú dobre.
Do strojariny sa síce nevyznám, ale opracovanie " ala bobor " nikde nevidím, možno to dám prezrieť strojarovi... :D
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Zbrojár mi obrúsil ozub kladiva na polovicu. Chod spúšte sa zmenil na nepoznanie. Teraz to chodí podstatne ľahšie a skrátil sa aj ten mŕtvy chod spúšte čo ma vyrušoval. Na bezpečnosť v SA režime to namá žiaden vplyv a zbrojár tvrdí žeby sa dalo ešte zbrúsiť a šlo by to ešte lahšie.
Majiteľom 07 a 09 môžem po vlastnej dobrej skúsenosti doporučiť túto úpravu. Ale len u zbrojára! Doma neskúšať! :(
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

S tou bezpecnostou je to tak, ze po case moze zacat kladivo padat.
Ked v SA rezime tlacis spust ide ti kladivo velmi jemne dozadu presne pred spustenim?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

nie, kladivo sa neposunie pred spustením dozadu. Robila mi to staršie 75-ka.
Ak by som mal charakterizovať čo sa zmenilo tak v SA režime po asi 5-7 mm dráhe spúšte dôjde spúšť k bodu odporu a odpáli. Pred úpravou tá dráha bola kratšie (3mm) ale potom spúšť vykonávala dráhu so zvýšeným odporom a v určitom bode padlo kladivo.
Prečo myslíš žeby malo samo padať kladivo po určitom čase ? Podľa mňa je jedno či je na ozube 0,9mm vysoký zub alebo 0,5 mm ozub. Nenapadá ma žiadny dôvod prečo by malo samo kladivo padať. Myslíš že sa bude ten ozub odierať?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

scandium napísal:Podľa mňa je jedno či je na ozube 0,9mm vysoký zub alebo 0,5 mm ozub
:shock:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

scandium napísal: Podľa mňa je jedno či je na ozube 0,9mm vysoký zub alebo 0,5 mm ozub. Nenapadá ma žiadny dôvod prečo by malo samo kladivo padať. Myslíš že sa bude ten ozub odierať?
Nie je to jedno. Vyska ozubu urcuje dlzku drahy spuste.
Nepisem, ze to mas zle spravene. Len po X-tis spusteni sa prave ostra hrana na zapadke a ostra hrana na vrchole ozubu zaoblia a prave vtedy, ked je prilis mala stycna plocha moze zacat padat kladivo.
Vlozis zasobnik, obtiahnes a bum :lol: Zaver otrasom sam spustil kladivo.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

uvidíme, strielam veľa (keďže prebíjam) tak ten výsledok či tak či onak sa dostaví. Samozrejme v rámci objektívneho informovania to uverejním. Teraz mi to dal na polovicu (myslím že spomínal na 0,4 mm) a nejdem do toho už "šprtať" idem strielat a uvidíme.
Inak presne na toto som sa ho pýtal či nebude padať kladivo a ubezpečil ma že keď sa to urobí nejakým diamantovým nástrojom a materiál toho kladiva je vraj veľmi kvalitný tak tá hrana by sa nemala otierať a malo by to držať.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

P.S. potom by problém so zaoblovaním hrán na týchto dvoch súčiastkach mal byť aj u neupravenej zbrane a po čase by sa kladivo s tou súčiastkou mali navzájom obdrať a kladivo by malo padať. Či?
Preto som písal že keď je ten materiál na kladive dostatočne tvrdý a tá hrana je urobená ozaj ako ostrá hrana nevidím dôvod prečo by 0,9 malo držať lepšie ako 0,5 mm. Tak som to myslel. Či sa obderú hrany na 0,9 m hrane alebo na 0,5 mm je jedno, či? Ide len o dĺžku dráhy ktorú treba vykonať s vyššou hranou. Ten chod spúšte sa ale fakt skrátil.
Dovolím si za seba uzavrieť túto tému - idem strielať koľko sa dá a o pár mesiacov sa ozvem so skúsenosťami s touto úpravou
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Som trochu testoval novu P-07. Natiahnutie zaveru islo pomerne tazko. Zrejme sa prejavila tuhost novej vratnej pruziny. Chcelo by to asi par sto ran, aby sa to zlepsilo.
Testol som aj DPM kit. Po vymene vratnej pruziny za system pruzin od DPM, sa spravanie zmenilo k lepsiemu. Celkom dobry dojem mam zo zbrane a aj strelby. Spust isla v SA rezime fajnovo, zaberala vsak celkom vzadu. DA rezim bol celkom tvrdy, ale tak to ma byt pri DA. Reset spuste slusny.

Zbran mi sadla do ruky vyborne. Plastovy ram vyzera v skutocnosti lepsie ako na fotkach, na internete. Dizajnovo mi to taktiez sedi. Oproti Duty je to lepsie. Avsak nedokazal som vyuzit to drazkovanie po stranach v prednej casti zaveru. Uchyt vôbec nebol stabilny a nedokazal som pri uchyteni za toto miesto obtiahnut zaver. Bude to asi tym skosenim predných hran zaveru. Zadny uchop v pohode.

