CZ 50/70? CZ 82/83 ?

inspiring_hoover

CZ 50/70? CZ 82/83 ?

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

Zdravim vas pistolnici
chcel by som si zadovazit v blizkej dobe jednu so zbrani uvedenych v nazve temy. som student takze moje financne moznosti su obmedzene, preto mi z cenoveho hladiska vyhovuju tieto zbrane aj ked viem ze na cenu streliva je to nestastna volba... vsetko by som chcel kupit v obchode z tlak. skuskami aj zarukou
ktoru by ste mi odporucili ?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

vz.82 v 9makarov. lacné strelivo, presná, dačo vydrží, a 9mak na obranu postačuje.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Možno by bolo fajn upresniť načo tú zbraň chceš. Pretože nick máš Sigpositive, tak by človek očakával, že už máš jedného Siga a teraz chceš niečo iba tak pre radosť :) Ak to chceš na ochranu a nosenie, tak asi CZ 82. Hlaveň vhodná aj na strieľanie nábojov vzor 82, ktoré sa občas lacno predávajú a nosiť môžeš klasické (a drahé) celoplášte. Z daných kalibrov najsilnejší. V 9 makarov sa vyrába aj jedna varianta CZ 83, ale má inú hlaveň tuším, nevhodné pre spekance. Žiadnu z tých zbraní nekúpiš novú okrem CZ 83, čo by ale bolo asi dosť drahé. Preto ani záruku nedostaneš. Zrepasovaná CZ 82 stojí asi 160 euro. Kaliber 7,65 má možno výhodu v tom, že často sa dajú kúpiť staré náboje Sellier Bellot za cenu približne rovnakú ako nové 9 lugery. Zbrane sú ešte lacnejšie, ak by si chcel, tak ja práve predávam CZ 70 vo veľmi dobrom stave s náhradným zásobníkom za 80 euro.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

SigPositive,
Neviem odkiaľ si, ale v DS je možné kúpiť nové 9x17 FMJ náboje od ZVS za 0,16€ za kus.
:arrow: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=5746
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

Sig je este pre mna nedosiahnutelny ciel :D to si este nemozem dovolit
bude to moja prva zbran a chcem obcas zajst na strelnicu , prasknut nejakych 100 vceliciek a ist dom... cca povedzme za rok tych 1000 nabojov.
kazdopadne jednu 50/70 si chcem skor ci neskor zaobstarat, nakolko je to pre mna velmi pritazliva zbran takze najviac sa priklanam k nej
ale nakolko mi viac odporucate 82/83 .... urcite dam na radu skusenejsich
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Neodporucaju 82/83. Odporucaju 82 prave z toho dovodu, ze je to makarov. Ak by si uvazoval nad 83-kou tak uz rovno mozes zobrat 50-tku. Tu treba uprednostnit pred 70-tkou pretoze na nej sudruhovia setrili a pouzili menej trvanlivy material.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Dušo: keby chcel 9 browning, tak CZ 83 môže byť. Ale nevidím dôvod, prečo by to robil.
inspiring_diffie

Príspevok od používateľa inspiring_diffie »

CZ 82 makar. urcite sa vyblbnes na strelnici za rozumnu cenu a ked mas este kamosov policajtov alebo vojakov ... tak to budes mat zadara
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Zoidberg37 napísal:Dušo: keby chcel 9 browning, tak CZ 83 môže byť. Ale nevidím dôvod, prečo by to robil.
Vlastne ano. Zabudol som, ze 83-ka sa vyraba vo viacerych kalibroch.
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa volmet »

tuto dilemu som pred polrokom ako student riesil aj ja. vzdy sa mi pacila CZ 70 ale len do doby kym som z nej nevystrelili. uchop a chod spuste v DA ma presvedcili ze na nosenie a ochranu to asi nebude to prave pre mna. kupil som v komise slusnu CZ 82 s tlakovkami za 120 €. maximalna spokojnost, strelivo FMJ v obchode za 0,30 €, starsie pod rukou alebo spekance po 0,10 €, alebo od kamarata z PZ zadarmo. myslim ze ani "lugristi" nestrielaju lacnejsie :D
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

pani kde to mozem zakupit/popytat sa v komise ?
nemam s tym skusenost
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Zrovna sa mi rozbila krištáľová guľa, takže neviem odkiaľ si...
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

okres Partizánske
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Zdravím páni.
Mám možnosť dostať do daru Vz. 70 alebo 83. Obe sú v 7,65. Viem že obe nie sú bohvieaké zbrane, u mňa by plnila funkciu záložnej zbrane / kvéru pre manželku na B, teda odparkovaná v trezore. Je to zadarmo v rámci rodiny, tak čert to ber - jednu si vezmem.. Ktorú si vybrať?
Vďaka za rady.
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa jafo »

Ahoj.
Ja by som si vybral 83. Mal som obe. Spúšť na 83 je oveľa lepšia ako na 70tke. Kapacita zásobníka bez jednej včielky dvojnásobná, uchop, mieridla, ovládacie prvky...
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"