CZ 75 D compact - rady a skúsenosti, ovládanie

friendly_dirac

CZ 75 D compact - rady a skúsenosti, ovládanie

Príspevok od používateľa friendly_dirac »

Ahojte, ak skúšky na ZP sk. A dobre dopadnú a ORPZ mi vydá ZP, stanem sa majiteľom CZ 75 D compact r.v. 2008, vystrielaných asi 100 nabojov. Aké máte skúsenosti s touto zbraňou? Čo by som o tejto zbrani mal vedieť? Aké má ovládacie prvky? Má možnosť zaistenia záveru v zadnej polohe? Ďakujem za komenty.. podobnú tému som tu nenašiel..
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa Ambor »

Zatial som sa nestretol so zbranou (kratkou, kompaktom), ktora by nemala zachyt zaveru, prip. by sa nedal zaistit zaver v zadnej polohe. :shock:

- Dcko ma vypustac kohuta, trosku drsnu spust ale prijemne tvarovanu,
- vyborny uchop a tvarovanie rukovate (akekolvek strienky),
- vypustac zasobnika pre mna znamena zmenu uchopu (napriek mojim velkym rukam, to je ale skor osobna preferencia),
- prijemna hmotnost na EDC (aj vdaka zliatine), ktora obstoji proti standardnym plastakom a velmi prijemne sa nosi,
- potesia rovnako mieridla, ktore nezavadzaju pri vytahovani z puzdra, zas ale tie standardne nie su vyrazne (nesvietia, nekontrastuju) a tazsie sa s nimi zameriava oproti svetlovodnym, alebo tritiovym (rozmyslam ich vymenit).
- prijemny spatny raz, nie silny a ostry ako u plastakov a tiez nie tlmeny a makky ako u celokovu full size

Ja som z tej zbrane prijemne prekvapeny a urcite ju dlho nepustim z ruky. Viac info ku konstrukcii a ovladaniu najdes tu: http://www.czub.cz/zbrojovka/cz-navod/N ... OMPACT.pdf
friendly_dirac

Príspevok od používateľa friendly_dirac »

par krat som ju mal v ruke.. zachyt zaveru som nevedel pouzit.. a vypustac kohuta.. sa mi zdalo ze pri vypustani kohuta sa vracia moc rychlo.. nehrozi vystrel? neviem.. nemam ziadne skusenosti s ovladanim zbrane.. bezpecnejsie sa mi zda vypustit kohut palcom/spustou.. dakujem za postrehy.. :)
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa Ambor »

Paulie :arrow: mas PM. :roll:
friendly_dirac

Príspevok od používateľa friendly_dirac »

aj tak vam dakujem.. specialne amborovi za ochotu.. v sobotu som si dohodol strelnicu.. takze hadam mi budu zodpovedane vsetky otazky..
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

Dam ti par rad....

1. Nekupuj CZ-tu. Je to zbran u ktorej nikdy nevies ci ti bude sluzit 15000 ran bez problemu, alebo ti bude robit zavady a po 1500 ranach sa ti tam zacnu lamat suciastky. Ja som mal tu smolu, ze som kupil kus SP-01 ktory mal neustale problemi. Lamal sa mi zachyt zaveru, pruzinky a robilo to zavady. Bracho kupil tiez CZ-tu a fungovala mu v pohode. U CZ-ty nikdy nemas istotu.

2. Nekupuj CZ-tu :-) Drzal som v ruke cisto novy D-compact a pri velmi jemnom stlaceni spuste padal kohut na ozub, ktory sluzi pri DA rezime na natiahnutie kladiva a az po tom pri dotlaceni spadlo kladivo a odpalilo ranu. Bola to nova zbran a uz to nefungovalo spravne.

