CZ 75 D compact - rady a skúsenosti, ovládanie

Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Zdravim! chcel by som sa poradit.
Vlastnim CZ75 compact a preventivne :twisted: som si kupil zachyt zaveru...
Ale to co ma trapi - kupil som zachyt od sikovneho pana puskara a vyzera o dost inac nez povodny (prikladam foto). Pasovat sice pasuje, ale medzi zaverom a zachytom je mensie medzera cca.1mm. Strielat som s nim zatial neskusal, hlavne by ma zaujimalo ci niekto nepozna z akeho "obdobia" resp. typu CZ je tento zachyt.

VDAKA!
Prílohy
Zachyt zaveru cz75.jpg
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Mozno sa mylim, ale to je este povodna produkcia.
Dnesna ma tensie telo spojujuce cap a vlastny zachyt zaveru.
Odporucam preventivne menit po 4-5 tis.
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Ta medzera medzi zachytom a zaverom nie je problem? Material (kalene mierne do cervena) aj vyhotovenie dielu /masivnejsia nez orig co mam na kompakte/ by som tiez tipoval na starsie casy ... no zaujimalo by ma ci je urcena pre CZ75 resp. compact.

Vdaka!
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Tak som si pomeral dlzku len samotneho capu (bez tela paky, t.j. iba tu cast ktora prechadza ramom zbrane) a originalny cap z vyroby pre CZ 75 Compact vyrobenu este s oznacenim Made in Czechoslovakia ma 29mm na dlzku a v priemere 4mm.
Paka/rozborny cap sa predava pod oznacenim CZ 75B.
elegant_ardinghelli

Príspevok od používateľa elegant_ardinghelli »

zdravím vospolok.
mám zopár postrehov a na oplátku aj otázok k 75 D Compact / 75 B Compact.
čo sa týka záchytu záveru, staršie "československé" lepšie pasujú do 75B Comp., do 75D Comp. to robí rozne vole, odskoky, presahy na druhej strane záveru a podobne. Nemeral som ich, neporovnával priamo, len som vysledoval z debát a informácií, kto aký na akú zbraň menil. Možno je to jasná a stará info, ale nikde som ju polopatisticky nevidel uvedenú.
Otázka k záchytu (bez ohladu či 75,85, B alebo D Copmact),z mojej strany je, že kde by som zohnal "predĺžený" záchyt. Teda samotný hmatník aby bol dlhší. Vraj ich v minulosti ponúkal aj samotný CZUB -asi nie som jediný, kto má krátky palec, momentálne však už nie je v ponuke. Prípadne kontakt na dobrého zbrojára, ktorý upraví originálny na predlžený, niekde na zapad.Slovensku?
A tretia vec: neviem či sa týka 75B alebo D, ale dostala sa mi do ruky 75B Comp., ktorá nemala poistku, ale "vypušťák kuhúta", ako majú 75D Comp. Šlo o nejakú verziu, medzityp alebo prečo má drvivá vačšina 75B poistku, všetky 75D vypušťák a pár málo fotiek sa da najsť s takouto kombináciou?
Dakujem za rady.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"