CZ 83

RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Cauko,
Ja Vam to mozem zmerat. Ale nemam doma subleru. Tak nebude asi nejak extra presne. Neviem na co to potrebujete...
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Posuvne meradlo som nenasiel, fakt nemam, na pravitku mi to vychadza cca 11,5 mm az 12 mm
Janciak
občasný prispievateľ
Príspevky: 88
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Janciak »

Moja ma 12,25 mm
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

To vude asi presnejsie meranie :D
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Fajn, ďakujem všetkým zúčastneným - 9mm Browning krátky má priemer cca 12,65 - 12,70mm takže rozdiel priemerov je necelý polmilimeter.
To som potreboval vedieť.
:D
Používateľov profilový obrázok
ppapso
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 4 years 6 months

Príspevok od používateľa ppapso »

Ahojte, rozmýšľam o 83-ke a neviem ktorá je na obranu lepšia. Išli by ste skôr do 7,65 Browning, alebo 9 Browning? Vďaka za vaše názory.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Subjektívne? Do Makarova, ale za Pi82 pýtaju toľko čo tá pištoľ nieje hodná. Skôr by som vybral inú pištol... Dvaja kamoši, dve CZ83, 7,65Browning a 9Browning, jedna má problém s podávaním zo všetkých troch zásobníkov, druhá pri opretí palca na poistku pri natiahnutom kohúte dá sa "decocknuť" stlačením spúšte...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Jediný dôvod prečo CZ 83 by bol, ak by mi ju chcel strýko darovať a mal by som si vybrať z tých dvoch kalibrov. Ale kupovať ju dnes na nosenie a ochranu - NIE!
Je to na nosenie ťažká a rozmerná, konštrukčne prekomplikovaná, nespoľahlivá a pádovo nebezpečná zbraň (viď niekoľko pojednaní kadetade, aj na tomto fóre). Vzhľadom na nekvalitu výroby je akákoľvek výmena prípadne poškodených súčiastok podmienená ich správnym výberom, mnohé sú v niekoľkých veľkostiach či prevedeniach a vyžadujú puškárske doladenie.
Ale - ak ju teda strýko daruje, tak podľa mňa radšej 9BrKr. :D
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Přijde hrbatý do krčmy a nemá hrb. Ptají se ho, jak se to stalo.
"No šel sem v noci přes hřbitov a potka sem smrtku. Ona se mne ptá:""Máš hrb?"
"Mám."
"Tak dej."
"No a byl sem bez hrbu."
Slyšel to slepý a říká si, že když hrbatému sebrala hrb, tak jemu vrátí zrak. Vydal se na hřbitov a potkal smrtku. Ta se ho zeptala:
"Máš hrb?"
"Nemám."
"Tak tu máš."
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

ppapso napísal:Ahojte, rozmýšľam o 83-ke a neviem ktorá je na obranu lepšia. Išli by ste skôr do 7,65 Browning, alebo 9 Browning? Vďaka za vaše názory.
Keby som šiel znova do kalibru 9 mm browning, bral by som Walther PK 380.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

ppapso napísal:Ahojte, rozmýšľam o 83-ke a neviem ktorá je na obranu lepšia. Išli by ste skôr do 7,65 Browning, alebo 9 Browning? Vďaka za vaše názory.
Ako pozerám, tak si vlastníkom ČZ 50, ČZ 70.
Polož si otázku, či chceš kupovať aj iné strelivo, alebo postačuje stávajúce.
Používateľov profilový obrázok
ppapso
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 4 years 6 months

Príspevok od používateľa ppapso »

arminius napísal:
ppapso napísal:Ahojte, rozmýšľam o 83-ke a neviem ktorá je na obranu lepšia. Išli by ste skôr do 7,65 Browning, alebo 9 Browning? Vďaka za vaše názory.
Ako pozerám, tak si vlastníkom ČZ 50, ČZ 70.
Polož si otázku, či chceš kupovať aj iné strelivo, alebo postačuje stávajúce.
To je pravda. Ale chcem kupovať aj Ruger LCP (to schovám aj do vrecka a 6,35 je naozaj skoro hračka) a to je v 9 Br. Tá 83 - ka je viac menej do zbierky, lebo mám k ČZ tkám citový vzťah, no je fajn, ak aj zbierková zbraň je v prípade núdzne použiteľná. 50-ka a 70-ka sú len v jednom kalibri. 83 v dvoch, resp. troch a preto sa pýtam, čo je lepšie.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Ak zvažujes aj zbierku, ako dôvod kúpenia, tak si vyber top kus. Bez ohľadu na kaliber. ideálne nepoužitý kus v krabičke. Náboje budeš mať, takže núdzovo aj vedieť použiť
pepan77
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 1 year 11 months

Príspevok od používateľa pepan77 »

Ahojte vospolok.
Z ciste srdcovej zalezitosti som si zaobstaral Cz83 v 7,65Br. Zbran v zbierkovom stave, pramalo strielana. Co ma vsak zarazilo, je problem so zasobnikmi. Odhliadnuc od toho, ze napaskovat plnych 15kuskov si vyzaduje pomerne dost cviku a sily je problem v tom, ze pri napaskovanom plnom zasobniku sa zvykne po podani cca 6-7naboja ten nasledujuci v zasobniku utopit nosom dole ("nosedive") a tym padom nemoze dojst k jeho odaniu do komory(je tazke dokonca ho odtial vypaskovat rucne). V oboch zasobnikoch som vymenil pruziny aj podavace za nove, no problem pretrvava. Nejake rady? Dakujem
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

7.65 browning/32 acp je naboj z okrajom skus si skontrolovat ci nerobis tzv rim-lock, ten vznika tak, ze sa okraj vrchneho naboja dostane za okraj spodneho naboja vznika to pri paskovani zasobnika, ine mi asi nenapada
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"