CZ Duty

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ťažko povedať, z ich pohľadu to možno chyba vôbec nie je. Kvalitu vo veľkých objemoch posielajú tam, kde zákazník kvalitu aj vyžaduje. Čo si budeme klamať, Slovák a Čech sú ochotní tolerovať oveľa viac než bežný Západoeurópan či Američan. Navyše duch "našej domácej značky" tu ešte stále prežíva, podobne ako pri Škodovke.

A samozrejme, tie podstatné veľké obchody v týchto končinách robia so štátnou správou a tam všetci tušíme, ako veci prebiehajú a aké sú priority ...
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

strojarina by mala byť o tom, že produkcia má konštantnú kvalitu. a nie viacero tried, ktoré potom rozdelujem na príslušné trhy. a keď to už robím, tak za II. triedu pýtam príslušne menej peňazí. ale toto nejako u CZUB nefunguje. na druhú stranu pokiaľ sa nájde dostatočný počet zákazníkov kupujúcich II.triedu za cenu vytunenej I. triedy, nebudú to meniť.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ale to čo popisuješ, to nie je strojarina, ale strojársky marketing - triedy, trhy, ... :lol:

A ten možno robia dobre, neviem. Ťažko to posúdiť, navyše nie som CZ zákazník.
(CZ50 z tretej ruky sa už asi neráta :) )
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

majac napísal:strojarina by mala byť o tom, že produkcia má konštantnú kvalitu. a nie viacero tried, ktoré potom rozdelujem na príslušné trhy. a keď to už robím, tak za II. triedu pýtam príslušne menej peňazí. ale toto nejako u CZUB nefunguje. na druhú stranu pokiaľ sa nájde dostatočný počet zákazníkov kupujúcich II.triedu za cenu vytunenej I. triedy, nebudú to meniť.
nechcem odvadzat temu inym smerom, ale zial nie je to tak len u zbrani, ale vo viacerych odvetviach (potravinarstvo, automotive...) a kym sa my sami spotrebitelia nepostavime na odpor, tak sa to nezmeni.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

yarco napísal:Ale to čo popisuješ, to nie je strojarina, ale strojársky marketing - triedy, trhy, ... :lol:

A ten možno robia dobre, neviem. Ťažko to posúdiť, navyše nie som CZ zákazník.
(CZ50 z tretej ruky sa už asi neráta :) )
prepac ale prave jednotlive triedy v strojarine su a su dane tolerancnymi poliami, zlicovanim, povrchom atd. ...
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Pistol ma neoslovila, ale co sa mi paci je, ze na trh prichadza hneď aj s viacerymi puzdrami prave na tento model, alternativnymi mieridlami a coskoro na nu vraj bude aj konverzia CAA RONI gen. 2.
elegant_mendeleev

Príspevok od používateľa elegant_mendeleev »

Suhlas s predchadzajucimi..07-cka a 09-tka ma okrem ineho dost blbu ergonomiu uchopu..teda aspon mne nesedi v ruke..a k tomu spustovemu mechanizmu asi len tolko ze uspora materialneho vybavenia znamena usporu pri vyrobe..ale pri takych produktoch akymi su zbrane je to skor na skodu..znamena to castejsie poruchy kvoli unave materialu..sila pri tiazi sa nevyrovnava obojstranne ale je cela len na jednom tenkom prvku..osobne taketo kvazi "odlahcenia" nemusim..stary system je rokmi osvedceni..ale myslim ze dobry zbrojar by dokazal z omegy urobit klasicke SA/DA..takze zaver: osobne k omege nemam doveru.. a sorry za interpunkciu..pisem z mob.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Prave ze nejvetsi odpurci vyrobku CZ rikaji, ze ac je omega udelana na usporu materialu pri vyrobe, tak je velice povedena. V sekci sluzebnich pistoli je naprosto perfektni. Krasny hladucky chod s minimalnim odporem. Sice ma dlouhy reset, ale i to jde vychytat.
http://cajungunworks.com/p-07_p-09_omega.html
Kamos ma duty r.v. 2009 a strili se mi z ni naprosto paradne. Uchop naprosto fantasticky, ale to je individualni. Treba glock mi vubec nesedi. GP P45 sedi perfektne. Ruger SR 1911 taky sedi perfektne. Kazdemu sedi neco jineho.
Nova CZ s oznacenim jen CZ P-07 by mela byt jeste lepsi, protoze uz bude mit vymenne hrbety, tak by mela sednout vic lidem do ruky. Sam jsem na ni zvedavy, az se objevi na pultech.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Nemozem si pomoct, ale mne sa ta Duty, alebo po novom P-09 nepaci. Ten tvar mi nejeko nesedi. Dizajnovo sa to neda porovnat s napríklad CZ75 Compact D, alebo Compact Shadow Line. Ale kazdy moze mat iny vkus a iny nazor. :)

