Balisticka ochrana

- technické informácie...
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Myslím, že kto mal to šťastie a rozprával sa aspoň tých 15 minút s jedným z chlapov vo WAR, tak základy porovnania lacnej a značkovej balistickej vesty chápe. Mne tam ukázal rolku kevlaru, ukázal šaržu a vedel zistiť presne kde bola vyrobená, kedy bola vyrobená, kto presne sa ňu zaručil, atď. Z toho robia vesty oni.

Potom vybral vnútro z lacnej čínskej vesty a samozrejme žiadne označenie nič. Chlapi boli aj na letnej LT akcii a ja ich určite zavolám aj na ďalšiu, ak budete mať možnosť, určite s nimi prehoďte pár slov, narozdiel od mnohých iných, oni skutočne vedia čo predávajú.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Stále sa tu nenájde niekto, kto má na ruke nejakú balistickú vestu triedy IIIa ? :roll: Keby predsa tak poprosím SS :)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Zdar borci, uplnou nahodou nemate niekto rozstrielanu n.vestu ktora ešte znesie pár dier? Ideálne z Ba. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

dostala sa ku mne ponuka- nepotrebná stará vesta írskej výroby. Povedal som, že ak zachytí luger, kúpim ju za veľmi príjemnú cenu. Kedže luger zachytila, rozšírila moje portfolio balistických ochr.prostriedkov. :)

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Ahojte, máte niekto skúsenosť s touto kevlarovou prilbou VZ 200? http://www.armyshop.sk/p/2749/prilba-ke ... -2000-pouz
Dá sa niekde zistiť napr. aký stupeň balistickej ochrany poskytuje? Je tá cena primeraná, prípadne načo si dať pozor pri kúpe? Ďakujem.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Slavmiro : vyssie mas prispevok od Petersona. Ta prilba by mala mat presne take iste stitky ako ta jeho vesta. Mali by tam byt udaje o vyrobcovi, stupni odolnosti, datume vyroby - spotreby. Pokial to nie je na helme tak by to malo byt k tomu pribalene. Otazne bude ci je to aj pravda.

Moj osobny nazor na tu helmu je taky ze to bude sice balisticka, ale proti crepinam. Luger to podla mna nechyti a ak ano tak nerucim za stav v akom bude po zasahu hlava.

Toho majitela Armishopu poznam tak mu kludne napis mail, alebo sa tam zastav a uvidis co ti odpovie.
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

OK, pojdem to omrknut, o dva tyzdne sa tam chystam na mensi prieskum/nakup.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

malo by sa jednať zrejme o Polskú prilbu wz.2000.
a tá má odolnost NIJ IIIA...
z času na čas sa mihnú zachované prilby za relatívne dobrú cenu aj tu. http://www.army-surplus.cz/detail/22787 ... al-pouzita
patriot662
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa patriot662 »

Testoval z Vás niekto českú policajnú vestu Petris P2023 triedy TBO 2CZ TON III/TBO 3 s 0.9kg plátom z Dyneemy???Čo to vydrží,čo to zastaví?Aký je ekvivalent podľa NIJ k TBO 3?TBO 2 CZ mäkkú balistiku som testoval a zadržala podľa očakávania všetko okrem 7,62x25 fe preto ma zaujíma k čomu dopomôžu tie Dyneema pláty?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

niečo o vláknach Dyneema máš tu:
http://www.odetka.cz/net20/cz/specmat_dyneema.aspx

Google vieš asi používať aj ty, tak tu nebudem dávať linky, ktoré vieš pohľadať aj ty. Každý balistický ochr.prostriedok by mal mať štítok s technickými údajmi v zmysle príslušnej tech.normy. Podľa národných tabuliek by tam mal byť údaj o triede balist.odolnosti. Máš europske triedy alebo tie americké. Tieto výrobky sa totiž najviac vyskytujú na našom trhu, prípadne v okolí.

Sedliackym rozumom vieme, že ak chceme maximálnu ochranu- nevyhneme sa špeciálnej hardoxovej oceli- plátom z nej.
Ďalší podstatný faktor je odpoveď na otázku- akej hrozbe plánuješ čeliť? Podľa toho usmerniš svoj nákup
patriot662
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa patriot662 »

Tak počítačovo gramotný som a obrátil som som sa sem až potom čo som googlil a nedozvedel som sa v podstate nič... nezaujímajú ma omáčky-pýtal som sa či to niekto netestoval,respektíve aspoň teoreticky čo by to malo vydržať?
Prílohy
m_Fotografia-0159.jpg
6315922897_3.jpg
6315922897.jpg
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tu máš odpoveď na tvoju otázku , čo by mal plát vydržať

http://www.securityrevue.com/tbm/part4_t.html
patriot662
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa patriot662 »

Test mäkkej balistiky triedy TBO2CZ po dobe použiteľnosti...Podľa očakávania balistika neodolala jedine náboju 7,62x25 s fe jadrom.TBO2CZ nemala problém ani so 175lbs kušou.Na poslednej fotografii 9 Makarov s oceľovým jadrom-ďaleko sa nedostal :-D Výsledok 9 Makarov podobný náboju 45ACP a je jedno či pb alebo celoplášť stále to končilo iba pod poťahom :-D Celkovo 9 rán na plochu cca 5x5 cm-úsudok si urobte sami.
Prílohy
m_Fotografia-0159.jpg
m_Fotografia-0168.jpg
m_Fotografia-0169.jpg
m_Fotografia-0172.jpg
m_Fotografia-0174.jpg
patriot662
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa patriot662 »

Pohľad do útrob vesty triedy TBO2CZ/TON III.Čo som tam našiel:11ks 0.4mm hrubého niečoho čo vyzerá z jednej strany ako šmirgeľ a asi by sa dal na tento účel aj použiť :lol: a z druhej kevlár (toto zabezpečuje ochranu proti prebodnutiu???) 25ks 0.2mm mäkkej balistiky (kevlár),dvakrát penovka a medzi ňou polykarbonát.
Prílohy
m_Fotografia-0161.jpg
m_Fotografia-0162.jpg
m_Fotografia-0163.jpg
m_Fotografia-0165.jpg
m_Fotografia-0166.jpg
m_Fotografia-0167.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"