CZ SHADOW 2 ORANGE

J.Motyka
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 5 years 10 months

CZ SHADOW 2 ORANGE

Príspevok od používateľa J.Motyka »

Zdravím. Určite ste postrehli novinku v zbraňovom priemysle Českej zbrojovky. Mne sa tá nová SHADOW 2 ORANGE veľmi pozdáva a cena ma naozaj netrápi. Čo ma však trápi sú skúsenosti. A ten pochrómovaný predok. Rozoberá sa tiež? Nemáte niekto skúsenosti s touto zbraničkou?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Zbran este nieje u nas v predaji a na Bathory som ju nevidel ani u firemnych strelcov CZUB. Co je chromovany predok?
A cena ta asi netrapi preto, ze este par rokov si ju koli veku nebudes moct kupit. Sudim podla omalovanky, ktoru si predviedol :lol:
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Tak okrem Shadow 2 Orange, ktora je na stranke
https://www.czub.cz/cz/produkty/pistole ... range.html

pribudla este jedna Shadow 2 SA
https://www.czub.cz/cz/produkty/pistole ... -2-sa.html

Akurat so zmenami IPSC pravidiel rozmyslam do coho do buducnosti ist :)
DA/SA bude znacne znevyhodnene moznostou riesit spust na Safe Action.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ahoj,
v zásade Orange ide použiť v divízii Production ako aj Standard. Šedof 2 SA nejde použiť obrátene. Teda je to len jednoúčelovka pre div. Standard. To si ale asi už vedel. :wink:
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Shadow 2 SA do Standardu je uplna hlupost.

Na to aby sa zmestila do krabice urcenej pre Diviziu Standard musis pouzivat zasobniky s plochou botkou, cim si znizujes kapacitu zasobnikov na 17 , max 18 s oslabenou pruzinou.

Kdezto oproti tomu CZ Tactical Sport ma lepsiu spust (kratsi reset, mensi odpor spuste, kratsi chod spuste) , kapacita zasobnikov v 9x19 je na urovni 21 nabojov, s upravami sa tam da dostat 22-23 ks
J.Motyka
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 5 years 10 months

Príspevok od používateľa J.Motyka »

MRBLUE napísal:Zbran este nieje u nas v predaji a na Bathory som ju nevidel ani u firemnych strelcov CZUB. Co je chromovany predok?
A cena ta asi netrapi preto, ze este par rokov si ju koli veku nebudes moct kupit. Sudim podla omalovanky, ktoru si predviedol :lol:
Tá omaľovanka sú zbrane, ktoré vlastním :) Shadow 2 Orange bude u mňa v priebehu pár dní. Ďakujem ti za zmysluplný príspevok. Ohromil si nás skúsenosťami. Škoda, že aj toto fórum má takýchto expertov. :/ :)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Vasim nevadi ze chodis na zbranove forum? AKurat rozmyslam akou farbou si tu vymyslenu S2 Orange napises do profilu.
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Mňa skôr udivuje, že ešte stále nemá skupiny G a DŽ...
J.Motyka
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 5 years 10 months

Príspevok od používateľa J.Motyka »

Mňa udivuje, že som sa pýtal na skúsenosti. Nie spam.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Mr.Blue: nebud zly, mozno je to pan v rokoch a internety v Mizdulaborcoch stale bezia v retro standardoch: https://www.cameronsworld.net/
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Hmm, obecna policia v Medzilaborciach tie slubene S2 Orange asi nenafasovala :-D
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Pozdravujem.. Mate prosim niekto skusenost s porovnaním side-by-side SH2 Orange / GP Xcalibur Match?
Je naozaj SH2 Orange natolko vyrazne lepsi? Pocuvam uplne protichodne nazory. Cenovy rozdiel velmi neriesim, radsej priplatim a mam kvalitnu vec raz a navzdy, ako menit nieco o rok - dva.. V oboch pripadoch bude zatial brzdou ruka strelca, ale napriek tomu by som rad to kvalitnejsie, nech zbieram skusenosti s dobrou zbranou. Ak bude CZ lepsia povedzme len o 50%, tak mi dvojnasobna cena nevadi. Dakujem za kazdy nazor.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Vydriduch:
Mal som v ruke GP Xcalibur (asi 100 ran) (nie match - ten by ma byt tazsi na predok)
Mal som v ruke Shadow 2 Orange (uplne novy)
side by side s
obycajny shadow2 s vymenenymi pruzinami (cca 5000 ran) - ktory mam (ber to ako zaujatost)

