CZ 75 B STAINLESS

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

CZ 75 B STAINLESS

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Zdravim pani, mate ju niekto ??? resp. ma s tym niekto skusenost? neviete povedat ci su nerezove aj zasobniky a komplet vsetky vnutorne suciastky?
dakujem
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Turbiak : a nie je to tak že neres je maksia a horsie sa šmýka ? moj nerezový ruger nechodi zďalek tak ako kamaratov ocelový, aj škrabance su na tom heď, nie je to skôr na obťiaž ?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

:) problem bude mat zrejme inde lebo nerezova ocel ma vseobecne lepsie vlastnosti ako uhlikova...ps:
chcel by si noz ktory ti hrdzanie ked nie je namazany? alebo radsej nerezovy?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

o tom niet pochyb, ale tu buchačku aj tak budeš museť mazať :) a moýžo ešte viac :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

TURBIAK napísal:nerezova ocel ma vseobecne lepsie vlastnosti ako uhlikova
Mozno sa mylim, ale doteraz som zil v tom, ze ozaj kvalitne cepele sa robia z uhlikovej ocele prave preto, ze nerezova ocel nema na tento ucel lepsie vlastnosti ako uhlikova.
Ale nie som strojar ani materialovy inzinier, takze by som uvital vyjadrenie niekoho od fachu.
inspiring_ritchie

Príspevok od používateľa inspiring_ritchie »

to Turbiak:
Aj ja som si ju chcel niekedy kúpiť, ale potom som od toho upustil. Inak je krásna, možno niekedy...
Ale k Tvojim otázkam - zásobníky nie sú nerezové, vnútorné súčiastky neviem, ale skôr tipujem klasiku.

to yarco:
Síce nie som strojár, ale pokúsim sa odpovedať. Nedá sa to zaškatuľkovať tak, ako si sa spýtal. Treba si uvážiť, na čo, ako a v akom prostredí budeš nôž používať a podľa toho vybrať čepeľ z uhlíkovej, alebo nerezovej ocele. Vývoj ide dopredu a existujú už vysokokvalitné nerezové ocele. Ich vlastnosti sa samozrejme premietnu ne cene.
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

turbiak ak sa pytas na tuto zbran:
Obrázok
Obrázok
mozem ti ju doniest niekedy osahat ma ju jeden dobry kamarad ...popripade ti hadam zodpoviem vsetky tvoje otazky :wink: :lol: :lol:
inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

Vlastnim ju od roku 2008 a musim povedat,ze je to vynikajuca a krasna zbran(ako vsetky LEGENDARNE 75) Nemam s nou ziadny problem,berie vsetko a je vyborne presna.zasobniky su klasika cierne.Na cistenie pouzivam olej beretta s teflonom.super vec.
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

TURBIAK napísal::) problem bude mat zrejme inde lebo nerezova ocel ma vseobecne lepsie vlastnosti ako uhlikova...ps:
chcel by si noz ktory ti hrdzanie ked nie je namazany? alebo radsej nerezovy?
Omyl, austenitická oceľ okrem odolnosti voči korózii nemá lepšie mechanické vlastnosti ako uhlíková. Hlavne u nožov na časté použitie (t.j. pracovné a do lesa) je jedinou výhodou nerezu krása. Ak chceš ostrie ktoré udrží ostrosť a má dobré mechanické vlastnosti volíš v základe uhlíkovú oceľ. Taký nôž by si mal chcieť.
yarco napísal:
Mozno sa mylim, ale doteraz som zil v tom, ze ozaj kvalitne cepele sa robia z uhlikovej ocele prave preto, ze nerezova ocel nema na tento ucel lepsie vlastnosti ako uhlikova.
Ale nie som strojar ani materialovy inzinier, takze by som uvital vyjadrenie niekoho od fachu.
Yarco napísal si to dobre. U zbraní je využitie daných materiálov len kvôli odolnosti v agresívnom prostredí a tiež kvôli estetike takého výrobku. Nič sa tým nepokazí ak ide o zbraň ktorá ja dobre navrhnutá a nemá nejaký kritický uzol kde by nerez spôsobila po dlhodobej záťaži rýchlejšiu iniciáciu a šírenie trhliny. Ja som strojár a pracujem v materiáloch, konk. práve v austenitických.
inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

Ja ju vlastnim od roku 2006.Zasobniky su bezne cierne.Je so vynikajuca a krasna zbran ale otom sa tu uz pisalo mnoho.Nemam s nou ziadny problem,som spokojny.Co sa tyka mazania ja ju cistim bezne(olej Beretta s teflonom) nic PREHNANE a slape perfektne,ani s nabojmi nemam problem.Akurat mi jeden puskar povedal,ze uhlikove ocele su kvalitnejsie,lebo su tvrdsie a nerez je meksi.S nozni to nemozno porovnavat,tam je to o niecom inom PS:Ja odporucam!
friendly_lehmann

Príspevok od používateľa friendly_lehmann »

Trošku to tu oživím. Tiež uvažujem nad ČZ 75 B Stainless (v matnej úprave). Máte skúsenosti s výdržou tejto úpravy? Nepoškriabe sa hneď? Nechcem to na nosenie, takže opotrebovanie by malo byť minimálne. Vybral som si ju preto, lebo na ČZ 75 som videl iba dobré ohlasy a táto nerezová vyzerá ešte lepšie ako čierna :)
Rozhodujem sa medzi klasikou a new edition:
https://www.czub.cz/cz/catalog/79-pisto ... NLESS.aspx
https://www.czub.cz/cz/catalog/79-pisto ... ITION.aspx
Pri new edition píšu, že ide o novú povrchovú úpravu, ale nenašiel som vysvetlené výhody tohto riešenia. Jediný viditeľný rozdiel som našiel v tom, že new edition má nerezový zásobník.
Používateľov profilový obrázok
kvaderlipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 33
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa kvaderlipa »

Ja mam tu new edition uz rok aj nieco, som spokojny, je to krasna zbran, nenosim ju, len strielam s nou na strelnici, cca 2tis vciel ma za sebou (ani jedna zadrzka). Poskrabana zatial nie je, jeden chlapik mi vravel, ze aj keby som to poskrabal, tak, ze sa to da vraj lahko opravit tu hned za kopcom v Uherskom Brode, ale to ma netrapi, mam ju na strielanie. Inac nepotesim ta, tie zasobniky nie su nerezove, ale iba nejaka povrchovka, lebo som uz na jednom postrehol stopy hrdze, ale tak zasobnik lahko kupis novy, ak ti zhrdzavie, alebo pri pouzivani sa opotrebuje. Som z okolia ZA, ak by si chcel, mozme ist s nou zastrielat, tiez by som si rad chytil nieco ine do ruky. Tak isto som sa rozhodoval medzi tymito dvoma co ty, new edition som si vybral snad koli tym drevenym pazbickam, zda sa mi to vacsia klasika. ;-))
friendly_lehmann

Príspevok od používateľa friendly_lehmann »

Ďakujem za odpoveď, New edition sa mi tiež viac páči kvôli pažbičkám :)
Zastrieľať asi nezastrieľame, jednak preto, že som z KE a zároveň by toto mala byť moja prvá zbraň, takže nemám čo ponúknuť "na výmenu".
friendly_lehmann

Príspevok od používateľa friendly_lehmann »

A už je doma, vďaka za podporu pri výbere. Naživo vyzerá omnoho lepšie ako na katalógových fotkách.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Tak potom sprav nejakych par vlastnych, poriadnych, a hod sem :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"