CZ vzor 50 vs CZ vzor 70

inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

no ja uz mam novy , z deasu za 6,- E
ten zlomeny je tiez leskly jak psie gule , no tento novy je ocividne z ineho materialu
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Vedel by mi niekto poradiť, ako sa robí rozborka úderníka na CZ 50?
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Nazdar nazdar, myslíš úderník, alebo zápalník? Ak zápalník, už sa písalo o tom. Otočíš záver hore ústím, zatlačíš (nejakým nástrojom) na poistku zápalníku (nadoraz ako ide), mne sa povysunie alebo vypadne, ked sa mu nechce, musím nájsť polohu stlačenia poistky a povylezie a vyťahujem ho prstami. Len pozor, lebo ak pustíš poistku zápalníka, tak vyletí - je na pružine. Ak myslíš na úderník, tak do toho by som nechal liezť puškára, lebo neviem, či nemusíš rozmontovať celé telo zbrane.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Udernik je cela suciastka,ktorej predna cast dopadajuca na zapalku je zapalnik. Cize u CZ50-70 je vymena udernika a zapalnika totozna cinnost.
Inak u tychto zbrani treba mat nejake nahradne uderniky v zasobe,lebo sa zvyknu lamat.
fenix
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa fenix »

Zdravim. Pred par mesiacami som sa stal vlastnikom pistole Cz 50 a chcel by som sa o nej dozvediet nieco viac. V minulosti sa tu riesili poznavacie znaky starsich zbrani. Avsak moja zbran nezapada ani do jednej.

Zbran nesie na zavere vyrazene logo ceskej zbrojovky, nasledny popis ceska zbrojovka praha a v kruhu kaliber 7,65.

Brunyrovanie je modre, a nenesie ziadne vyraznejsie znamky nosenia (az na mierne svetlejsi/odratejsi brunyr na cele zaveru a rukovati v mieste drzania prstov) Zo stavu zbrane hodnotim, ze nebola strielana (ziadne viditelne opotrebenie funcnych ploch zbrane, hlavne, ani ziadne vytlky na spodnej strane zaveru).

Pred ryhami na zlepsenie obtiahnutia zbrane na zavere je vyrazena prijimacia znacka a cislo 51
Podla informacii, ktore som pri prihlasovani zbrane zistil na policii je zbran prepadnuta ministerstvu, a 51-dnotka je totozna s rokom vyroby 1951. Som prvy majitel.

Seriove cislo je 719 XXX .. a teda podla popisu spada este do kvalitnejsich zbrani vyrobenych v strakoniciach.

Co ma ale matie je farba brunyru, ktory by mal byt do hneda, co moze byt sposobene repasom, avsak napis ceska zbrojovka praha je pre mna matuci.
Hladal som toho vela po webe, avsak vsade som nasiel len razenie ceska zbrojovka narodny podnik strakonice, alebo: vzor 50. cal 7,65
Podla informacii z SM 1/2013 sa vyrabali tieto zbrane len v strakoniciach a v uherskom brode, pricom vyroba do uherskeho brodu bola kompletne prevedena az po roku 1955. Avsak rok vyroby 1951,a i seriove cislo zodpoveda strakoniciam. Preco ale potom je razenie ceska zbrojovka praha?

Nieco som sa dopatral po internete, ze zbrane s tymto razenim boli urcene pre export, ale nic overene.
Vie mi preto niekto povedat nieco viac na margo mojho rebusu, hlavne kde bola vyrobena, pripade pomoct s inymi zaujimavymi informaciami. Dufam ze som poskytol vsetky potrebne udaje. A vopred dakujem za kazdu pomoc.
Naposledy upravil/-a fenix v 04 Apr 2013, 08:58, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

