CZ S805A

elegant_lamport

Príspevok od používateľa elegant_lamport »

Mě se tato puška líbí, je to jediný konkurent americkému FN Scar. Holt zlaté české ručičky, první kousky má armáda dostat ještě letos.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Jediny konkurent FN SCAR, to si delas prdel? :lol:.
Uz v prispevku pred tebou je spominany Bushmaster ACR. H&K 416, G36, Magpul Masada, Beretta ARX, SIG rada 550 nieje konkurencia? CZ na poli utocnych pusiek je iba trpaslik, ved posledny ich projekt (A neuspesny) bol CZ Lada (2000) este z casov Gustava Husaka :D. ALe nieze by som im nefandil :P.
elegant_lamport

Príspevok od používateľa elegant_lamport »

Všechny tyto zbraně které jsi vyjmenoval nesahají nové české pušce ani po kotníky.. U CZ 805 lze poměrně snadno výměnou hlavně a zásobníkové šachty změnit ráží z 5,56x45 mm na 7,62x39 mm. Pušku lze jednoduše přestavět na karabinu s krátkou hlavní anebo na lehký kulomet či lehkou odstřelovací pušku. Tohle žádná jiná puška na světě kromě CZ 805 Bren neumí. Je to jako stavebnice Lego, záleží na vojákovi jakou variantu si právě sestaví.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Tak napriklad magpul masada je presne takato skladacka, vymenne hlavne, zasobnikove sachty, takze by som netvrdil ze cz je jedina a hned preto aj najlepsia
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ale no tak, povedzne si na rovinu, ze tato CZ805 nie je ziadny zazrak, podobnych modularnych systemov je vo svete dlhsie uz viacero ako napr. uz tu spominane SCAR, Masada etc. a treba este dodat, ze tato CZta prisla na svet v dobe, ked uz aj tieto systemy hladaju nastupcov a hovori sa otvorene o novom type naboja. Cize prisla s krizkom po funuse.
elegant_lamport

Príspevok od používateľa elegant_lamport »

SCAR, Masada a to je asi tak všechno. Modulárních zbraní moc není a česká armáda je nejspíš druhá po USA která takovou zbraň zavedla do své výzbroje. ČZ 805 podporuje spoustu ráží a podle slov české zbrojovky není problém pušku v budoucnu předělat na novou ráží, stačí jen nová hlaveň, závorník a případně ještě nábojová šachta.

A tady nové info, přímo na stránkách zbrojovky.
http://www.czub.cz/cz/catalog/86-ozbroj ... EN_A1.aspx
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

prosim ta, nerob z komara somara... na novu raz mozna prerobit pojde (ako vsetky ostatne, pretoze pouziva nemlich ten isty system, ziadna originalita), ale na novy typ naboja o ktorom sa uvazuje asi tazko
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:57, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nebude to ten co vyvija v prestavkach medzi prednaskami Ajdzino ?? :) :)

inak mi tato debata pripomina diskusie o produktoch Mladoboleslavskej automobilky na autickarskych weboch

nastastie mi sucasne produkty Skoda auto ani CZUB do baraku nesmu :) :)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

tento zdroj informacii nemusim, ale konretne v tomto clanku je presne povedane to, co treba
http://www.blisty.cz/2009/10/9/art49326.html

Zavadzat dnes do vyzbroje zbran predovsetkym na naboj 5,56 NATO od ktoreho sa planuje upustit (a ten plan je az moc realny), a utesovat sa tym, ze vsak modularita umoznuje aj strelbu 7,62x39 (to aj Sa vz.58 a bez dodatocnych nakladov za prezbrojovanie :) ) je, povedzme to slusne voci danovemu poplatnikovi kratkozrake. V priapade uspechu LSAT, pripadne niecoho podobneho je cela ponukana modularita "nadraka". Takze ako lepsie sa dnes ukazuje pockat vo vyzbroji s vybornym Sa vz.58 (okrem toho je na rozdiel od CZ805 aj originalny). To s cim na svet prisla CZ vo forme 805ky nie je dnes nic vynimocne, ani originalne a pravdepodobne na konci zenitu. Nic menej, nic viac. Tym nehovorim, ze Cz805 je zla zbran.

http://www.dtic.mil/ndia/2009infantrysm ... iv8536.pdf
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

dezo.ulic:
Uz len doplnim, ze aby sa vobec dalo o niektorej zbrani povedat, ze jej konkurenti "nesahají ani po kotníky", mala by mat tato zbran dostatocne referencie z realnych nasadeni. Pocetnych a roznorodych, pokial mozno.
Toto myslim nie je pripad CZ 805, alebo hej?
friendly_bartik

Príspevok od používateľa friendly_bartik »

Budem tejto zbrani držať palce, aj keď sa mi nepáči. Ale nepáčia sa mi i ďalšie zbrane posledných generácií - HK G36, FN 2000 i SCAR, HK417... A potom vzhľad pušky je asi to posledné, čo má v boji význam.
Čo mi ale vadí, je názov "CZ805 Bren". Jasné že je to marketingový ťah - spomienka na guľomet Bren. Lenže ťah dosť lacný. Bren bol český len konštrukciou, nie už výrobou. Názov "Bren" Česi nevymysleli (aj keď v názve je zašifrované Brno), takže podľa mňa si privlastnňujú niečo čo nie je ich.
Rusi počas WW2 vyrábali v licencii americký Douglas DC-3 Dakota - ako Lisunov Li-2. Keby dnes začali Američania vyrábať dáke dopravné lietadlo, iste ho nenazvú napr. Boeing 797 Lisunov.
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

len 2 bonmoty
kdeže je dnes ten vymyslený propagačný nick dezo...?
kdeže je dnes tá "superšpica" zbraň zrelá leda na šrot?
Prajem všetkým, ktorých by stretnutie s ňou (hoc aj pod rozkazom) malo postihnúť, aby sa jej veľkým (široký rozmer je nepopulárny :lol: ) oblúkom vyhli :!:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

par kuskov ma Atilla v Kolarmse v garazi ak by ste si ich chceli ochytat
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

jj
a každý kus je pritom jedinečný = na zámenu dielov ako sme zvyknutí u 58my môžme smelo zabudnúť :cry:
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"