CZ 85 Zaseknutie záveru

chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

CZ 85 Zaseknutie záveru

Príspevok od používateľa chamko »

Dobrý deň, kúpil som si z komisu CZtu 85 ešte made in czechoslovakia (nie B model). Povrchovka a hlaveň ako na novej zbrani no robí mi časté zádržky (cca raz za 20 rán). Skúšal som 3 zásobníky, 3 druhy streliva, silno ju namazať aj namazať ju slabšie, nič nepomohlo.
Po výstrele sa záver zasekne, keď skontrolujem prečo, vidím že vystrelená nábojnica ostala čiastočne zasunutá v komore zatiaľ čo záver sa už obtiahol a zo zásobníku začal brať ďalší náboj, ktorý ale zospodu narazil o nábojnicu, vzpriečil sa a tým znemožnil aby sa záver dovrel.
Situáciu riešim tak že vyberiem zásobník, a teda aj vzpriečený náboj, záver sa tým uvoľní a vtlačí vystrelenú nábojnicu späť do komory, obtiahnutím ju vyhodím a zasuniem zásobník naspät.
Zatiaľ mi napadlo že by to mohol byť vyťahovač (čo by bol ten lepší prípad). Nemáte s tým niekto skúsenosti ? Alebo aspoň nápad čo by som mohol skúsiť ? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ahoj.Mam stým skusenost,vymen vytahovač,alebo aspon pružinku pod nim a vyskusaj.
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

Zdravím Mne pomohlo poriadne vyčistenie vyťahovača.
radec
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Registered for: 7 years 3 months

Príspevok od používateľa radec »

bratrancovi robilo to iste, mal odlomeny kusok z vytahovaca
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Mám s tým skúsenosť. Tiež CZ 85. U mňa to však bola nakoniec vec streliva. S maďarskými MFS alebo v Nemecku vyrobenými Geco je spoľahlivá stopercentne. Fiocchi si nepamätám, ale myslím, že tiež bez zádržky. Pri SB pracovala absolútne spoľahlivo so strelivom, ktoré malo zápalku lakovanú inak než na červeno a ktorého krabičky boli označené srandovnými nápismi ako Police a Marine. Nezáležalo pri tom od šarže streliva. K sto percentám sa blížili SB Subsonic a aj staré SB (zo začiatku 90. rokov). S inými SB to bola vyslovene tragédia. Úplne najväčšia, keď som skúšal ZVS a podobne... Jedna zádržka na zásobník bola skoro pravidlom. Ale vyskytli sa pokojne aj dve alebo tri zádržky na zásobník. Obvykle tzv. "stove pipe". Tiež som skúšal, skúmal, špekuloval, rozoberal, čistil aj nečistil, oleje používal aj nepoužíval, mazadlá menil, s puškárom konzultoval, popri tom vystrieľal rádovo stovky a stovky nábojov... potom, čistá empíria, som zistil, že ak chcem, aby pracovala stopercentne, treba jej dopriať správne krmivo a ona fachčí naozaj spoľahlivo. Čo je teda čudné, lebo aby taký rozdiel robilo samotné strelivo, sa mi nechcelo ani veriť. Zvlášť, keď o čosi novšia CZ 75 mi zožerie naozaj všetko, pomaly aj guličky z airsoftky.
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

Ďakujem za rady, som pokojnejší keď viem, že by sa to malo dať vyriešiť :) . Tak som sa dnes dostal k čisteniu vyťahovača a naozaj bol strašne špinavý, nejaké pevné častice tam síce neboli ale sadzu som šúchal handričkou dole asi 15 minút. Vyťahovač nevyzerá byť zlomený, aj pružina je opticky v poriadku ale pre istotu som objednal z Česka nový aj s pružinou (https://cs.strobl.cz/vytahovac-cz-75-ts ... 01-shadow/). Mal by prísť budúci týždeň tak potom pôjdem vyskúšať vystreliť 100ks nech uvidím ako sa to správa. 50ku zoberem z SB ktoré robili zádržky vkuse a skúsim aj 50ku Geco ako ste mi poradili vyššie.
Používateľov profilový obrázok
Maverix
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 6 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Maverix »

V poslednej dobe sa mi to na mojej 85ke (r.v. 1991) tiez stalo. Zatial som nejako vyrazne neriesil, nakolko momentalne riesim primarne opravu uvolnenej musky, ale uz som zistil ze nabojnice pri ktorych sa to stava su SB novsich rocnikov a su po vystrele tesnejsie v komore ako ine. Pouzivam vlastne prebijane strelivo. Vytahovac som precistil ako prvy, zlepsenie nenastalo. Myslim ze sa moze jednat o kombinaciu viacerych faktorov: 1. nabojnice ktore sa viacej roztiahnu + 2. slabsia pruzina vytahovaca + 3. opotrebovanie vytahovaca. Tiez v prvom rade zvazujem riesit vymenu pruziny a vytahovaca.
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

S istotou viem povedať, že zádržky robilo strelivo: S&B FMJ 124gr a Magtech FMJ 124gr. Teraz som kúpil Geco FMJ 124gr (červená krabička) tak uvidíme. Ešte stále čakám na nový vyťahovač a pružinu. Na strelnicu sa dostanem tak najskôr vo štvrtok, potom dám vedieť.
Na zahraničných fórach veľa ľudí menilo pružinu vyťahovača za silnejšiu od americkej firmy wolff springs a vraj im to pomohlo. Stojí to u nich asi 7 dolárov, horšie je to s poštovným. Na odosielanie do zahraničia treba urobiť objednávku nad 25 dolárov a k tomu sa ešte pripočíta ďalších 17 za poštovné. Ak by mal niekto na tomto fóre záujem, napíšte správu a keď nás bude dosť môžem to objednať.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"