CZ-75 Shadow 2

dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Pasta by mala medenu farbu a bola by na kolajniciach.

co sa tyka mazania klasicky ako vsetky kladivove zbrane:
- kolajnice zaveru
- uzamykacie plochy hlavne (vpredu okolo ustia a zuby za komorou)
- tycka zachytu zaveru
- tycka okolo ktorej sa otaca kladivo
- tycka okolo ktore sa otaca spust
- jemne pruzina a guide rod

Zalezi ako casto cistis,kolko strielas a ako ti to spini. Raz za cas je dobre riadne ocistit aj vyhadzovac a firing pin - sachtu aj samotny pin.
ked bude mat vyjazdene viac - vidis tie plochy aj na prelestenych/osuchanych plochach.

Niekedy na zaciatku som to robil podla cz75 - tu najdes obrazky a "lube points""
https://czfirearms.us/index.php?topic=96155.0

Mazivo asi vies - kazdy pouziva co ma rad, ma dostupne a funguje mu - osobne mam vsetko od Schleteku (ktory tusim prestal mat zastupcu na svk)
Zalezi aj v akych podmienkach to pouzivas a co chces dosiahnut (niekto striela iba dnu, niekto aj von, aj v zime, v prachu a spine, niekto cisti castejsie, niekto to len drzi silno premazane a necisti tak casto). Mazanie je ine ako impregnacia a ine ako cistenie.S rozpustadlami pozor okolo muchy a svetlovodneho vlakna - nerobi mu to dobre (stmavne, popraska).
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Ďakujem Dusky , pekne si to spracoval :)
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

michael77 napísal:Chalani , viete poradiť či ju môžem po prvej streľbe vyčistiť ? Nepoužíva ČZ lapovaciu pastu ako napr Glock ? A existuje aj nejaký mazací plán ?
Dík za odpovede
CZUB a lapovacia pasta.... sry ale tak ten bol dobry :lol: :lol: :lol:

50% pistoli CZUB hrka uz od vyroby, dalsich 50% sa tam dostane po 10 000 nabojoch.

PS: to nieje hejt na CZUB, sam strielam S2, ale ako sa hovori " Facts don't care about your feelings"
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"