CZ P-09

cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Lestenie hlavne: Filcovy kotuc + zelena brusna pasta (stredne velke zrna) a lestit do zrkadla.

Odihlenie: velmi jemny a uz pouzity smirgel omotat okolo Radeka https://www.google.sk/search?q=radeko&c ... 1067%3B800
, alebo niecoho podobneho s pravymi uhlami. Nasledne velmi zlahka prebehnut stycne plochy na ozuboch kladiva (na a pod oboma ozubami) - pozor nebrat z hran, iba plochy (preto pouzivat ako podklad pre smirgel Radeko) + podobne zlahka prebehnut stycne plochy na Sear (neviem spravny preklad ale z tohto obrazku zistis co myslim je to cislo 11 http://www.google.sk/imgres?imgurl=http ... =0&ndsp=25 )
Po odihleni vylestit na handrovom kotuci alebo aspon poumyvat a vydrhnut hrubou handrou - zbavit sa zbytkov brusneho papiera, ktore tam zakonite ostanu.

Uplne staci plochy prebehnut 3-4 krat, tym odstranis nerovnosti po obrabani. Ak si ale uplny zaciatocnik, lepsie s tym ist za puskarom. Spravi ti to za par euro na pockanie a nevyrobis si kohut, ktory pada na bezpecnostny ozub miesto vystrelu.

PS: Sear by som prelozil asi ako odpalovac? Je to suciastka ktora zapadne do vybratia kohutu a drzi kohut na mieste. Pri stlaceni spuste sa nadvihne a tym uvolni kohut. Tato schema spustovky je z inej zbrane, ale princip Sear-u je na nom pekne vydiet https://www.google.sk/search?q=disconec ... B289%3B185
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

..."sear" je v týchto zemepisných šírkach obvykle "záchyt kohúta" (dokumentácia CZ-82) alebo aj "spúšťová páka" (dokumentácia CZ-52) :)
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Majitelia CZ P-09!
Dnes som si zobral na strelnicu náboje od kamaráta, prebíjance s modrou strelou. Niekedy také niečo robil Ares. Po nabití zásobníka a obtiahnutí záveru mi náboj nevošiel do komory, ako keby strela bola väčšia.
Asi vadný kus, vyhodil som ho, natiahol záver a znova.
Nakoľko mi toto isté s Aresmi spravil Glock, skúsil som ho vložiť do G-cka, len tak zo srandy. V Glocku som ich odpálil všetky.
Môj záver: asi P-09 nebude mať také vôle v komore ako CZ 75, ktorá má povesť všežravca. Pozor na takého náboje! :!:
Inak pre nefanúšikov CZ - zatiaľ všetko OK :D
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Myslim ze by to mohlo byt rozdielnou dlzkou nabehoveho kuzelu.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Pred nedavnom som testoval P09 aj ja a taktiez mi aresaky nevosli do komory ale ich pekne hrizlo,pomohla len tycka a od predu vytlacit.Inac P09 slape velmi dobre,presna,nema velky spetak,dobre sa chova aj pri rychlych vystreloch.Mozem ju odporucit na testik.
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Balistik: ja už testujem. :D
Ako píšem, je to dobrá zbraň keď beriem do úvahy pomer cena, výkon, kvalita.
Čím viac strieľam, tým lepšie a rýchlejšie mi ide ovládanie, presnosť aj dvojstrely.
A vypúšťanie kladiva je super.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ja som pocul na nu same chvali tak mi nedalo skusit novy cesky zazrak.Bol som na strelnici v MT kde ju maju a fukol som cez 150ran.Vyborna ergonomia,citatelne mieridla,pekny dosah na spust aj SA,DA.Vnutorne opracovanie velmi pekne,povrchovka sa uz da nazvat povrchovkou oproti iným CZ,19 ranove zasobniky,troska dlhsi chod spuste ale velmi prijemny ved je to novy spustak omega :lol: Presnost na 20m na vojensky pistolovy terč ma velmi prekvapila a to niesom mierenkar a strielal som dost rychlo,rychlopalba na gongy v priemere 10cm bola takz´tiez super.Kto ma ten faaasbuk tak v mojom profile mam videa a mierenku+fotečky.Moj nazor je ze kto nechce blato shadow nech si kupi ked uz CZ radsej p09,nestrati sa ani v ipsc.
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

S mierenou streľbou som o dosť len lepšie ako s Glockom.
Spúšť v SA režime je dosť tvrdá, ale ani prvá rana s pretlacenim spúšte nejde mimo. Celkovo mi zbraň vyhovuje. Ešte stále skúšam chrbáty, neviem ktorý mi sedí lepšie.
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Chlapi, nepoznáte niekto tieto púzdra?
Sú dobré na nosenie a rekreačnú streľbu?
http://shop.czub.cz/pouzdro-cz-p-09-pla ... e/d-71368/
jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa jesus667 »

Tak čo vám poviem:CZ P-09
nastrielané máme cca 1000-1300 nábojov - SB,Alsa,CCI,ZVS,Fiochi,Hornady závadu som nemal žiadnu!
Z CZ e-shopu som objednal zásobníky čakám kým prídu.
Keď ju mám porovnať s tým co som mal (ruger p95,G19,G17,P-07-pasuje zasobnik z P09) tak presnosť kvôli spúšti by som povedal oproti ostatným je lahôdková.Na povrchu žiadne škrabance proste nič je ako nová. teraz som kúpil SW MP40 Shield v kalibri 40sw na nosenie aj keď si sním človek dáko dobre nezastrieľa proste bolia ruky. Na strelnici kraľuje P09. Zatiaľ všetci moji kamoši ju chválili.
PS: puzdro mam Fobus pasuje tam aj 09 aj 07 taký Univerzál som zistil keď prišlo :D
Niekto čo chce svoju prvú zbraň ju môžem len odporúčať utopil som vtom už dosť peňazí kým som ju našiel!
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Zatiaľ tiež max spokojnosť. Jesus určite pasujú púzdra z 07 aj na 09? Máš to vyskúšané?
Dík.
jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa jesus667 »

mam fobus a je to 100% ale ostatne netusim
deliqvent
prispievateľ
Príspevky: 102
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa deliqvent »

Pre niekoho možno nezmyselná otázka ale pre mňa ako príslušníka pz dolezita. Patrí p09 rovnako ako p07 do modelového radu CZ 75? Nikde na nete som to nenašiel a zaujíma ma to kvôli noseniu vlastnej zbrane do služby, za odpoveď ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Pokial mam spravne informacie, tak oznacenie CZ75 si ponechavaju modely pistoli v kovovom vyhotoveni.
U modelov s plastovym ramom CZUB upustilo od znacenia CZ75, tu je uz oznacenie iba ako CZ P-07 , alebo CZ P-09. Cislovka 75 sa pri plastakoch nepouziva. Vid foto v prilohe.
Prílohy
P_07.png
jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa jesus667 »

p07 na 100% neschvalena! cca 1rok dozadu to jeden kupil to viem na isto.A neschvalili mu to.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"