CZ 110

friendly_hopper

Príspevok od používateľa friendly_hopper »

mk75 pisal som ti sukromnu spravu. Daj vediet :wink:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Stretol som pred casom na strelnici chlapa,profika co robi roky osobneho strazcu. Ten na CZ 100 nedal dopustit.Bavili sme sa o tejto zbrani a vysvetlil mi ze ju pouziva,ked ma robotu prevazne medzi ludmi,v budovach. Predtym vraj pouzival na taketo roboty revolver,ale presiel na CZ 100 ktora mu vraj viac vyhovuje,lepsie sa ovlada. Papierove a kovove terce si rozostavil na cca 3-10m a zasol som ako rychlo a presne ich "likvidoval". A to vacsinou strielal v pohybe a jednou rukou. Pozical mi ju na par ran. V ruke sedela perfektne,podobny pocit som mal,ked som drzal Steyr M. Spust mala sice dlhy chod,ale nedrhla a ked som sa sustredil,dal sa terc zasiahnut pomerne presne Vystrel sa javil ako keby to nebol 9L,ale menej vykonna raz,mozno koli dobrej ergonomii,nizko polozenej hlavni a plastovemu telu. Inak,ako hlavnu zbran pouzival tento clovek upravenu CZ 75 v razi 40S&W s jednocinnou spustou,ktoru nosi na sposob Colt 1911 natiahnutu a zaistenu. Strelivo do oboch zbrani malo olovene strely potiahnute teflonom alebo niecim takym,myslim ze od f.Fiocchi. Podla mna hlavny dovod,preco ju vacsina ludi zavrhuje je netypicky vzhlad a absencia kovovych voditok zaveru v rame. Vacsinou ludi kritizovany spustovy mechanizmus urcite nemal horsi chod ako ine DAO pistole.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

oživujem po dlhej dobe toto vlákno vlastnou skúsenosťou.

Kedže sa opäť zbavujú starí držitelia svojich "trezorových ležákov"- dostala sa ku mne nedávno za facku zánovná cz110.
Dnes som ju konečne prefúkol na strelnici a musím konštatovať veľmi pozitívne pocity. Dávnejšie som mal nejakú dobu CZ100 a pri nej platí dlhý chod spúšte a určitý diskomfort pri rekreačnej streľbe.

ZATO pri cz110 je streľba príjemnou záležitosťou. Pocity pri ťahaní spúšte by som prirovnal k bežnej neladenej zbrani s klasickou dráhou chodu spúšte. Tento kompakt je výbornou voľbou na streľbu na krátku vzdialenosť (do 8m) Strielal som Aresmi, S/B a PS- všetko bez závad.
Teda stále platí- ide o zbraň, ktorú môže jej držiteľ denne nosiť v púzdre, ľadvinke, príručnej taške či inej forme nosenia. Určite by som ju nedral častou streľbou 5000 rán ročne. Ale ako "kamoška" po ruke u začiatočníka, ženy alebo dobrého strelca určite áno. Konštrukcia zbrane a jej spúšte je predurčená k "náboj IN"

Pozorujem v inzercií, že sa tieto zbrane sporadicky objavujú v predaji. Určite ju odporúčam pokiaľ bude v cene do 200eur.

Obrázok

Obrázok

(na rukoväti je velo duša. Duša forever :) )
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Suhlasim s petersonom. Zbran mam uz niekolko rokov na nosenie a ked ju clovek ziska za facku, tak je to podla mna velmi dobra volba nielen na nosenie, ale aj na prilezitostnu mierenku. :|
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"