Mozno to striela dobre, ale ked mi to "nepadne do oka" tak si to proste nemozem kupit.
inspiring_rubin

Príspevok od používateľa inspiring_rubin »

dizajn sa nepacil ani mne- fakt to vypada ako lacna cinska hracka, ale fakt su asi len dva typy ludi. Mne a par dalsim ta pistol sadne do ruky ako uliata, kazde jedno zdrsnenie je tam kde ma byt a paradne plni svoju funkciu (napr. aj v zaolejovanych rukach isty uchop), proste vsetko na svojom mieste. Ale zvysok ludi, ktorym som dal do ruky dutynu im proste nesadla.
Skusal som novu P-09 a musim povedat, ze parada. Sice som z nej praskal gule co mali cez 150 grs, ale aj s mojimi (nulovymi) skusenostami a slepymi ocami mi to lietalo pekne, z 20 metrov prenasanie medzi kovmi bola lahoda. Urcite ale pockam aspon ten rocik, v Brode sa predsa len vyskytne zo zaciatku nejaka ta chybka a ak si zvyknem na to ze je to fakt velka a mozno skareda krava, za opaskom ju budem rovnako rad cely den nosit, ako staru P-07 teraz.
Opat som sa presvedcil, ze bud niekomu sadne a ma ju rad, alebo proste nie a basta.
inspiring_rubin

Príspevok od používateľa inspiring_rubin »

Tak dnesma DUTYna na strelnici nepotesila.
Buchal som z nej v klidku tovarenske 7,5ky MFS a po asi dvadsiatich nabojoch nevyhodilo nabojnicu a neslo pohnut zo zaverom. Po rozobrati sa nakoniec pohol, ale to co z neho vypadlo nebola hilzna.
http://imgur.com/a/g6RIa
Takze ked to rozdycham tak to hodim na reklamaciu predajcovi, ak nepochodim, tak CZUB a dufam ze to nejak uhram v ramci zaruky len "za nákupko" a dufam ze nebudem bez kvera dlho, aj ked minimalne najblizsia LOSka sa pre mna nekona...

Este ak ma niekto vie nasmerovat na vlakno, kde je rozpisane ako reklamovat hlavnu sucast zbrane- co treba odhlasit, prepisat atd, bol by som vdacny
Prílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Reklamacia by sa malao konat takto: obchodnik preberie buchacku alebo len hlavnu cast o com Ti vyda preberaci protokol. Viac sa nestaras. Cakas na vysledok reklamacie. Viacej nepredbiehajme. Ale v podstate po kladnej reklamacii od Teba zobere staru hlaven o com Ti opat vyda potvrdenie pre PZ a za vybavene nakupko Ti vyda novu hlaven. Dalsia evidencia zalezi od toho ci mas aktualizovane zbrane na karte zbrane.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Tiez som z tejto zavady prekvapeny. Cakal by som cokolvek ine, mensieho charakteru, ale s takymto problémom som neratal. Navyse nie po tom, co som si vcera precital Special streleckej revue, kde sa ospevuje Duty a modely P-07 a P-09. Reklama je jedna vec a realita druha.

Drzim palce pri reklamacii.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Nazvat fatalnu poruchu materialu zavadou je IMHO dost nestastne pouzity terminus technicus.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Jasne Abakan, nehral som sa na slovicka. Vsetci vidime, kde je problem.
Len som ostal pomerne prekvapeny pri tych fotkách.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"