CZ 83

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Neviete kde by sa dalo splasit toto na SK? http://www.rehak-lov.com/m5-kratke-zbra ... 2-83-22lr/
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Tá cena je skoro viac ako stojí dnes celá búchačka! :roll: A zrejme je potrebný aj zásobník.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tak neviem co vsetko je vo vybave len dnes som si to vsimol a sa mi to celkom paci, zda sa mi to prakticke.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ak to funguje spoľahlivo, tak mne to drahé nepríde. Adaptér s dvoma zásobníkmi na CZ 75 stojí podstatne viac. Neviem koľko stojí CZ 83, veď sa už ani nevyrába a porovnávať cenu toho riešenia s cenou použitej zbrane no neviem.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

82 je za 180 ulozenka, a uz aj viem kde v KE to maju dnes to idem pozriet.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

vanto: ale to je tá opäť tá divoká logika ala vzor 58. Tá stojí uloženka 250 eur, prečo by som dával dvakrát toľko do príslušenstva?! Pretože to nie je výrobná hodnota tej zbrane, takisto 180 eur nie je výrobná hodnota pištole vzor 82.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Bol som to pozriet ja to zoberiem. Inac ono sa to uz 10 rokov nevyraba, je k tomu len jeden zasobnik. Ja to beriem ako taku zberatelsku raritku, a podla mna sa z toho bude dat celkom dobre zapukat.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja súhlasím, ja som to písal na margo Igrlíka. Inak ale túto konkrétnu zbraň by som radšej v 9 Browning, ten makarov je zrejme pre dynamický záver už prisilný náboj a podľa všetkého tie vzor 82 až tak moc nevydržia.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Noo ja som zatial s 82 spokojny dobre sa s tym striela, je to moja oblubena, vhodna aj na nosenie.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zoid, neboj sa. Ja veľmi dobre viem, čo je cena, hodnota, náklady, výnosy a zisk (aj strata). A viem aj, koľko stojí momentálne na trhu ČZ 83 (podľa fotky je ten adaptér práve pre ňu). Moja poznámka v tom okamihu smerovala náznakom k účelu a efektívnosti takého adaptéru. Vanto v tom okamihu nepísal, že ho chce ako raritku a ja som mu naznačoval, že za tú cenu môže mať ďalšiu zbraň - ak chce vážne strieľať lacno, nech si kúpi ďalšiu zbraň v dvadsaťdvojke. Nesedí mi taká predstava - na tréning s adaptérom .22, a nosiť s devinou! :roll:

P.S. Pokiaľ by som dnes mal skutočne voľné prachy, ten adaptér by som už asi aj kupoval... a vedel by som sa s ním vyhrajkať. :wink:

P.P.S. ...a nie som profesiou ekonóm!!! :twisted:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ako je mi jasne o co ide, ja som orientovany primarne na CSLA veci, takze mne to zapadne aj do zbierky aj zapukam pre zabavu s tym.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zoidberg37 napísal:...
Inak ale túto konkrétnu zbraň by som radšej v 9 Browning, ten makarov je zrejme pre dynamický záver už prisilný náboj a podľa všetkého tie vzor 82 až tak moc nevydržia.
ČZ 82 nie je "poškoditeľná" výkonom náboja makarov ani vz. 82, maximálne tak sa "vystrieľa" hlaveň vplyvom projektilu 82 zo spekaných oceľových pilín.
Táto inak veľmi dobrá zbraň doplatila vo svojej ére na kombináciu množstva plánovacích, logistických a politických chýb, pričom sama osebe má v podstate iba jednu skutočne závažnú bezpečnostnú chybu - možnosť samovoľného výstrelu pri páde zbrane s nábojom v komore - aj keď iba vo veľmi špecifickom prípade - vo vertikálnej polohe priamo na kohút! Inak je to veľmi dobrá, pohodová a vďaka pevnej hlavni aj presná zbraň. Mazlíček! :wink:
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa volmet »

Igrlik, a nemá náhodou pre taký prípad "samočinnú" (pádovú) poistku? či myslíš, že je nedostatočná / neúčinná?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Nema padovu poistku totiz zaver pri pohybe vzad pri spustenom kohute narazi na kohut s dotykom na zapalnik a teda moze dojst k odpaleniu zapalky. Na nosenie s nabojom v komore to veruze nie je bezpecna zbran, ale inac paradna pistol moja oblubena.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

Ešte som nezažil pri vz. 82 na strelnici akýkoľvek problém, okrem toho že prizvaným kolegyniam neštimovala streľba s dynamickým záverom (bolela ich z toho ruka), tak radšej strieľali z pištolí s uzamknutým záverom a z 58-my.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"