CZ 85 Combat + rada ohladom streliva

friendly_kirch

CZ 85 Combat + rada ohladom streliva

Príspevok od používateľa friendly_kirch »

Zdravím chalani.

Chcel by som sa opýtať či má niekto z Vás skúsenosti s CZ 85 Combat??? Pokukujem po nej hlavne kvôli športovej streľbe a potreboval by som vedieť Váš názor na túto zbraň, poprípade doporučte nejakú dobrú zbraň na športovú streľbu.


A ďalej riešim taký problém. Neexistuje nejaký spôsob ako zistiť či je v náboji prach??? Používame totiž prebíjance a kvôli jednému debilnému zlyhancovi nám odišla novučičká K100-ka!!! :(
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mozes prosim do temy 'K100' napisat viac podrobnosti o tom 'odideni' K100-ky, prip. aj s fotkami?
Kedze ako vacsina tu strielam tiez prebijance (i ked z Glocka), zaujimalo by ma to.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

CZ 85 combat su vyborne masiny,len tiez to zavisi od kusu.Kamarat kupil v obchode novu 85,mala problôemy sekala s novymi nabojmi.Dal ju na reklamacku povedali vraj je o.k.Predal ju a novemu majitelovi seka doteraz.Takze ako CZ,co kus to original :roll:
friendly_kirch

Príspevok od používateľa friendly_kirch »

BALISTIK: ... hmmm a poprípade niečo iné vhodné na combat streľbu???
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Aka ma byť cena :?: niekto ti povie SIG,ak mas min 1000eur na 226 kup.Niekto C,vid.Glock-ako komu sedi,vyborna cena spolah,zivotnost,k-100,mal si :?: kvalitny material,vyborna cena servis,ale treba dodo.Kus od kusu.
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa spotter »

Mám CZ 85 Combat.Spolahlivá zbraň-kŕmim ju prebíjancami a žiadne zádržky.Ten problém s prebíjancom by ma zaujímal-nebodaj gula do gule? :shock: No najlepšie je prebíjať sám pre seba-ako zákon káže-aspon vieš čo si tam nasypal.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

ad SPOTTER: prosím ťa aká je dĺžka hlavne 85-ky Combat? 116 alebo 120 mm? Tieto udaje sa rôznia. Niekde nájdeš to, inde zase ten druhý. vďaka
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

napríklad: http://www.hermes.sk/cz/cz-85-combat-ka ... m-cernena/
a iní
a/alebo : http://www.czub.cz/cz/catalog/79-pistol ... OMBAT.aspx

a toto sa chronicky opakuje. Dokonca niektoré stránky (väčšinou anglické) vyslovene píšu že ide o model vychádzajúci zo 75-ky s predĺženou hlavňou a ďalšími provkami na športovú strelbu. ešte ju máš? Písal si príspevok v r 2011. Je to shit, alebo dobrý pomer cena/kvalita?
Dík
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Dlzka hlavne je totozna,len niekde daju udaj od konca komory,inde od sklzavky.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

čiže od vstupu do komory po koniec hlavne 120 mm (?) a ako by si ju ako (zdá sa bývalý) úžívateľ ohodnotil? Chcem niečo kúpiť na športovú strelbu. X Calibur je úžasný, kvalitný, presný (strielal som z neho) len mi nesedí a nepáči sa mi ani dizajnovo. Zamýšlam sa na SIG 226 ale brutálna cena na odradzuje. Tak "reku" za opýtanie nebijú Čo hovoríš na 85 COMBAT? U Siga a aj u 85-ky ma láka 22 kit na prestavbu a lacnejšie strielanie so zachovaným spúšťovým mechanizmom, rámom zbrane a tak. Mám Mosquito sport ale to nieje ono. Funguje výborne, aj zábava s tým je ale radšej by som mal grip, spúšť, a rám z "veľkej" zbrane a to mi poskytuje pokiaľ viem len SIG a ČZ . Zaujímal by ma Tvoj názor na tento môj pohľad na vec.
vďaka
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Jasne ked mam cas odpoviem :D ,raz som to tusim meral a dlzka 120 je celkova ako kus kovu.Osobne som mal Cz 75 klasicka s blokacom upravenu na šport,to bolo niekolko rokov spat.CZ 85 hodnotim kladne,je to zbran tak trosku ako taky shadow starsieho data.Nemá blokaciu zapalniku,ma stavitelný prepad spušte,niektore kusy aj lepsie mieridla.Je to klasicka CZ s upravami,ked uz volit cz tak shadow.Nejdem sa tu zmienovat o zivotnosti atd,poruchy cz vcelku nemavaju ked su zanovné,žeru rozne druhy streliva,su dostatocne presne.To ze zvazujes kit,je fajn ale pocit pri strelbe s 9luger ti to nenahradi.Pokial chces kupit starši kus za dobru cenu daj si ho pozret niekomu kto sa vyzna.Ale ako som uz pisal ked cz tak shadow aj starsi co ma max,do 10tis ran,aby si vedel ze este niečo posluži.Záleži ovsem kolko ran hodlas rocne strielat?
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Neviem, ta 85 je nejaká lacná? Shadow máš výbornú voľbu za cca. 700 EUR ak Ti to kúpi na seba nejaký člen ozbrojených zložiek. Pripadne poskytnem na vyskusanie, napr. mne sedí Shadow lepšie ako 226 čo sme skúšali.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

poslal mi mail s fotkami. vyzerá že sa s tou zbraňou vyhral. Dal tam cenu dohodou a zatial som sa mu neozval z pracovných dôvodou. Musím ho kontaktovať. vďaka za pripomienku :)
Hneď to idem napraviť
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Shadow je super, kamoš to má a dal mi z toho viackrát streliť. Dobrý úchop, má tam ladenú spúšť a tá ide ako maslo. Láka ma ten tréning s 22 kami. A na Shadowa nepasuje sada na prestavbu. Možno sa tej 22ky držím až moc úzkostlivo, neviem. Ale vybúchať devinu za 15-19 centov a 22ku za 0,05-0,08 centu je rozdiel. Uznávam spätný ráz je neporovnateľný, ale pudové mierenie s výstrelom, tréning rán rýchle po sebe sa dajú trénovať aj s 22-kou. Vždy lepšie ako to dvihnúť na terč a zamumlať si bum, bum... :D
Mám toho Mosquita a keď tam dáš HV čko od Federalu alebo CCI Minimag tak ti to tiež rozhodí mieridlá a musíš to nanovo vrátiť na terč. Však určite viete ako to myslím. Niesom bezdomovec spod mosta ale ekonomika nepustí. A mám sa krotiť s dvoma troma stovkami 9mm nábojov za tréning, alebo vybúchať krabicu s 500 kusami 22-jok...to ti tiež niečo dá.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

nedalo mi to a bol som na stránke ČZ. Ono zdá sa že CZ SP 01 SHADOW by mal byť kompatibilný s tým adaptérom. Mrknete sa tam niekto a potvrdíte alebo vyvrátite mi túto informáciu? Žeby sa z mrakov vynáral SHADOW mojej novej milenky?
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"