Skúsenosti s CZ 75 TS

Používateľov profilový obrázok
Albert
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa Albert »

026.JPG
Jen pro zajímavost.... Kamárádova CZ 75 TS. Rozdíl proti orange:
zúžený rám
lepší povrchovka
lučík ala Tanfoglio
nemá checkerink
nemá opěrku pro palec
Výsledná cena je mnohem méně než 39000.
Na novém Orange je vpodstatě nejzajímavější rám ala "Czechmate", všechno ostatní se dá koupit a vyměnit doma :wink:

Adrian: dostupnost Shadow Orange na slovensku je jedna věc a cena druhá. Když jsem viděl Shadow Orange za 1350eur :shock: tak jsem se málem zvrátil. Jestli by nebylo pro vás lepší nakupovat tyhle věci nějak hromadně v ČR. Domluvit 4 až 5 lidí (kolik se vejde do jednoho auta) vyřídit potřebné papíry a zajet přímo do Brodu. Nebo dohodnout s nějakým prodejcem blízko hranic (třeba by to vyšlo ještě levněji).
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Nad tym som uz tiez uvazoval. :)
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Za prachy ktoré tu boli spomenuté môžem mať SIGA Targeta!!! a nie ČZ-tu

O tých cenách. Už dva krát som našiel super pochopenie u Zbraní Liberec pána Chudobu. Má to vymakané a vybaví spústu vecí za Vás takže do Česka som ani nemusel vycestovať. Má papiere aj na to že Vám donesie zbraň na Slovensko. Vrele doporučujem. Ak budem kupovať ďalšiu zbraň tak zase len cez neho. Nenarazí si nekresťanskú prirážku a tie služby... kto neskúsil nevie.

O cene 39 tisíc CZK čo je asi 1400 EUR by som pochyboval. Odhadujem tak 10.000 CZK nad dnešnú cenu TSka, čiže 32 tisíc.

Inak zaujímala by ma tiež politika CZUB a jej oficiálneho dovozcu. Oni ako keby naschvál nechceli predávať. Mne povedali že 805 Bren je na Slovensku "k mání" za 2600 EUR (!!!!) pričom u Řehákú na stránke je za 1600

Ale to sme OT. TSko stojí 750 EUR v ČR a u nás 1030 EUR, zato sa mi k...va oplatí zavolať Chudobovi
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Bohuzel tve pochyby jsou mylne. TS Orange bude u nas stat 39 000 kc. Kolega dnes volal do CZUB, kde mu to potvrdili. Na pultech budou az za mesic.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pockajte snad im to casom dojde.
I za brena chceli z prvoti 100000kc :mrgreen:
Ma to iba jednu vyhodu, ze stavaju na osvedcenej pistolke a mala by daco vydrzat i ked nie ako napr konkurencna SPSka o malo viac penazi.
Používateľov profilový obrázok
Albert
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa Albert »

:wink: No za 39000 se dá občas sehnat slušně jetý STI EDGE (!) a Tanfoglio limited custom HC za 36000 nový. Takže za ty prachy bych asi uvažoval raději nad EDGE.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

asi máte pravdu, z čoho som sklamaný. Tú cenu potvrdil aj kamoš čo na IWA v stánku CZUB položil túto otázku miestnemu prítomnému pánovi v stánku.
Cena "kolem" 40 tisíc
Používateľov profilový obrázok
Albert
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 9 years

Príspevok od používateľa Albert »

:? Tak již oficiálně na stránkách CZUB doporučená cena 39900 Kč.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Ahoj, tak mám to . nie je to orange , ale striela to výborne mikrometr. cielnik svetlov. muška , nastavená spúšť, vymenené plast črienky -čierne , čierny vod lievyk na šachtu, čierna botka na zásobník .
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Nova cz75 TS , 18.3. som prevzal z obchodu a . stalo sa mi to že po cca 250 nábojoch zosunul nasmerovač do šachty a ako vidno v dierke chýbal kolík / čap / . Hanbim sa totu napísať ale som sa premohol . ten vysunutý hrubý kolík pod pružinou bol zasunutý a na to bolo prisunutý hliníkový lievik /navadzač do šachty / a ten hliníkový lievik bol s červikom prichytený , červík dlho nevydržal a po strelách sa uvolnil a poposuval sa . :oops: , sorry no comment
Prílohy
IMG_20150325_190109.jpg
IMG_20150325_190050.jpg
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Spomenul som si že je to kolík č. 13 v rozkrese. / čap zachytu kohoutku / , zachytáva zátku bicí pružinky ... :( už som si to preštudoval :evil: ..
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

gabrielm6 napísal:Hanbim sa totu napísať ale som sa premohol
Prečo by si sa mal ty hanbiť? Je to chyba výrobcu tej zbrane, nie tvoja.

Chválospevov, aká je po 100 ranách tá či oná zbraň presná a hlavne super spoľahlivá, tých tu je už dosť. :roll:
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Po telefone sme sa bavili s dodávateľom, vraj ten kolík naschval nedával "späť" aby viac tlačil kolík od pružiny a na navadzač . Tak neviem vraj aj ostatným to tiež takto robili a nemali takúto spätnu reakciu . Potvrdil že mi pošle a tak tam potom zstrčím a podrží spodný čapik od pružiny .
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

čapik č13 som dal na miesto a lievik dal späť + červik skrutku som trochu zabrusil do kužela aby chytal väčším tlakom. Zatiaľ OK. Ale nastavil som si malý voľnobeh na spúšti chcel som malú vôľu a asi nie súviasiac s tým po 250 ranách jednoducho kohútik neodstrelil náboj čo bol v hlavni . Podobne zasekávanie , lepšiepovedané nezaseknutie / neuvoľnil bicí mechanizmus som mal každý 10x . tak teraz čo ?
vyčistiť ? , späť na záručný servis ? nechať to tak ? niekto poradí ?
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Čo je to voľnobeh?
Na spúšti nastavuješ prepad, červíkom s predu od lúčika. Ak je malý, môže to sem tam alebo vôbec nespustiť, kedže nepustí spúšť dostatočne do zadu. Vráť 1/4 - 1/2 otáčky naspäť . Alebo druhým červíkom na spúšti, z hora od záveru, sa nastavuje "spätný" chod spúšte. Ak ho veľmi zatiahneš, nepustí spúšť dostatočne dopredu, a nespoľahlivo alebo vôbec nepotlačí tiahlo s prerušovačom a nepreruší. Ak je to ono, tiež vráť 1/4 - 1/2 otáčky červíka do ľava.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"