CZ 2075 RAMI

Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

CZ 2075 RAMI

Príspevok od používateľa Venet »

Zdravím páni. Má niekto z Vás skúsenosti s týmto qérom? Hlavne čo sa týka kvality materiálu. ( mám na mysli tú zo zliatiny, nie plast.)
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

To tu skutocne nikto nema ziadne info o tomto kompakte?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Info mám, skúsenosti nie. Všetky info nájdeš na oficiálnej webovke www.czub.cz a skúsenosti užívateľov asi musíš pohľadať na českých fórach. Priznám sa, že nepoznám nikoho, kto by CZ 2075 RAMI mal. Mám taký pocit, že nejaká strelnica v okolí ju má v ponuke a požičiava ju, ale nespomínam si ktorá. Keď ich pár preklikáš, tak hádam niečo nájdeš. Asi som ti nejak extra nepomohol, ale aspoň niečo...
:wink:
Používateľov profilový obrázok
e-zbrane
občasný prispievateľ
Príspevky: 93
Registered for: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa e-zbrane »

No, skúšal som aj 9 mm aj 40 SaW, tá 40 má trošku ostrejší ráz ale na nosenie veľmi dobrá pištoľka, neboj vydrží dosť. :shock: Ak je chceš na skryté nosenie tak je to naozaj ideálne zbraň.
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa glock69 »

RAMI ve .40SW jsem vlastnil asi rok. Byla to jedna z prvních, takže měla problémy s podáváním originálního střeliva S&B. Přebíjenky jí chutnaly bez problémů. V rámci reklamace CZUB vyměnila hlaveň za novou a poté už střílela všechno bez probémů.
Zpětný ráz pro první výstřely se zdá být větší, ale když se začnete věnovat nejakému cvičení na dynamickou střelbu, tak to ani nepřijde(nejen má zkušenost :lol: )
Přesnost na délku hlavně vynikající (rozhodně lepší, než čeho jsem schopen dosáhnout já).
Takže pro mě spolehlivá pohodová zbraň na nošení a občasný trénink( na statisíce nábojů asi není stavěná).
Naposledy upravil/-a glock69 v 26 Apr 2008, 20:55, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

Diky diky za info. nejako po nej pokukujem ale mam malo info o nej tak som skusil tuto formu. A neviete asi tak na kolko vystrelov je dimenzovana. ( v tis. vystrelov)? len tak sa pytam zo zaujimavosti, aku vydrz ma ta zliatina. ( aj keby som ju kupil, tak zas take kvantum nabojov nevystrielam)

A este neviete niekto nahodou ci na Slovensko niekto dovaza Bersu?
Druhy sympaticky kompakt je Bersa Mini Thunder, ale momentalne niesom na nete az tak casto a nemam cas preluskat cely net aby som zistil ci niekto dovaza na Slovensku Bersu, a ako sa sprava tento kompakt.
inspiring_cerf

Príspevok od používateľa inspiring_cerf »

Zdravim mam rami s duralovym ramom 9mm osobne sa mi velmi paci a hlavne na pudovu strebu bez mieridiel je to krasa na 5m tri rany rozptil 6cm od seba presne v trojuholniku asi 15 cm od stredu terca.
Co sa tyka materialu ja som znej vybuchal cca 1500 a bez problemov akurat pri jemnuckom pomalom stlacani spuste sa sem tam stane ze ostane vysiet kohut na spusti takze treba pretlacit kohut spustou priamo. ale to pri normalnej strelbe nie je problem. Pocul som ze nerezove ramy maju problem s matrialom vraj praska takze nie su vhodne na castu strelbu ale ako zalozna zbran podla mna na jej velkost a raz je uzasna. Osobne by som ale nabuduce bral v 40SW kalibry.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

V tomto vlakne uz nebola ziadna odpoved vyse roka, tak to tu skusim trocha ozivit. :D

Hladam nejaky (sub)kompakt vyslovene na nosenie. Chcel by som ist od kalibru .40 S&W. Celkom sa mi pozdava CZ 2075 RAMI. Som ju aj drzal v ruke, a uchop ma prijemne prekvapil. Vela skusenosti s DA spustou nemam, ale zdalo sa mi ze jej chod bol velmi prijemny. Zdal sa mi byt lahsi ako napriklad na HK P2000. Bolo to samozrejme iba na sucho a obidve zbrane boli uplne nove, takze mozno sa spust neskor trochu zjemni, co je iba dobre.

