9 luger verzus 45.ACP

- technické informácie...
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ked som robil posledny test 45,este ked som ju mal :cry: tak skuska do tvrdeho dreva slivka,sucha.45-SB,zavrtanie cca 11cm,9 luger,naboj SB,115Grn-19cm.Klat som nemohol ani roztat co bol taky tvrdy :wink: Ked som jedenho casu robil niečo podobne s kalibrom,38.spl,9Mak,7.65.6.35br.Moje vysledky 38spl.tvrde drevo cca 7cm,9Mak.9cm,7.65br-11cm,6.35-4cm.Strielane do toho isteho dreva len inokedy.Zabudol som 22.lr-naboj cci Blazer s malorazky cca 8-9cm,s revolvera Holek 4-palec cca 2cm menej.Zial u mna sa ziadna zbran dlho nezdrzí,takze som musel aj moju 45-cz 97 fuknut.Vsak BENO :lol: ako poslucha :?: Ale raz sa ku nej este vratim :twisted: Ak ma niekto zaujem mozme dat niekde na strelnici stretko,donies rozne raze a hodit,nafotit testy.Tieto udaje su len moje sukromne testy.Zial nemam teraz tolko casu sa venovat testikom. :roll: PS-45,je povazovana za najlepsi naboj na obranu,je uvadzane ze ma malu priebojnost,ale nieje to celkom tak :!:Zbrane pouzite ku testu,Makarov PM,Holek 3-palec,38spl,CZ 83-7.65,CZ 45-6.35,k-100,CZ 97,malorazka norinco,Holek 4-palec 22lr.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Super. Dik.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ozaj zabudol som dodat na maly test dnes na strelnici.Na 100m sme dali IPSC terč.Kolega mi vravy musis aspon 1-2m nad terč mierit aby dostal.Ze ked mal Rami tak to skusal.Dal som nove naboje SB,aj Geco,na 100m som mieril na vrchnu cast alfy.Zasahy boli na spodku alfy.Jasne ze nie vsetky ale tri sa chytili.Skusil on a jemu sa potvrdila moja teoria ze na 100m,pada luger cca 20-30cm,dole.Zas upozornujem je to len moj test.Prebijance padali cca 50-70cm,dole ale boli to caje. :twisted: Zbran K-100 :wink:
friendly_shamir

Príspevok od používateľa friendly_shamir »

Naposledy upravil/-a friendly_shamir v 28 Mar 2010, 09:14, upravené celkom 2 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 15:53, upravené celkom 1 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

môj kamarát raz testoval prieraznosť svojich ráži na býkovi ktorého jeho kamarát potreboval streliť.
9mm luger - 5 rán do čela, býk nevedel o tom že by sa niečo dialo :shock:
nie je to až také prekvapivé, tam mám asi poriadnu kosť ale ajtak. . . :shock:

357 magnum , do toho istého miesta myslím že 4 rany. - býk stále vpohode,
:shock: :shock:

potom už kamarát vytočený tak išiel zobrať brokovnicu benelli M3 super 90 a Sbali, prásk na lebku, býk stále vpohode, kamarát už nešťastný že čo je toto za terminátora tak mu poradil niekto že nech mu to namieri za ucho,
posledná rana býk padá na zem.

jediná vec čo ma štve že som nemohol byť pritom a vyskúšať 45acp. nepredpokladám že lebku by to prerazilo ale tá energia by bola asi väčšia nie?

tak takto testoval prieraznosť môj kamarát, odchádzal domov zmordovaný a dúfal že ho býk naháňať nikdy nebude lebo toho dat dole je sakra problém,
je asi jasné že keby sa snažil strielať na trup bolo by to inak, ale t hlavu má nenormálnu
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 15:52, upravené celkom 1 krát.
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa glock69 »

Asi jde o to,jak býka trefí. Kdysi,když řezníkovi se nepodařilo býka střelit několika pokusy řeznickou pistolí (asi vlhký prach, býk pořád stál a začínal být nervózní..), tak stačila jedna rána do čela nábojem 9L, býk sklopil podvozek a šel k zemi.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

býk . 22LR a padol ako podťatý, netreba strielať ale trafiť :!:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ano vela masiarov v okoli striela ,svine,byky 22.lr vraj nikdy neprotestovali.Pardon som OT :oops:
Naposledy upravil/-a BALISTIK v 28 Mar 2010, 04:49, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jo, tiež mám info, že jedna dobre trafená .22 LR a býk padol, ale nebol som pritom osobne.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Tak neviem, ale môj kamarát chovateľ kôz, bykov a svíň striela každý rok byka do čelas s 357 S&B, a nikdy nebolo treba opakovať alebo sa byka pýtať či to počul....ale mohlo sa sa stať že testovaný býk pár príspevkov dozadu mal nepriestrelnú prílbu???
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

tez mam pocit, ze ten poluciasov kamarat mal skor problem trafit :lol:
alebo
Obrázok
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

ľudia ja neviem čo to bolo,,,,

ale neveril vlastným očiam, z lebky valila krv a býk bol úplne vpohode
nejaká riečka prírody alebo čo, som mu nechcel veriť ani ja, škoda len že som tam nemohol byť a natočiť to, to by stálo za to
friendly_shamir

Príspevok od používateľa friendly_shamir »

No ak to strielal nejake prebijane pod poriadnym uhlom...
Inak dal som tam nove video z rozoberania vesty
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"