CZ 83 9mm ,Makarov--Zasekavanie--

IvanKE
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 5 years 4 months

CZ 83 9mm ,Makarov--Zasekavanie--

Príspevok od používateľa IvanKE »

Zdravím Vás páni,
Chcel by som Vás poprosiť o radu kedže ja si už neviem poradiť.
Som majiteľom staršej krátkej zbrane CZ 83 ,Makarov 9mm
Viem že to nieje nič moc zbraň ako som počul od lúdi, ktorí sa tomu venujú dlhodobejšie ale mne je ľúto sa je zbaviť ,v podstate aj preto že na lepšiu momentálne nemám.
Tak prejdem na problém.
Raz za čas si idem zastielať nejakých tých 100 -200 nábojov, ale prestáva ma to baviť lebo zasekáva sa mi zbraň. A to tak že záver ostáva vzadu, je to permanentne bežne ,že 5 nábojov z 7, už sa stalo aj 7 zo 7.
Menil som už pružiny v zásobníkoch aj podávače nábojov zasobnikoch.
Ale problém pretrváva vždy. Nevedel by mi niekto poradiť čo ďalšie vymeniť aby to strieľalo tak ako má ?
Za rozumné rady a odpovede vopred ďakujem.
BTW: Som z Košíc ak by sa niekto mal záujem naň pozrieť.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..skus "napruzit" pruzinu zachytu zaveru (suciastka c. 42)
https://www.bevfitchett.us/cz-83/images ... ploded.jpg
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

a nedvihas zi zachyt palcom ?
IvanKE
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa IvanKE »

THEPLAKY:
Keď Ťa môžem poprosiť ako to myslíš "napružiť"??
Nemáš určite od pravdy ďaleko a to preto že už 2krat mi vypadol zachýt záveru aj stou pružinkou.(pri klasickom čistení)
No vždy som to založil naspať.Aj keď ja nemám pružinku ako na schéme v tvare "L" ale s takým polmesiacom na konci. Aj ten zachyt nie je nejak extra "tuhý" trošku ma vôľu.

R: Nie,posledne som si dával velky pozor na držanie zbrane.Aby som vylúčil tento problém.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..skus tu pruzinku ohnut tak aby bol zachyt "tuhsi" - len bacha aby si ju nezlomil.
Ak ma tvoja pruzinka iny tvar nez je nakreslene v tom rozpade, je mozne ze nieje original (mozno ju uz niekto pred tebou menil..a pomohol si s prvou strunkou ktoru doma nasiel). Ak sa Ti da, strunku odfot - urcite sa tu najde niekto ochotny kto ma doma rovnaku CZtku a povie ti ci ma strunku rovnaku.. (ja vz83 nemam).
IvanKE
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa IvanKE »

Ok, tak ja to rozoberiem odfotim a hodím to tu. Skusím do konca týždňa lebo teraz som mimo zbrane.
Veľmi pekne Ti ďakujem za rady a tvoj čas.
Pekný večer.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

nz :wink:
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

svojho casu mi zo sluzobnej 82ky vypadol zachyt zaveru aj s pruzinkou, zbran som odoslal zbrojarovi na servis a uz sa nevratila, vraj sa jednalo o neodstranitelnu zavadu, suvisiacu s konstrukciou pistole samotnej...spominal nieco v tom zmysle, ze sa to stava, ked sa pri cisteni zaklapne lucik pri rozobratej zbrani alebo tak nejak...kazdopadne by som sa s nou zacal lucit, nie je to.etalon zivotnosti a spolahlivosti
IvanKE
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa IvanKE »

Triarius:

Ja osobne som ten lúčik pri rozobranej zbrani nezatlačil, ale nemôžem vylúčiť že predchádzajúci majiteľ áno..
A keď to spomínaš tak ma napadlo že aj lúčik ma vôľu. Teraz mam v ruke CZ83 7,65 ale tu tá vôľa nieje ani z ďaleka táka akú mam ja na svojej..
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

lúčik ide zaklapnuť aj pri rozrobenej zbrani, ale nesmieš v nej mať zásobník, vtedy to nejde

mal som zaklapnutý lučik aj pri rozrobenej a zbraň fungovala potom normálne, tam chyba sa stať určite nemohla

pokial maš už väčšiu vôlu lúčiku, tak pištol ma už čo to za sebou, ale nemusí to byť vždy pravda, videl som už aj nové kusy ktoré mali tu vôlu odzačiatku, hold kvalita týchto pištolí bola po dobu jej výroby rôzna a pri jej kúpe treba dať pozor na viacej vecí
IvanKE
občasný prispievateľ
Príspevky: 5
Registered for: 5 years 4 months

Príspevok od používateľa IvanKE »

Nazdar chlapi...tak moja 83-ka už je plne funkčna..
Striela jedna radosť bez záseku... :)
Pomohla lepšia pružina zachytu zaveru.
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

No vidis, jednoducha zavada. Keby si ju chcel predat tak s ozvi :)
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"