CZ 83

GLOBUS
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 15 years 11 months

CZ 83

Príspevok od používateľa GLOBUS »

......
Naposledy upravil/-a GLOBUS v 31 Mar 2011, 17:25, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

urcite treba skusit strelivo ineho vyrobcu.Vo vseobecnosti s 83kou neboli problemi technickeho razu
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

skus trochu opisat tie zadrzky: skrizeny naboj, nabojnica v okne,a pod: pripadne daj foto poruchy.. budeme mudrejsi.. :?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Puksem, keď sa darí, tak sa darí. Ja som mal pri hraní sa s ČZ P-01 dve zádržky z pätnástich rán (raz som naládoval 10, raz 5, teda zásobník poloprázndy)! Raz ostal náboj (Ares) skrížený vertikálne, raz horizontálne. Chybu strelca (zlý a/alebo nepevný úchop) sa dá vylúčiť. Možno nejaký sajrajt v zbrani, malý problém so zásobíkom, náboj neopretý o stenu zásobníka, možno mikrometrická odchýlka v rozmeroch streliva... Nikto nevedel povedať, ale napríklad otec s rovnakou zbraňou žiadny problém nemal a vystrieľal toho podstatne viac ako ja. Pointa: keď máš smolu, tak...
:twisted: :evil: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

GLOBUS:
Ak mozes, vyskusaj iny zasobnik, vylucis alebo potvrdis tak dost obvykly zdroj problemov.
GLOBUS
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa GLOBUS »

...........
Naposledy upravil/-a GLOBUS v 31 Mar 2011, 17:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak si to este neurobil, poziadaj na strelnici ineho (skuseneho) strelca, nech si zastriela z tvojej zbrane. Vylucis tak mozne problemy strelca - volny uchop, brzdenie zaveru palcom a pod.

Ak pricinou zadrziek nebude nic z trojice strelivo-zasobnik-strelec, tak uz asi len technicky problem zbrane.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Globus, mohla by tam byť aj taká nejaká hlúposť, ako silne znečistený ten... ja neviem, tuším nábehový kužel sa to volá, proste taká šikmá lesklá sranda, po ktorej náboj vkĺzne zo zásobníka do komory. Alebo potom hrubá nečistota pri vstupe do komory. Aj keď to neznie moc pravdepodobne, radšej checkni aj to. Z počutia viem o chlapíkovi, ktorému to spôsobovalo na služobnej zbrani problémy (keď je služobná, načo ju čistiť, že?).
:wink:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ja som mal dve 83 dokopy som s nich buchol mozno aj 10tis vystrelov a nic take nerobili,SB naboje sli super,ako ti uz chlapi odporučili spoj sa s niekym bud kto ju ma alebo chod niekde na strelnicu,keby si bol s okolia MT viem pomocť.Pouzivaš nove naboje alebo stare zasoby SB?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Robilo nam to nieco podobne ako popisujes na strelnici v TT, ked ju kamosov otec priniesol na vyskusanie.

Ale to bol repas s novou povrchovkov.
Po cca 50 vystreloch sa vsetko dopasovalo na povodne miery a uz bolo po probleme. :)
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

GLOBUS:
vsimni si ako je postaveny naboj ci nesmeruje do boku alebo prilis kolmo hore prip. dole pri nabehu do komory. ak je masina nova skontroluj podavace v zasobnikoch ci nezadieraju do otvoru pre zachyt (stava sa to) aneb som videl strunu z 82-ky = velky odpor :shock: pre cyklus zaveru a nedobehne celkom do zadu a naboj neskoci hore a mas to... :x dalej vytahovac (u CZ co kus to original) ak nieje dopasovany tak cez seba nepusti okraj naboja pri zasuvani a hotove..moze to byt aj nieco uplne ine, neviem...pomohlo by foto. CO JA SOM SA S TYM NATRAPIL.... :wink:
GLOBUS
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa GLOBUS »

.............
Naposledy upravil/-a GLOBUS v 31 Mar 2011, 17:26, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

co tak sa dohodnut s niekym, napr. z tohoto fora a stretnut sa na strelnici nech sa na to niekto pozrie. su tu ludia z celeho slovenska. a to co bolo poradene si len tak mimochodom vyskusal? inu municiu? ine ruky?

napis aspon priblizne odkial si a niekto uz na strelnici zisti co s tym.
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

GLOBUS s kade si??
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

GLOBUS, nemôžem si pomôcť, ale pripadáš mi tu dosť chaotický!
Čo takto odpovedať postupne:
1. pištoľ je nepoškodená (vratná pružina, drážky záveru...)
2. pištoľ je vyčistená
3. pištoľ je správne zložená
4. pištoľ je namazaná
5. zásobník má vývod v poriadku, nepoškodený, nepokrivený
6. náboj sa dá ľahko rukou vložiť do komory a aj vybrať (pri rozobratej zbrani)
...no a potom, ako už radili vyššie, nech to vezme do rúk niekto, čo má pár desiatok tisíc odbúchaných a pár pištolí mu už prešlo rukami! :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"