Akú CZ 75-85 si vybrať - poraďte

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Prosím, nech sa to tu nezvrhne do flamu ohľadne potrebných a nepotrebných poistných mechanizmov a odovzdávania ZP. Téma je o CZ 75/85.

ZP nech odovzdá ten, kto ho nechce alebo kto nespĺňa zákonné požiadavky.
Tak to môže byť, nie?
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa glock69 »

Taky nechci flame, jen jsem napsal svůj názor. Dneska si to myslím. Starou CZ85 bez blokace jsem kdysi nosil, shadowa už nenosím. Stárnu a ideální je kevin nebo g26, anebo cz100...
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ja kebyze chcem kupit Cz-tu len tak na strielanie, alebo na mierenku, tak skusim kupit stary model z 80-tich rokov, seriu B,C. Jednu som kedysi drzal v ruke a nikdy som este lepsie na 20 m mierenku nenastrielal. Pokial sa pametam bolo to 198 bodov z 200 a to som kukal, ze som toho schopny.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Vdaka par dobrym dusiam tu z fora mozem predstavit asi prvu 75 s karbonitridovanym zaverom a hlavnou vyrobenou tesne po sametovej.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Má niekto CZ 75 Compact, r.v. 1994 (resp. po revolučnú)? Skúsenosti s nou čo sa týka kvality atd? Čomu sa treba vyvarovať?
Mám jednu z r. 1994 na ruke tak či mám do toho ísť alebo nie? Vopred dakujem za rady :)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Porevolucne obdobie bolo velmi tazke pre moralku pracovnikov CZUB...
inspiring_moore

Príspevok od používateľa inspiring_moore »

cubitko napísal:Ja kebyze chcem kupit Cz-tu len tak na strielanie, alebo na mierenku, tak skusim kupit stary model z 80-tich rokov, seriu B,C. Jednu som kedysi drzal v ruke a nikdy som este lepsie na 20 m mierenku nenastrielal. Pokial sa pametam bolo to 198 bodov z 200 a to som kukal, ze som toho schopny.

Ahoj. preco su lepsie tie serie ? bola lepsia kvalita ? ja mam doma Cz85 VC zacina na A . to je aky rok a ci to je dobra seria ? Dostal som ju od otca ako prvu pistol este davnejsie . on ju kupoval niekedy v roku 92 asi ... neviem presne mozno ze aj skorej . diky za odpoved
Yuri.3
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa Yuri.3 »

Ahojte , máte niekto skúsenosť s CZ 75 B , r.v. 1997 čo sa týka presnosti a vád ktoré sa ukážu po cca 5-7 tis výstreloch ? Mal som možnosť jednu držať a veľmi sa mi páčila . Nič nerká , záver drží takže za každú radu a upozornenie budem vďačný .
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

mám ,střílím, nic jí není ani po letech, přesná, nezádržkuje.
Yuri.3
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa Yuri.3 »

Ďakujem za odpoveď a ako je to s ND ? Napr. pružiny záveru , údernika , dá sa dopasovať niečo zo súčasných CZ ?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

75 sa stale vyraba, pruzinky su dostupne.
Yuri.3
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa Yuri.3 »

Perfect , začínam vážne uvažovať nad tou jazdenkou :lol: Pýtam sa preto lebo som počul že toto obdobie veľmi nesvedčilo kvalite CZ.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Yuri: toto obdobie bolo kvalitativne strasne. Kvalita lietala hore dole kus od kusa a CZUB uz vyrabalo z o triedu lacnejsej (meksej ocele).

Stale ta ocel ale je spickova v porovnani s "ocelou" z ktorej su vyrabane sucasne CZ-ty. Ak mas stastie a trafis dobry kus, dobre dopasovany, s dobrou hlavnou (hlavne si vsimni drazkovanie tesne za komorou ci nieje plytke), kludne ju kup.
Yuri.3
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa Yuri.3 »

Ďakujem .
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nemozem si odpustit, ale to uz radsej GP. Cisto pragmaticky dovod: servis uz maju za tie roky vymakany :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"