3. Kup glock. Ceske specialne sily nepouzivaju cesku CZ-tu ale Glock, talianske specialne sily nepouzivaju taliansku Beretu ale Glock, Americke specialne sily nepouzivaju tak ako ostatna armada Beretu ale Glock, mozem pokracovat Slovenskom, Polskom....... Ked si najskusenejsi vojaci vyberaju Glock.... preco si myslis, ze tebe je vhodnejsia CZ-ta???
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa glock69 »

CZ75D jsem v práci měl několik, ale radši jsem měl klasické kompakty. Vadila mi páka vypouštění kohoutu a chod spouště, kterou nikdo kvůli vypouštěči nechtěl zkulturnit..
friendly_dirac

Príspevok od používateľa friendly_dirac »

uvediem vec na pravú mieru.. CZ 75 D Compact dostanem ako dar.. prakticky novú, vystrielaných má cca 100 nábojov.. takže ju nekupujem.. keď budem mat v ruke ZP, tak ju skrátka budem mať a len ma zaujímali Vaše skúsenosti.. postrehy.. a rady.. takže tak.. ďakujem všetkým za komenty..
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

elado.... ak su naroky specialnych jednotiek presnost, spolahlivost, odolnost, jednoduchost a bezpecnost..... tak bud tak dobry a objasni nam rozdielne naroky zacinajuceho strelca a specialnych jednotiek.
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

Ano viem uplne presne ake podmienky a poziadavky mali specialne jednotky na zbran. A viem aj to preco sa zhoduju s poziadavkami bezneho cloveka. Vychadzalo sa z faktorov a skusenosti o ktorych bezny clovek nema ani ponatie, ale pri tom sa mozu udiat aj v jeho zivote a bude sa spravat podla urciteho psychologickeho vzorca. Spravny material v jeho rukach mu moze pomoct bez toho aby si to uvedomil. Prirovnavat auto k zbrani tymto sposobom je scestne. Ale ak si niekto chce kupit D-compact lebo sa mu paci..... alebo ho dostane a pojde si s nim raz do roka zastrielat.... je to jeho vec a nech si vlastni a tesi sa z cohokolvek.
Ak si chce dobre vybrat a nezalezi mu na vzhlade..... je to o inom.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

elado napísal:vytrieska z nej 5000 nábojov mesačne
Pri CZ 75 D dava výrobca záruku na hlaveň 8000 výstrelov ,potom sa už môže zmeniť vývrt a presnosť . Neviete náhodou či sa už ničo na životnosti zmenilo ?
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ked som si kupoval prvu zbran, D- compact sa mi dost pacil. Mam pomerne male ruky a mal som s nim velmi prijemny uchop. Takisto sa mi ako uplnemu zaciatocnikovi pacila manulna poistka a v SA som bol aj celkom presny. Ked som pocital tu na fore o premenlivej spolahlivosti CZ, nakoniec som kupil nieco ine, co mi aj parametrami viac vyhovalo.

Ak to ale ma byt prva zbran a mas ju dostat darom, niet podla mna nad cim vahat. Bud ti sadne a budes s nou spokojny, alebo aspon budes presne vediet ake nalezitosti na zbrani chces mat a co ti naopak vadi, a to vsetko zadarmo. Vecsina strelcov take stastie nema a dost nakladne hlada kazdy svoj ideal.
inspiring_tesla

Príspevok od používateľa inspiring_tesla »

Ja mam 75 D-čko asi dva roky ... ani raz ( ANI RAZ! ) sa mi nezasekla ... a to som strielal vselijaky "bordel" :D je to 2004ka teda kupena od ruky... vseobecne mi vyhovuje, mozno ta presnost, ale to bude kombináciou toho ze je to compact a ja mizerny strelec z pistole :D Osobne si myslím ze Glocky su kazivejsie pistole ( moj nazor nezozerte ma ) ... Na tom ze ho pouzivaji echt specialne jednotky bude mat trosku podiel aj masivna reklama, hlavne v USA...
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Spýtal by som sa majiteľov D compactu, či by to odporučili pre amatérsku športovú streľbu žene, resp. či by to bola lepšia voľba ako K100 MK7?
inspiring_davinci

Príspevok od používateľa inspiring_davinci »

ako majitel D compactu a clovek ktorý sa s K100 mk7 niekolkokrát stretol a aktívne zastrielal tak pre zenu na amatérske strielanie odporucam K100 mk7 - dovody ak chces tak cez PM
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"