Akú CZ 75-85 si vybrať - poraďte

blissful_hypatia

Príspevok od používateľa blissful_hypatia »

zdravim,chcel by som vediet vaš nazor na tuto zbran: http://www.czub.cz/cz/catalog/79-pistol ... MPACT.aspx

uvazujem o jej kupe,čital som par nazorov na cz75,konkretne na tuto som vsak nenasiel.chcel by som ju využivat na občastne nosenie a občas si z nej zastrielať na strelnici.vopred vdaka za tipy a rady.
inspiring_buck

Príspevok od používateľa inspiring_buck »

Celkom slušná zbraň na nosenia a aj na strelnicu. Ja mám bez poistky s vypúšťaním bicieho kohúta s rámom z ľahkej zliatiny a lištou.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

CZ 75 P01 - je to kompakt s AL ramom a MIL-STD-1913 lištou. Spolahliva zbran. Na nosenie OK,no dnes sú na trhu lepšie alternatívy. Jednoznačte treba nahradiť vypúšťač bicieho kohúta záslepkou.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nazdar,
nepovaluje sa niekomu v supliku zlomeny zachyt zaveru? Pomohlo by mi to. Dakujem
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

Tak tych zlomenych zaverov bz som mal mat plny suflik:-(

Shadow sa da nosit, ale len ak mas za autom vozik :-) :-)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

mozem si pre nejaky prist
:?:
dik
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

Momentalne som v zahranici, ale ak sa vratim a najdem ich medzi suciastkami... tak v pohode :-) som zo ziliny ....
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

oka, na jar, ked bude zilinska obranna to poriesim ak prides z toho exilu :wink:
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Aku zbran si vybrat?
Po vystave IWA 2013 by som na nosenie silno uvazoval nad modelom CZ75 Compact Shadow Line. Pozdava sa mi ten model. :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Neviem, akú si vybrať, ale na nosenie by som ja osobne bral len model, ktorý už je nejaký čas overený trhom.
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa glock69 »

Asi jsem divný, ale zbraň bez pojistky úderníku na nošení nemusím. Pokud teda nenosím bez náboje v komoře.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

glock69: zbraň ti môže vypadnúť aj po samotnom obtiahnutí náboja do komory, čiže to veľký zmysel nedáva čo vravíš. Tak či tak, ale tá zbraň má stále bezpečnostný ozub, ktorý funguje ako pádová poistka, čiže by som sa nebál nechceného výstrelu pri páde zbrane.

Ale je zaujímavé, že v popise zbrane píšu

bez blokace úderníku

a pritom ako bezpečnostné prvky sú uvedené:

vypouštění kohoutku
bezpečnostní ozub
blokování zápalníku
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

yarco
Zbrane CZ Shadow Line su overene trhom. Nejedna sa o novy model,ale o facelift. Odstranenie udernikovej poistky je navrat ku klasickej CZ75 a este to o malinko znizuje moznost poruchy. (cim menej suciastok,tym menej moznosti ze sa nieco pokazi) :-) Niesom CZtak,ale ak by som zvazoval kupu CZ,urcite by som asi siel do niecoho z tejto rady.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Môže byť, veď aj preto som písal len všeobecne o modeli, "ktorý už je nejaký čas overený trhom".
Nezisťoval som, či sa ten facelift týkal len exteriéru zbrane alebo nejako funkčne menil aj interiér.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Glock 69: mne tam zapalnikova poistka nechyba. Ozub uplne postacuje. Kazdy sme nejaky a niektory zo streleckej komunity si neveria natolko, ze by mali najradsej zbran s ozubom,decockerom, blokaciou zapalnika, manualnou poistkou, spustovou poistkou a poistkou na chrbate zbrane.... ludia s takymto minsetom by ale mali skor odovzdat zbrojak. (nemyslim zrovna teba)
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"