A tu je problem, ze som z tejto pistole nikdy nestrielal. Neviete o nejakej strelnice v okoli BA kde by ju mali, alebo nevlastni ju niekto z vas, kto by ju bol ochotny zapozicat na par vystrelov? Strelnicu a strelivo zaplatim, respektive ak by to bol 9 Luger, tak by som priniesol vlastne.

V Hermese maju RAMI za nehoraznu cenu, ale u Frana by ju mali mat za 590 €. Sice mi povedali, ze mozu objednat iba v 9 Luger, ale urcite by sa dala zohnat aj v .40 S&W.

Niekde sa uz na fore pisalo kto je importer CZ na Slovensko. Mozete mi to este raz napisat? Respektive kde sa daju najlacnejsie kupit CZ?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Union cs Martin,ujo gogle ti to najde.Pokial mas znameho policajta alebo vojaka,tak s ceny mas 20percent este dole.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Diky. Skusal som google, ale som musel zadavat nespravne klucove slova, lebo som to nenasiel. :oops:

Bohuzial nemam znameho policajta ani vojaka. Tych 20 percent neplati vseobecne, ale len u UNION CS, ze?
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Registered for: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

OT sorry admin:
:?: :?: :?: skús : http://www.unioncs.sk/ , ale je to priveľká cena za blato z CZ. Skús STAR : http://www.star-firearms.com/firearms/ v 45 ACP alebo 40 SW. Ja som mal Star v 9mm luger a super mašina. Za polovičnú cenu v super kvalite. V Česku bežne k dostaniu. Čekni na Alfa.Proj. model Police a má aj 45 ACP a dá sa kúpiť v SK v N.Zámkoch za 14-15K cena v Skk . Pošli email zašlem foto, recenziu aj skúsenosti chlapíka, ktorý ju mal asi rok.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Teraz som si uvedomil, ze sme sa navzajom nepochopili. :) Ja som mal na mysli, ze som nevedel vyguglit kto je dovozcom CZ, ale ked uz som vedel, ze to je UNION CS, tak som stranku nasiel hned. Az taky mantak nie som. ;)

Diky za tip, mail posielam v PM.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

berserker, problem tychto zbrani, ako RAMI, tak P2000SK je ich sirka. Proti full size gunu si o nic nepolepsis, ono tieto subkompakty su skor marketingovy tah. Ked chces zbran na dennodenne nosenie, tak pozeraj nieco z kategorie LCP, pripadne sa este daju subkompakty zalozene na 1911ke, pretoze su podstatne uzsie ako bvyssie uvedene, napr. STI LS
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Presne ako pise Gewehr, malo kto si uvedomuje ze dolezitym faktorom pri pohodlnom noseni je prave sirka zbrane. Sirka ma pre dobre a pohodlne nosenie velky vyznam, vacsi ako dlzka hlavne, samozrejme v primeranej dlzke, nemyslim 6palec a pod. Pokial zbran nieje uzka tak sa horsie nosi aj vo vnutornom puzdre...Ja osobne by som isiel do brani kategorie LPC a PPS a pod... Ked som mal este CZ50 a CZ75compakt, tak som viacej nosil tu 50. Nie pre jej vahu ale pre jej stihlost. O kapacite zasobnika sa bavit nemusime, lebo na obranu statisticky staci 6 patronov. Osobne ma dost oslovuje uzka zbran od KAHR v razi 40 SW, myslim tu ocelovu variantu K40 alebo MK40, ta sa my zda vhodna...
www.kahr.com
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Tak ja so sirkou RAMI nemam problem. Teraz nosim M&P9 full size vo vnutornom puzdre a nevadi mi ani dlzka ani sirka, ale vyska! Nosenie je pohodlne, vobec ma neunavuje, ale ked si sadnem alebo pri predklone uz trochu trci spodok zbrane. Preto som pozeral napriklad RAMI, alebo Glock 27, ktory mi ale vobec nesadol. Z tohto dovodu nebude dobra ani Alfa Police, mozno tak Defender, najlepsie Police s ramom Defender. :)

Tak to asi vyzera, ze nikde nezozeniem RAMI na skusobnu strelbu. :(

edit:
Este pridam, aj ked je to OT, ze som pozeral aj STI LS, ale na oficialnej stranke pisu, ze budu vyrabat iba v 9 Luger. Pisali, ze modely 2009 uz budu mat zachyt zaveru, lebo to vynechali kvoli vyssiej energii .40 S&W, ale uz sa LS v tomto kalibri nebude vyrabat, tak zas budu montovat zachyt.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"