CZ 75 D Compact, zasekavanie

klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

CZ 75 D Compact, zasekavanie

Príspevok od používateľa klapek »

Mam ju od maja, kupil som puzitu, ale ne moc ojazdenu.
Bol som v RDA na Pistol 1 bolo nas 12 boli tam rozne kvery, Walther PPS PPQ, Sig Sauer, Grand Power, Glocky a ja zo svojou CZ. Nikomu sa nic nezasekavalo len mne a to tak zhrupa pri kazdej tretiej strelbe. Doma som ju poriadne vycistil namazal az z nej teklo. Vcera som bol zas strielat a nic sa nezmenilo seka.
Strielal som s strielami police, take zelene krabicky maju.

Mam vadny kus, zly uchop? daval som si na to pozor.
Je to zavada na reklamaciu zbrani?

Dakujemza pripadne nazory.

Mariusz
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Môžeš podrobnejšie rozviesť čo presne znamená "seká"? FTF, FTE, stove pipe, zachytený záver vzadu, seknutie niekde na polceste ako GP?
klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa klapek »

NO to ti neviem povedat take pojmy nepoznam, :-)
zaver ostane vzadu a v nabojovej komore su dve strely a ani jedna v hlavni.
Ale stava sa aj to ze zaver j v zadu naboj je v nabojovej komore nevystreleny.
Aj ked mi to nedava zmysel, ale viem ze musim potom ten naboj z hlavne nehtom potom vydlabat.
Neviem to popisat nestudoval som to, pokusim sa na buduce odfotit.
inspiring_goldwasser

Príspevok od používateľa inspiring_goldwasser »

najskor skus zbran vycistit a jemne namazat len tie casti, ktore treba. Pri cezetach som sa s tym sice nestretol, ale pri GP som doublefeed a podobne problemy videl pri naolejovanom zasobniku. Mozno bude tiez lepsie chytat vytahovac, ked nebude premasteny.
Na vytahovac sa to ale chce aj lepsie zamerat, ci nie je mechanicky poruseny, ci tam nemas bordel kvoli ktoremu nechyta... A vubec, hodit to puskarovi/niekomu, kto sa v tom vyzna, nech to diagnostikuje a pripadne opravi, takto sa moc radit neda nad ramec toho vycistenia a spravneho mazania
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Určite to daj radšej niekomu pozrieť, lebo keď píšeš že sú dve strely v komore a ani jedna v hlavni tak teoreticky ti ťažko budeme radiť keď máš taký mišung s pojmami a my sa môžeme len domnievať čo to za problém vlastne popisuješ.
klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa klapek »

Dakujem za rady, pojdem k puskarovi, tam kde som to kupil.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

ten popis trosku nedava zmysel a hlavne si neviem predstavit, ako sa dostane do komory naboj a pritom mas zaver vzadu seknuty, zachyteny. co by ten naboj tam dostalo? jedine, ze by si tam mal nabojnicu po vystrele, ktoru nevytiahne
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nemusíš ísť k puskarovi stačí k niekomu kto strieľa dlhšie.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

u CZty by som videl čo sa týka toho problem s velkou pravdepodobnosťou vadný vyťahovač alebo vadný zásobník, prípadne oboje, ale podla vysvetlenia uvedeného problému si to ťažko už len predstaviť o aký typ zasekavania ide :idea:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Zbran rozober (tak ako to robis vzdy), poriadne ju vycisti (vsade - aj tam kde slnko nikdy nesvieti), vsetky zakutia vystriekaj olejom a pobehaj so starou zubnou kefkou. Potom vsetok prebytocny olej otri handrickou (zbran by si nemal mat naolejovanu tak aby Ti z nej tieklo).
- z toho co pises som pochopil ze mas vlastne 2 problemy:

1.) "zaver ostane vzadu a v nabojovej komore su dve strely a ani jedna v hlavni"
= zaver ti pri pohybe vpred tlaci do komory naraz dva naboje ktore sa Ti potom vzpriecia

2.) "stava sa aj to ze zaver j v zadu naboj je v nabojovej komore nevystreleny"
= vytahovac (to je ten odpruzeny vystupok) Ti slabo zachytava okraj nabojnice a pri pohybe zaveru vzad ju nevytiahne z komory.

