45 ACP z Taurus PT145 do 2xPET flasiek za sebou na lezato.

- technické informácie...
inspiring_kepler

45 ACP z Taurus PT145 do 2xPET flasiek za sebou na lezato.

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Naboj 45 ACP sa mi zda ze GECO 15 gramov ( kamaratova "striekacka" :-) ).
Pistol Taurus PT145. Male a sikovne (mensie ako G26 s botkou :shock: ) len ta spust je "carovna" ale to je len zvyk.

Pred:
Obrázok

A po, v kruzku je miesto kadial strela vyletela (nemal som viac flasiek :-) ):
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Raž 45,ma niečo do seba :wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Tak nam to nedalo ze kam ta .45 z prveho testu letela tak sme urobili dalsi test s troma flasami za sebou. Pre istotu sme dali za flase este hrube drevo nech mame strelu. Zaber nemam lebo bateria v kamere sa vybila :-(

A vysledok: 15 gramova strela .45 zostala neposkodena v 3. flasi na ktorej bol len vstupny otvor po strele.


A este jedno pozorovanie, cisto subjektivne:
Ked som strielal z G26 10 gramovu EPRX 9Luger strelu od aresu a 15 gramovu LRN .45 z Taurus PT145 na "odklanajuci sa " poper tak pri 9 Luger to bolo skor take roztriestenie strely na povrchu popera s miernym posunom ale .45 ho vyrazne "odhodila" do zadu. Asi ta .45 ma nieco do seba v tom prenose energie.
(mensia rychlost, vacsi priemer strely a strela .45 viac "pokope" nie ako pretiahnuta strela lugera, kde prva polovica strely "chyti" celu energiu a uz sa triesti ).

Kedze sme mali k dispozicii subkompaky G26 a Taurus PT145 v tychto razach da sa to aj porovnat ale spravanie je neporovnatelne.
Pri G26 (zasobnik bez patky) mate taky pocit kopavosti, taky kratkodoby naraz.
Pri Tauruse PT145 (lepsi uchop ako G26) je v ruke pocit mohutnosti strelby, taky vacsi tlak do ruky, ktory musite pretlacit naspat.

Ale da sa na to zvyknut ako na kazdy uchop a kaliber ked viete ako sa sprava :-)
Naposledy upravil/-a inspiring_kepler v 16 Aug 2009, 12:24, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Dalsi podobny test.

.38 SPL z 3 palcoveho revolvera - strela zostala v druhej flasi ciastocne deformovana
.380 Auto (9 browning) z Ruger LCP - strela zostala v druhej flasi ciastocne deformovana
9mmLuger MFS FMJ z G26 - strela zostala v tretej flasi bez deformacie
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

No páni tento váš test ma už len utvrdil v mojom rozhodnutí priradiť do výzbroje Glock 30 v ráži .45 ACP 8) - ja toho malého tučka skrátka žeriem :D - a už dlho som robil prieskum o najvhodnejšej ráži na sebaobranu v prevedení FMJ a tá staručká .45ka to stále vedie aj po storočí vývoja strelných zbraní a munície. 9x17 browning, 9x18 makarov, 9x19 luger sú všetko legendy v histórii pištoľových ráží, z ktorých každá má svoje výhody a nevýhody, ale tá .45ka je skrátka a jasne náboj vyvinutý s jasným účelom a poslaním - a to - byť čo najlepším zastavovačom v celoplášťovom prevedení strely - ak chce niekto toto poprieť tak som zvedavý čím by argumentoval :)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Statisticky najlepsi zastavovaci kaliber z klasickych FMJ je komoly kuzel .40SW FMJ.
Mozno kaliber .45 ACP s tvarom strely - komoly kuzel, ako ma standardne .40SW by mal lepsi zastavovaci efekt ako .40SW ale nemame statistiky :( . Co sa tyka ale pouzitia typu strely "hydro-shock" a podobne tak skutocne vedie .45ACP.
Cele je to o tom, aby bola dosiahnuta co najvacsia plocha strely, co najvacsia rychlost strely a aby si drzala tu rychlost tak samozrejme aj co najvacsia hmotnost strely.

Co sa tyka ale taktickeho pouzitia (aj za stolom, aj za dverami auta, aj hruba vesta) a u nas dostupne, tak je to isto 9mmLuger.
Taky univerzalny dierkovaci kaliber :-).
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:10, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ved hej, ale to je pre mna taky exoticky kaliber :-)
Neprebijam tak sa drzim mainstream-u.
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"