Vymena poistky za vypustanie kohutku a naopak islo hladko, strelec si tak moze vybrat co chce. Vymenitelne chrbty boli v baleni 3 kusy ( 2 samostatne a jdeden na zbrani), ale nepouzil som ich, nebol dovod na vymenu. Original na zbrani mi sedel dobre, vymena nebola nutna.

Opracovanie zaveru som porovnaval s CZ75 D Compact. Rozdiel je naozaj velky. Pri D-Compact vidiet hrube stopy po obrabani. Naopak, P-07 ma krasne opracovanie, nenasiel som ani jednu stopu po nejakom nastroji, alebo viditelne nedostatky. Snad sa uz v CZUB poucili a technologia sa im posunula smerom vpred.

Moj osobny dojem z tejto zbrane je celkom dobry, slusna praca. Chcelo by to este testnut po par tisicoch vystrelov. :)
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Máme za sebou tak cca 2000. Chod spúšte sa stal plynulejším a jemnejším. Asi si to sadlo, zvykli si na seba súčiastky. Z doterajšej skúsenosti sa mi javia ako najvhodnejšie 8 gramové strely FMJ s navážkou 4,5 grains (46 diera na LEE prachovači) prach S 020
Subjektívne sa zbraň chová najpokojnejšie, aj keď výšlah ohňa je viac viditelný ako pri menších navážkach a ťažších guliach. Skúšal som 8,7g olovenné, 9g olovenné 9g FMJ ALSA a 9,5g FMJ Alsa. Čím ťažšia gula tým sa mi subjektívne ťažšie zvládal výstrel (napríklad u Shadova mám presne opačnú tendenciu).
Kladivo nepadá, a ten chod je fakt kultivovanejší. Kúpil som a vymenil svetlovodné muchy. Tie pôvodné mieridlá mi veľmi nevyhovovali, možno by to chcelo kúpiť tú verziu s tritiovými mieridlami, ale mne vyhovujú viac svetlovodné mieridlá. Vpredu mám 6,5 mm.
Stále pozitívne hodnotím obrúsenie toho ozubu. Porovnávali sme to s kamošom na P 09 približne v rovnakom veku a počet výstrelov a ten chod u mojej spúšťe je kultivovanejší a hlavne (ako som písal) jednoznačnejší. Nebál by som sa dať to obrúsiť, ale takto mi to vyhovuje a aj keď mi povedal že ešte sa dá, tak už do toho nejdem
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

ešte niečo. Ak by sa našiel niekto a poradil by mi bol by som rád a vďačný za názor. Zápalky ktoré používam pri prebíjaní mi neodpaluje k úplnej spokojnosti. Stane sa (v porovnaní so Shadowom) pomerne často že klepnem jeden náboj aj 2x aj 3x a nič. potom ho dám do Shadowa a ten ho odpáli. Myslíte žeby pomohlo oslabiť pružinu čo je na úderníku aby bola trocha slabšia ? Továrenské strelivo 100% odpálených, problémom sú len tie prebíjané.
Môže byť príčina že je tá úderníková pružina silná?

http://www.czub.cz/zbrojovka/cz-rozkres ... 7_cs_r.pdf

položka 41 na rozkrese
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Problemom je, ze pruzina c. 45 je slaba.Pruzina c. 41 je pruzina repulzneho uderniku a jej sila ma svoj vyznam. Nevrtaj do toho lebo nevies ake to moze mat nasledky.
Podla mna: puskar, kt. ladil skratil pruzinu c. 45 za ucelom znizenia tvrdosti spuste. Vsetci sme to tak robili a neskor(na sutazi)pochopili, ze je to cesta k zavadam: neodpalkom. :wink:
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

dík za odpoveď, zatial sa do pružín nevrtalo a asi ani nebudem. Pár nevystrelených oželiem.
Zatial tam bol obrúsený len ten ozub kladiva, nič viac. Máte pravdu, kašlem na to
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Este by si mohol napisat ake zapalky pouzivas. Neviem tiez ako dlho prebijas a ci nemoze byt problem s nedotlacenymi zapalkami napr - tento problem som mal ked som zacal prebijat a chvilu mi trvalo to vysperkovat a chybu odstrániť.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

momentálne Fiochi, bežne SB. Teraz mám väčšiu zásobu tých Fiochi takže tie. S tým zápalkovaním máš možno pravdu. Leečko zápalkovač čo mám na stroji (Loadmaster) nejde podľa mojich predstá, teda konkrétne by som povedal že je to na hovno zápalkovač. Tak zápalkujem ručne na ručnom Hornady. Ostávajú desatinku mm nad profil nábojnice, neviem s tým nič urobiť lebo tú páku už neviem viac stlačiť. Potreboval by som aby ten kolík čo zápalkuje bol o pol mm dlhší a to sa akosi nedá.
Poradili mi do toho Leečka dávať CCI zápalky, s tými to údajne šlape bez problémov-to som ešte neskúšal.

Včera som vystrelil okolo 100 ks prebíjancov a nič, ani jeden problém. Všetko odpálilo. Raz sa s tým jedujem, raz to ide, neviem odhaliť prečo to raz ide a raz nie.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"