CZ P-07

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

pokukujem po adaptéry na P 07, konverzia na 22 LR
Žial ešte ani nenabehla výrobe, v M-Hunte to vidia na zimu 2016/2017
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Dnes som bol novú p-07 prvý krát skúsiť na strelnici a som spokojný. Mal som zopár pistoliek na vyskusanie, no som začiatočník a musím povedať, že je to pohodová zbraň na ovládanie. Triafal som tak ako som predpokladal :)
Docistil som ju a troška mám problém s vytláčanie kolika, zatiaľ čo sú čiarky na ráme a závere zlicovane. Nič vážne.
Zatiaľ som rád, že som si zvolil p-07.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Výmena mieridiel na P 07

Zakúpil som nastavitelný cielnik deklarovaný na Shadow 2
http://www.czub.cz/cz/eshop/pistole/mir ... dow-2.html

s malou dušičkou (nestál tak málo aby som ho mohol v prípade že nebude pasovať mohol vyhodiť) som ho objednal a dúfal že bude pasovať.
Výmena je veľmi jednoduchá, zvládne to každý kto má kladivko a plastovú alebo drevennú tyčku (aby sa to mieridlo neobilo).
Sadlo výborne aj drží výborne.
Po namontovaní je problém s tým že je nedostupné kladivo na natiahnuté palcom, resp treba dať kladivo do polohy na bezpečnostný ozub, vtedy sa dá bez problémov palcom natiahnuť. Inak sú to jasné a dobre čitatelné mieridlá. Uvidíme čo na strelnici.
Prílohy
cielnik P 07.jpg
P07 3.jpg
P07 5.jpg
P07 1.jpg
P 07 4.jpg
P 07 2.jpg
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Kde kupim zasobnik do CZ P07?
Bratislava, internet.
Za kolko to asi bude :?:
kupovali ste zasobniky priamo od CZUB - http://www.czub.cz/cz/eshop/pistole/zas ... -p-41.html :?:
friendly_wescoff

Príspevok od používateľa friendly_wescoff »

ja som kupoval priamo z CZUB, chodim na sluzobky do Opavy, takze postovne v CR bolo fajn
urobil by som to tak, ze si das poslat cesky balik na postu napr. do hodonina a tam si to vyzdvihnes...
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

alebo tu objednat http://www.m-hunt.sk/ je to dovozca ČZ pre SR
Používateľov profilový obrázok
Max Hardcore
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa Max Hardcore »

dnes som ju kupil, 1ročnú. v stave noveho kusa za 380 euro. za tu cenu , jej niet co vytknúť . akurat cena svetlovodnej muchy u sudruhov z CZUB za 31 EURO + posta 10 ???
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Mal s nou niekto niekedy nejaky problem? Ci sa oplati ist do nej...
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

ak potrebuješ zbraň s perfektnou povrchovkou, kohútom a dvojradovým zásobníkom v slušnej cene tak je to dobrá voľba.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Len tak som vyskusal ci do CZ P07 pasuje zasobnik z CZ75 a bol som prekvapeny ze to do P07 ide krasne vlozit, nasledne som ho napaskoval a pekne vyhadzuje naboje, po poslednom zachyti pekne zaver vzadu, absolutne bez akychkolvek zadrhelov a pod, avsak neskusal som ako to bude pri realnej strelbe ale predpokladam ze by to slo kedze simulacia sla bez problemov..

Ma uz s tymto niekto skusenosti?
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Pridam svoju skusenost - zobral som si FDE verziu so zeleznymi tritiovymi mieridlami 3 dot.

V tej vybave, ked som pozeral ostatne alternativy jej tazko nieco konkurovalo cenovo, kedze som mal aj budget na nakup ;) Sadla mi prijemne do ruky - myslim, ze mam priemerne velke ruky, zadnu cast pazby som vymenil za M (chodi s S). Vyhovovala mojim poziadavkam po skusenosti s G17 a planovani prechodu na G19, alebo alternativy, kde na G19, aby som to mal na cas uzatvorene, bolo treba menit mieridla (su tam plasty s “vanickou a dot na muche” - ospravedlnujem sa, ze nepoznam odborne spravny “termit”;)), spravit undercut pod lucikom, aby som sa dostal vyssie, pacil sa mi beavertail, ktory je ale standard v krabici. Kladivo sa mi nakoniec stalo tiez sympaticke a viem, ze sa neda porovnavat so striker fired kategoriou - porovnaval som vybavu zbrane - nie strelbu.

Aktualne ma zasobniky s oranzovym followerom, dostanete 15 ranove a v krabici su rovno patky na +2. Zasobniky su zhodne s CZ P-10C - myslim, ze CZ postupne bude zjednocovat zasobniky - uvidime, za mna palec hore.

