CZ 75 D compact - rady a skúsenosti, ovládanie

cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

K-cko by som zenam na sportovu strelbu vo vseobecnosti neodporucoval, ak to nieje zrovna baba so silnymi zapestiami a dobrou streleckou technikou. K-cko vdaka svojmu systemu uzamykania sposobuje v kombinacii so slabou zenskou rukou a nie prilis dokonalym uchopom pomerne viac zadrziek. (pozorovane na niekolkych exemplaroch bab na strelnici)

Samozrejme sa najdu aj vynimky, ako napr. Miriam Kaczova a spol. Ja osobne by som ale touto cestou nesiel.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Ide o to, že teraz strieľa s K100 a moc jej to nejde... môj Shadow je je ťažký tak som rozmýšľal o zámene len si nemám kde compacta skúsiť.
friendly_mcclintock

Príspevok od používateľa friendly_mcclintock »

Alebo aj v Hodkovciach (Kosice-okolie) :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Prečistené OT kecy
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Otazka pre skusenejsich.
Stretavam sa s verziou Compact oznacenou ako CZ 75 D Compact , ale tiez aj CZ 75 P-01 Compact.
Je to to iste? Zbrane su totozne a konstrukcne zhodne? Alebo su tam nejake rozdiely.
Mozno je to rozdielne P-01 znacenie iba pre iny trh, napr. USA. Ozrejmite mi to niekto?

Dakujem.
Prílohy
cz75dcompact.jpg
cz75dcompact_P01.jpg
cz75dcompact_P01.jpg (52.12 KiB) 8818 zobrazení
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Neviem či nie je rozdiel v spúšťovom mechanizme, ak si dobre pamätám z článkov v SR a ZaN, tak P01 by mala mať Omegu spúšťak a zopár súčiastok vyrábaných lacnejšie. Aj v povrchovkách by mal byť rozdiel.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Nakoniec som kupil D Compact. :)

Chcem vymenit gumove pazbicky za hlinikove, vzhladom k velkosti mojich ruk, budem mat lepsi uchop. Uzsia rukovat mi viac vyhovuje. Otazka na tych, co menili povodne gumove pazbicky za hlinikove.
Po vybrati gumových pazbiciek (isli dole vemi tazko), mi zostala na rame nesuvisla vrstva lepidla, pripadne gumy. Bud to tam v Uherskom Brode lepili, alebo davali nejako za tepla. Neviete, ako tuto vrstvu co najucinnejsie odstranit bez mechanického poskodenia ramu? Nechcem to zoskrabavat dole, aby som neposkrabal cernenie.
Potrebujem pre hlinikove pazbicky rovny podklad.

Riesili ste to uz niekto?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

To sú nejaké novinky s tým lepidlom. Mám CZ 75D, ale ešte rok výroby pred r. 2000 a tam žiadne lepidlo nebolo.

Skús technický benzín, ten zvykne dobre odstraňovať zbytky rôznych lepidiel.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Dnes to vyskusam.
Mam pripraveny technicky benzin a acetonove riedidlo. Snad nieco z toho pomoze. :)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Skus toluen ci perchloetylen. Guma je navulkanzovana.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Pomohlo acetonove riedidlo. Ale chcelo to dlhsiu dobu, kym to zislo dole. A ten smrad. :) :)
Ale vysledok je uspokojuci. :)
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Páni ČZ-tári, vie mi niekto vysvetliť to prečo hlaven na mojej kupenej CZ 75 Compact (nie Dčkova ale klasika) ma jeden ozub uzamykací hore na hlavni a v závere je vybratie na dva ako to býva na dlhých 75-kách? Pozeral som nejaké obrázky na nete a videl som foto compactov tak isto ako to mám ja ale aj takých, kde na hlavni hore boli dva ozuby či čo to je, tak som z toho teraz jelen :shock:
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Mam otazku ohladom mieridiel.
Pouzivam D Compact, ale pri strelbe mam zasahy na terci az dole, v bielom poli. Podstatne dole. Pri dodrzani vsetkych správnych zasad strelby (spravny uchop, mierenie, atd...) je to stale tak. Sustrel je dobry, ale pri zrovnani mieridiel a strelbe to stale pada dole. V manuali pisu, ze pri potrebe vyskoveho doladenia sa vymeni cielnik za cielnik iných rozmerov, cize vyssi, alebo nizsi.
Uvazujem nad vymenou cielnika, alebo mozno aj mikrometra. Mate s tym niekto skusenosti pri tejto zbrani?
Pripadne, aky typ cielnika by ste odporucili?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Co tak pokusne zbrusit z musky? Je to lacnejsi dielec ako cielnik a aj lahsie sa meni, ked to nevyjde.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Myslel som aj na to, ale nerad by som z nej brusil. Radsej by som vymenil na zbrani bud nizsiu musku, alebo iny cielnik.
Pozeram ci aj nieco take by tam nepasovalo: http://www.hermes.sk/cz+553/cz-nd-muska ... a-cz-7585/
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"