CZ 83

luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Ja by som za CZ 83 nedal viac ako 100eur určite !!! Sledujem inzeráty a najdu sa aj ponuky kde ju núkajú pod 100 eur. Len treba byť trpezlivý, hladať a neunáhliť sa zbytočne...
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

ja som kupil pouzivanu za 50e a predavac v obchode v PP ma vysmial, ze on ma za 30e jednu v trezore. ale netusim v akom stave. za tu cenu na prve treningy mi nevadia ani trosku drahsie naboje.
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

Zohnať náboje po 10centov alebo po 25 až 30 centov je pre začínajúceho strelca ktorý chce aspoň trochu trénovať dosť podstatný rozdiel veď na 1000ks to robí rozdiel 150 až 200 eur.
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

A ešte niečo,cena kýchto zbraní je iba zlomok toho čo človek dá za náboje,takže pri výbere konkrétne cz 83/82 by hral hlavnú úlohu kaliber.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Vlado: mamaro ti dobre radi, kup si 9L pistol, ekonomiku prevadzky neobabres. 100e ktore zaplatis naviac za pistol sa ti 100x vratia.
Vlado64
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa Vlado64 »

Páni..no urcite este navstivim nejake polovnictva a obchody zo zbranami ale macku vo vreci by som nerad kupoval..
co sa tyka nabojov tak napriklad tento web ma 9 lugger o 4 centy drahsie su aj za 0,20 ale 5 centov nie je velky rozdiel ci? http://www.hermes.sk/sellier-bellot+417/
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa volmet »

Mám CZ 82 (9 MAK) 5 rokov. Kúpil som ju za 120 € v slušnom stave. Neviem, či pozerám zlé stránky ale lacnejšiu 82/83 ako za 100 € som nikdy nevidel. Ak je prístup ku policajným spekancom tak sa určite oplatí. Ani netreba poznať nikoho v PZ. Stačí sa spýtať v obchode či nemajú niekde "pod pultom" v komise, a ak aj nemajú tak vedia kde zohnať vždy v cene 6-10 centov/ks.

Čo sa týka ráží 7,65 a 9 Br to už je iná vec...
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

Vlado64 napísal:Páni..no urcite este navstivim nejake polovnictva a obchody zo zbranami ale macku vo vreci by som nerad kupoval..
co sa tyka nabojov tak napriklad tento web ma 9 lugger o 4 centy drahsie su aj za 0,20 ale 5 centov nie je velky rozdiel ci? http://www.hermes.sk/sellier-bellot+417/
Keď si pozrieš v rubrike náboje tak v spoločnom nákupe kupujú lugre po cca14 centov a čo sa týka makarovov ,je rozdiel dať za makarova v inzercii 10 cent ako za 7,65 a9 br 25 cent.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

volmet napísal:Ak je prístup ku policajným spekancom tak sa určite oplatí. Ani netreba poznať nikoho v PZ. Stačí sa spýtať v obchode či nemajú niekde "pod pultom" v komise, a ak aj nemajú tak vedia kde zohnať vždy v cene 6-10 centov/ks.
jo, akurat, ze naboje vz. 82 ti ju zlikviduju rychlejsie nez klasicke strelivo
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

A to už prečo ?A čo to znamená rýchlejšie? :shock:
Z mojej 83 mám nastrieľané cca 2000 ks vz.82,netuším koľko predchádzajúci majitelia a nebadám že by jej to ublížilo.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

jednoducho preto, ze projektil vz. 82 zo spekaneho zeleza je ovela tvrdsi, ako klasicke a tym padom rychlejsie opotrebovava hlaven - preto ma cz 82 poligon a nie drazkovanie, tie by to znicilo velmi rychle...garantovana zivotnost hlavne je pri tejto zbrani so sluzobnym strelivom tusim len 8000 vystrelov (presny udaj je na strelectvi.cz) ... viem o niekolkych sluzobnych 82kach, ktore maju hlavne uz znicene a to sa z nich toho rocne moc nevystriela...takze s touto municiou by som bol opatrny...ak mas tu zbran s vedomim, ze ju odstrielas a odpises, ako lacne zelezo, v poho, ale ak ju chces mat a pouzivat dlhsie, musis do nej dat lepsiu a drahsiu municiu, nez len cvicne vz 82 ( lebo to su pravdepodobne tie lacnejsie podpultovky)
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

Keď vystrieľam len 1000 ks spekancov po 10 cent oproti 1000 ks so strleou fmj po 25 cent tak je rozdiel 150 eur,za čo si môžeš kúpiť ďalšiu a všetko ostatné ide do plusu.
Dávať do zbrane za cca 150eur zbytočne drahšie strelivo aby sa mi po 8000 ranách nerosypala je trošku odveci keď za peniaze čo ušetrím si kúpim ďalších 8. :D
Nikto si cz 82 alebo cz 83 v ráži 9makarov nekupuje z nostalgie ale kôly dostupnosti lacnejšieho streliva.Aj keď veľa začiatočníkov ju kúpi hlavne kôly cene aj v 7,65 a 9 browning ale ak chodia aspoň raz za čas na strelnicu tak si rýchlo spočítajú dva a dva.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

pozri davaj si do svojej zbrane co chces, ked je to pre teba spotrebak...budes sa cudovat, ale su ludia, co si ju kupia, lebo prave taku chcu a ta rada bola smerovana skor pre nich a takisto pre menej skusenych, aby neskor neboli prekvapeni, coze sa to stalo....
Vlado64
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa Vlado64 »

Caute..viete mi poradit nejake svetlo aj s montážou, ktoré by sa hodilo na cz 83?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Páni, mohol by mi niekto z majteľov CZ 83 v 7,65 Browning zmerať vonkajší priemer hlavne?
Vopred ďakujem :)
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"