Balisticka ochrana

- technické informácie...
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

a taky balisticky stit,aky pouzivaju policajne zasahove jednotky,odola strele .50 BMG?
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

tango: a tie balisticke stity,ktore zasahujuci prislusnici nosia v rukach?ved keby aj odolali,tak napr.20 mm alebo 30 mm ho musi zhodit na zem
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

tango,dik za info :wink:
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Tango: stiv v triede IV. musi mat peknu vahu ( moja predna keramicka vlozka v triede IV. do Ospreya ma cca 4 kg). Kolko odhadujes vahu klasickeho velkeho stitu v triede IV. ?
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Na internete som narazil na rôzne bundy o ktorých sa píše že sú vyrobené z kevlaru. Sú určené hlavne pre motorkárov ale zaujímalo by ma či taká bunda poskytne aspon nejakú ochranu pred bodnými zbranami ako napríklad nože atd, prípadne či existuje nejaké oblečenie ktoré dokáže človeka aspon trochu ochrániť pri zásahu nožom a podobnými zbranami. NEMAM NA MYSLI NEPRIESTELNE VESTY. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

na ochranu pred chladnými zbraňami skús vyhľadať anti stab alebo stab proof [vest/clothing/jacket]
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Martin1994 napísal:...aspon nejakú ochranu pred bodnými zbranami ako napríklad nože atd, prípadne či existuje nejaké oblečenie ktoré dokáže človeka aspon trochu ochrániť pri zásahu nožom a podobnými zbranami. ...
:D a čo klasická stredoveká "drôtená košeľa" - krúžkové brnenie ??? :P
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Mozno vtipkujes :) , ale brnenie diskovou sustavou je z fyzikalneho hladiska velmi dobry koncept. Najma v kombinacii s elastickym pojivom a kvapalinou, ktore pomocou viacerych vrstiev diskov rozlozia impulz na sirsiu plochu.
Myslim, ze niekto v US sa stale zaobera vyvojom v tejto oblasti ,volaju to tusim "dracie supiny" alebo tak nejak.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

el fuego prave vymyslel koleso... Vola sa to Dragon Skin a v urcitych podmienkach by to mohol byt vynikajuci balisticky prvok. Urcite ale nie pre beznych pesiakov voziacich sa v autach a OT-ckach po Afgane a Iraku, jednou z hlavnych pricin, preco nepresiel cez armadne testy je velka zranitelnost chranenej osoby crepinami z dolnej polosfery pod velkym uhlom (aka srepiny po vybuchu IED) a sem-tam uvolnovanie supin zo svojho miesta v dosledku prehriatia, nasledneho ochladenia a zase prehriatia...

Pre niektore specialne jednotky, pripadne pre SWAT tymi to ale moze byt dobra volba (je lahky, flexibilny a menej napadny ), preto ho aj niektore pouzivali/pouzivaju.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

**el fuego prave vymyslel koleso...**

Ja som len teoretik.. :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"