S najväčšou pravdepodobnosťou je vyrobená v Strakoniciach, tomu zodpovedá rok aj výrobné číslo, ale keďže už bolo rozhodnuté o presťahovaní, tak razili už "Praha". Nebol by si jediný, kto má takýto model, napr: http://forum.gunshop.cz/cz-50-vyrobni-i ... 14376.html 6 príspevok 6 príspevok zdola od užívateľa Artifex. Iná farba záveru bude spôsobená ako si už poznamenal repasom.
fenix
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa fenix »

Vrela vdaka za info. Docital som sa tam, par zaujimavych veci.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

gewehr napísal:jo boli casy, ked sa cvakanie "na prazdno" povazovalo za zhovadilost... dneska je to vraj prvok bezpecnosti :lol: :wink:
Tvoj názor ako experta je ? cvakať či necvakť ranu istoty ? Glockári to majú jasné, čo my ostatní ? Kým som nebol na kurze streľby, z Walthera P99 som naprázdno bez cvičného náboja nikdy necvakal. Vždy som podrobne skontróloval nobojovú komoru zrakom zavrel záver a vypustil bicí mechanizmus pomocou vypúšťacieho tlačidla. Na kurze som sa nacvakal naprázdno asi viac ako za celý život s touto zbraňou.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Nepasoval by som sa za exprta, ale ja osobne necvakam, v tomto akceptujem metodiku ktoru uci napriklad RDA a ma logiku. Ani z jednou zo svojich zbrani od G17 (ktoremu by to technicky problem robit nemuselo) po PPK (ktoreho udernik to vyslovene nema rad) "ranu istoty" nedavam. Ale kazdy nech si cvaka ako chce, ked to nebude robit pri mne. :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Bauer napísal:Glockári to majú jasné
Myslím, že sa hlboko mýliš :wink:
Viď. napr. druhú stranu tejto témy (uf, to mi trvalo, kým som to našiel)

Ale smerujeme do OT...
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

Nepotrebuje niekto z okolia Prešova "záložný" zápalník do 70tky? Volal som do Deasu, tak ževraj sú skladom, reku že objednám zopár... Tetuška mi mierne zmätená povedala cenu 4,50 € tak uvidíme :)
inspiring_feynman

Príspevok od používateľa inspiring_feynman »

Zdravim vas. Mam cerstvy zbrojak a ako prvu som kupil vz. 70 od znameho, kym sa nasetri na nieco modernejsie :lol:

Narychlo som presiel par tem o 70-kach a zaujala ma jedna vec. Moja ma vyrobne cislo 164xxx a nad ryhovanim zaveru nad logom ČZ je 73. Ako si mi to nevychadza s tym vyrobnym cislom, ked 50ky sa zacali robit s cislami 650xxx a 70ky dokoncili tuto radu a pokracovali s pismenom na zaciatku. Alebo sa mylim?
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

eN_ asi sa mylis, na cz 50 mi seriove cislo zacina cislom 7, na cz 70 mi zacina na 5 a ziadne pismeno tam nie je. Tu 73jku co tam mas je rok tlakovej skusky
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Vôbec nehovoríš pravdu...

73 čo tam má je rok výroby pištole.

CZ 27 sa vyrábala cca do vyr. čísla 650 000.
CZ 50 začínala cca vyr. číslom od 650 000 do cca 750 000.
Toto boli všetko vyrobené kusy v CZ Strakonice.

Potom pokračovala cca od r. 1954 výroba CZ 50 už v závode CZ Uherský Brod, kde sa začalo s novým číslovaním, čiže nepokračovalo sa od cca 750 000 vyššie.

Viem, že boli dva druhy číslovania, jedno bolo "písmeno+číslo" a druhé bolo iba "číslo", len neviem, či to bolo "písmeno s číslom" pri CZ 50 a ako sa prešlo na CZ 70 tak u nich iba "číslo", alebo to bolo naopak...
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Luco, lenze predtym 73, aspon u mna znak ceskej skusobne tlakovych skusiek, cize to robili asi hned po vyrobe, ale je to vyrazeny rok tlakovej skusky
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"