1.) Ako pisu chalani vyssie, na vine moze byt zasobnik.
a.) skus ci ti to robi aj s inym zasobnikom alebo len s jednym - skus si pozicat od kamarata iny zasobnik ci Ti to bude takto zavadit aj s nim. Ak Ti to robi len s jednym zasobnikom, premeraj si vzdialenosti medzi tymi kridielkami ktore ti drzia najvrchnejsi naboj (ci ta medzera medzi nimi nieje vacsia ako by mala byt) = tvar tych kidelok sa da jemne upravovat spicatymi kombinackami (poriadne si ale najpr premysli co chces spravit a az potom rob .. ohybaj ich kedtak jemne a kusok po kusku)
b.) moze to byt aj slabou pruzinou zasobniku ktora nevytvara dostatocny tlak na to aby sa prvy naboj poriadne zaprel do tych kridielok na zasobniku a tak podklzuje, respektive tlacia sa Ti tam dva naraz = otestuj si ako tazko sa Ti do zasobnika dava posledny (14-15ty?) naboj v porvnani s nejakym inym zasobnikom. Ak je slaba, vymen ju alebo ju skus trochu natiahnut (moze a nemusi pomoct).

2.) nerozumiem preco pises ze by ten naboj mal zostat v nabojovej komore NEVYSTELENY (znamena to ze ho nejde vystrelit alebo ze ked ho zaver natlaci do kokory a ty ho chces pohybom zaveru vzad vytiahnut z komory tak Ti tam zostava?). Tak ci onak, je to vytahovacom:
a.) skus si doma vytlacit/vytlct cap ktorym je vytahovac isteny (vyklep ho napriklad imbusovym klucom prislusneho priemeru). Vsetko to Rozober, vycisti, vyutieraj a prehliadni. Ak ma poskodeny (zodraty) zobacik moze byt chyba v tom = objednaj si novy (ak si to zvaldol rozobrat, namontovat si ho budes vediet sam).
b.) druhou pricinou moze byt vadna pruzinka vytahovaca (je to pruzinka ktora vymedzuje tlak s akym sa zobacikom zapiera do hrany tej drazky za ktoru vytahuje nabojnicu z komory). Odsleduj si akym sposobom sa deje to "vyhaknutie" - s PRAZDNOU NABOJNICOU! Ak dospejes k zaveru, ze by tam ten pritlak mal byt vacsi aby to fungovalo, objednaj si tu strunku a vymen ju.

Komponenty o ktorych pisem su spotrebny material, cenovo su to da sa povedat zanedbatelne polozky. Ak si to objednas u zbrojara, vymeni Ti ich, ale vypyta si za robotu a v podstate Ti na pistolke spravi to co pisem vyssie. Je to na Tebe (kedtak mu povedz, ze si chces kupit VYSLEDOK, tak nech to svoje know-how zuroci).

Ostatnym sa ospravedlnujem ze nepouzivam cuzdzie slova a anglicke skratky (okrem toho know-how) - ono to totiz ide aj bez toho.

Nech Ti to striela, mozno Ti k tomu niekto este napise viac :wink:
klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa klapek »

Dakujem, vidim ze to je cela veda:-)
asi ten problem zle popisujem, ale ked strielas tak chces sa zavady co najskor zbavit tak, ze som moc nepozoroval co sa deje. Ale pamatam ze nevystreleny naboj bol v komore ale ale to asi po tom ak som zvladol ho tam zasunut po tom ked sa tam dva vsprecili.
Pamata, ze zaver nekedy ostal uplne vzadu a nekedy tak, ze som si to ani nevsimol a zapuzdril som zo zaverom odsunutym tak 1 - 2 cm, ano som mantak ze som to neskontroloval.

Dakujem za vsetky rady:-)
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Zaver zostal vzadu alebp 1 az 2 cm vzadu? To si ako myslel? Ze sa stava aj jedno aj druhe? Uplne vzadu moze zostat z dvoch pricin, napriklad po vystreleni posledneho naboja alebo ak pri strelbe mas zly uchop a neumyselne tlacis hore zachyt zaveru, ak jeden ci dva cm, tak to moze byt vzprieceny naboj alebo nabojnica
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

mam ciťak že to bude už vadná pružina zásobníka, CZty ich majú dosť biedne v zásobníkoch a dokopy nič nevydržia ale treba to dať pozreť odborníkovi jednoznačne...
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Chod si este raz zastrielat, a poriadne sleduj co sa ti to vlastne deje, lebo z toho tvojho popisu je to nemozne diagnostikovat.
Odsleduj si uchop, ci nedvihas zachyt zaveru, ci nespustas decocker, ci sa to deje s jednym ci aj s ostatnym zasobnikmi, skus natiahnut pruziny v zasobnikoch, skus tuhost pruziny pod vytahovacom atd
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

pripadne ci nemas deformovany vrch zasobnika, pokial je plechovy. Este odporucim, aby si skusil dat z nej zastielat niekomu skusenejsiemu, ci to bude aj jemu robit. Este jedna otazka. ake naboje pouzivas?
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"