Snazim sa chodit na ipsc a aj nan trenovat.
Za mna xcalibur vs shadow je rozdiel hlavne vaha, shadow je tazsi a zalezi co ti vyhovuje. Pri dynamickej strelbe to citit pri prenasani. Shadow sa mi rychlejsie a konzistentnejsie vracal naspat (ale zaroven ho mam viac v ruke). Trosku som mal cudny pocit z plastoveho ramu pri rychlejsej strelbe. V squadoch ho vidavam vo verzii match, bez zavad.

Shadow 2 vs Shadow2 orange som rozdiel nevidel. Orange menej “hrkal” oproti mojej, mal v pohode vole, a mal som pocit, ze ide pekne hladko cela akcia - co mojmu shadowu trvalo prvych 1000 ran mozno. Co sa tyka presnosti - rozdiel som nevidel, na orange bola tazsia spust oproti mojej kvoli pruzinam.

All in all - ak by som si znova vyberal - bud shadow2 z bazosu alebo doplatit za shadow2 OR. Neprislo mi, ze by orange s presnym vedenim pri ipsc pridal taku hodnotu naviac oproti cenovke (to ber ako subjektivne hodnotenie). Ak Xcalibur - prijemnejsie sa mi v ruke stlaca kov nez plast telo a vyhovuje mi vaha shadow oproti lahsiemu xcaliburu.
Orange asi na pozicanie nenajdes - ale shadow aj xcalibur zvykne byt na pozicanie dostupny - treba to par krat vyskusat.

Btw ak chces IPSC - chcekni si pravidla koli divizii, do ktorej padnes (prod vs standard na orange a vedenie hlavne, a celkovo shadow a jeho vyska pri zasobnikoch s +2 patkami)
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Mal som starsi Xcal 1 a skusal Xcal Match. Tazsi predok mi vyhovoval ovela viac. Rok som skusal STD, ale buducu sezonu skusim PRD.
Pri GP je vraj problem v niektorych zasobnikoch + nizsej kapacite. S prvou GP som bol celkom spokojny, ale jej vek skrz predch. majitela uz bolo citit teda teraz budem kupovat urcite novy kus. Ked som chcel GP predat, cena sla tak nizko, ze som ju radsej daroval v ramci rodiny. Nechce sa mi preto moc laborovat, skusat a spekulovat. Preto by som uz rad kupit nejaku definitivu, ak by som kupil Xcal Match a potom ho daval prec, prerobim tolko ze mozem rovno ist do SH2 Orange. Ten mi velmi odporucalo par jeho majitelov, no kvoli robote a korone nebola tento rok sanca ho kdesi odskusat.
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

Co sa tyka predajnosti -

Shadow2 na bazari s 1000-2000 ranami, rok stare od nesportoveho strelca so stock vybavenim bude za 850 eur. Vacsinou zistia, ze je to velke, nenositelne a staci im nieco bezne na strielanie, kedze to nevyuziju. Preto som hovoril, ze je dobre pozriet aj tuto moznost.

Std vs. Prd - dnes je “trendy” ist do production optics, co vyzera byt celkom zabavne. Ak nechces riesit optics cut, uz je optics ready verzia - teda do buducna ti to da viac moznosti. Skoda, ze orange to nema rovno spravene.

Orange je urcite lepsie spraveny ako bezne shadow2, avsak pri dynamickej som rozdiel nespoznal. Co tiez stoji za zvazenie. Hlavne, chvilku uz strielas - takze mozno tusis, ze “definitiva” je tazko dosiahnutelna :)

Nechcem Ta na nic presviedcat - najzaujimavejsia je ta cesta, hladanie preferencii, limitov, ani nie tak ciel.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"