Na rozmyslenie:
- tvrdsi vypustac zasobnika, ja nan dosiahnem v pohode, zasobniky vylietavaju dostatocne silno, nemusel som zatial vytrhavat
- vypustac zaveru je viac vpredu - ja ho pouzivam iba na zachytenie zaveru, nie ako vypustac ;) (prosim toto nie je zaklad na flame o tom ako sa to ma/nema robit - kazdy co potrebuje) Pozicia viac vpredu ma nuti mierne zmenit uchop ruky, aby som zaver zachytil (chybaju mi asi 3 mm, aby som to spravit nemusel na M velkosti zadnej casti pazby)
- decocker - nechal som si nainstalovany decocker, skoda, ze packa je plastova (v krabici je standardne aj vsetko pre vymenu za safety - vcetne packy, spravite to doma), vycitam mu velmi ostry koniec, ktory ma vyslovene pichal do palca, co bolo neznesitelne po 5-10 vypusteniach. Vcera som chytil technicky noz a odrezal z hrany, tora mi vbijala do palca - je to ako den a noc, uplne bez problemov. Problem je, ze packa sa po prekonani tlaku a vypusteni kladiva na bezpecnostny ozub vracia velkou rychlostou a silou, pretlaci moj tlak pacom na packu a vtlaci mi ju do makkeho vankusika palca koncovou hranou, co mi vadillo. Teraz je to super, ani o tom neviem, vsimol som si, ze SP01 to ma riesene lepsie. Snad je to pochopitelne.
- Super spust, postupne je hladsia a hladsia - ma OMEGA trigger s rovnym jazyckom spuste, jazycek je zelezny
- bezpecnostny ozub kladiva, na ktory vypusta aj decocker, zabezpeci, ze ak palcom natahujete kladivo az dozadu a vysmykne sa vam - skonci na bezp. ozube a vyhnete sa ND (negligent discharge po englišsky)
- lucik dost velky aj ked pouzivate rukavice, jeho ramik je uzsi ako na glocku, na nom som mal problem ze ma bolel klb na prste pod nim, ked som strielal
- na spodku pazby ma trciace oko pre snurku - neda sa odobrat, kedze drzi pruzinu pod kladivom - avsak je to plastovy diel a nevidim problem ho “odbrusit”, zatial som ho tam nechal a nevadi mi. Ak niekto zaraza bezny zasobnik (bez +2) nejak velmi silno, viem si predstavit, ze ked posunie ruku viac dozadu “pociti” ho, mne to problem nerobilo s ani bez +2 na zasobnikoch
- Front serrations - zarezy su na zavere pod uhlom, ked je kladivo vypustene (hore) je pre mna dost tazke spravit “press check”, ja v neho nie uplne verim, nerobim ho skoro vobec, na zbrani je “okienko” medzi zadnou hranou hlavne a zaverom, kde vidim, ze naboj je v hlavni; zaroven vyhadzovac nabojov je zarovno so zaverom ak ma zachyteny naboj, ak by nie, jeho zadna cast vycnieva nad zaver a aj bez pozretia viem na com som pre svoje potreby. Kazdopadne - press check sa spravit da, ale nie je to “nebicko v papulke” (pozn. nepustajte sa za to prosim do mna, som len civil na strelnici a obcas na nejakom preteku, lebo sa mi paci skusit nedostat DQ a uzit si pripravene situacie, ziadne “ofenzivne” nasadenie na zaklade prikazu u mna neprichadza do uvahy...)
- Pazbicky myslim maju fajn vzor, nestrielal som v uplnom teple a spotenymi rukami, co im vycitaju je, ze vzadu by mohli byt agresivnejsie, uvidime casom - zatial som na strelnici skor mrzol ako sa potil...
- Paradna povrchovka a velmi pekna zbran v tejto verzii V MOJICH OCIACH ;)

Uff, trosku som sa rozpisal - dufam, ze to niekomu v buducnosti pomoze. Toto boli veci, ktore som si chcel najst na jednom mieste, ked som nakupoval.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

dnes som bol s kolegom vyskúšať jeho novú "pannu" CZ P -07, ktorú dostal vrámci nového prezbrojenia kriminálnej polície.
Zbraň sa dobre držala, ale musel som si zvykať na dlhší chod spúšte, na aký som som zvyknutý pri G17.
K chodu spúšte by som uviedol, že bol síce dlhší, ale príjemne hladký až jemný.
Mierenka bola príjemná a mal som na 5m sústrel v kruhu o priemere 6cm.
Prezbrojenie na tento typ zbrane bol asi kompromisom vrámci zbraňových tendrov MV SR, ale ako náhrada za CZ82 je to dobré riešenie. Čo trochu nechápem, prečo vyšetrovateľom dali G17 a operatívcom CZ P07?

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

niekomu ju dat museli a kedze je to compact, tak isla logicky operative, plus este aj inym sucastiam...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Peterson: ta P07 na obrazku ma paku na vypustanie kohuta (je tak?) - vsetky P07 ktore PZ nafasoval su v tomto prevedeni?
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"