Balisticka ochrana

- technické informácie...
patriot662
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa patriot662 »

No to sú teda drísty... :D Chlapci prečo občas nevytiahnete päty od počítačom a nezájdete si na strelnicu-zastrieľať-skúšať-fotiť-presviedčať faktami???Takto je vaša cesta k poznaniu veeeľmi ďaleká a zbytočne sa strápňujete!!!Náboj 7.65 s oloveným jadrom samozrejme nemá šancu tak ako nemá šancu ani klasický 9mm Luger-9.7 gram. subsonic vylomil kus plechu ale helmu neprestrelil...reči o 9Makarov a Stingeroch ani nebudem komentovať veď to nestojí ani za odpľuvnutie...mlátenie prázdnej slamy ma neberie-fakty-fakty-fakty poprosím !!! A proti Lugerom nemám absolútne nič-niekoľko vedier som ich už v živote vyhasil žiadne strachy :wink:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Patriot: prepac, ale mlatenie prazdnej slamy tu predvadzas akurat ty.
Zucastnil som sa ne jedneho testu balistickej ochrany v laboratornych podmienkach. Na rozdiel od pukania na strelnici do niecoho co ma predstavovat balisticku ochranu sme dostali vyrobcom dodanu a certifikovanu ochranu na konkretny stupen. Pre zjednodusenie je to ten stitok, ktory by mal byt na kazdej veste. Cize nestaci aby boli vrstvy kevlaru "presite" a podla toho urcovat kvalitu, ale treba poznat vyrobcu /kto vyrobil a hlavne kto dodal lebo Aliexpress je vsemocny :idea: /, rok vyroby, material a balisticku odolnost.
Ne naozaj nestaci vediet, ze sa jedna o "svetovo renomovanu firmu vyrabajucu vesty tej najvyssej kvality" :idea:
Dalsimi zasadnymi udajmi su parametre strely. A to najme jej hmotnost, tvar, material a rychlost. Zase udaj ako "tie cervenosede SB so zeleznym jadrom" je nepostacujuci.
Samozrejmostou je dorzanie uhla dopadu a vzdialenosti od prestrelovaneho objektu...

Mozem kazdeho uistit, ze naboj 7,65 Br. nepredstavuje hrozbu pre akukolvek certifikovanu balisticku ochranu jednotlivca od kategorie "I." A zaroven ziadna ozbrojena zlozka sveta nepovazuje 7,65 Br. ako naboj nebezpecny pre balisticku ochranu jednotlivca.

A na zaklade mojich pozorovani zo spomenutych testov ti mozem s kludnym svedomim napisat, ze 9 Luger bude vzdy penetrovat hlbsie ako 7,65 Br. Uz len porovnanie ustovych energii podla CIP ti ukaze kde, ktory naboj stoji. Pokial samozrejme vyhrabes niekde 30-40 rocne strelivo, ktore nevies ako bolo skladovane mozes sa dopracovat k zaujimavym vysledkom. Potvrdis, ale akurat to, ze mas stare strelivo kde doslo k degradacii prachu /vlhkost/ a toto nema potrebny vykon.

A este posledna vec k tym "zazracnym" nabojom SB s ocelovym jadrom. Vidim, ze to tu prezentujes ako nieco co ma mat zvyseny penetracny ucinok na ciel vdaka ocelovemu jadru vo vnutri. Keby si poznal konstrukciu toho naboja tak by si zistil, ze to ocelova jadro sa na penetracii nijako nepodiela /treba si nastudovat konstrukciu a chovanie jadra pri AP strelive/. Strela sa chova ako klasicka strela FMJ a tie naboje su podlaborovane oproti max. vykonom ktore CIP pre 9 Luger umoznuje. Teda sa jedna o slabsi 9 Luger na trhu. /o com svedci aj fakt, ze napr. Glock s nim ma caste problemy/. Zaroven tento naboj aj napriek ocelovemu jadru nespada do kategorie zakazaneho streliva ako APstrelivo nakolko jadro nema potrebnu tvrdost...
Ano je pravda, ze vela "expertov" vyzbrojenych magnetom sa domnieva, ze v starych zasobach po dedovi nasli zazracne AP strelivo. Prestrelovanie starej CS ocelovej helmy, ktora je urcena ako proticrepinova patri k oblubenym "vedeckym metodam" na urcenie AP streliva. Optimizmus opada po zisteni, ze rovnake, alebo lepsie vysledky prinasa aj klasicke FMJ strelivo, ale De Sadeho "stniger"...

A na zaver exkurz do historie :
Podobna debata aka sa tu rozputala vzdy konci otazkou "preco by tam teda sudruhovia davali to ocelove jadro ked to neni priebojne" :?: :?: "Vsak to nema logiku - kecas" !!!
Odpoved je jednoducha - cena a setrenie strategickych surovin co bol za socializmu narodny sport :idea: :idea: Ono totiz olovo je v porovnani s mekkym ocelovym jadrom drahsie a to bol jediny dovod vyroby tohoto streliva :idea:
patriot662
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa patriot662 »

...ako by sa dalo neveriť niekomu kto sa zúčastnil jedného testu a kto tu spomína Aliexpress ??? :lol: Máš pravdu "pukanie" na strelnici je tak tráááápne :-D Uzavrieme to takto:odteď se nehádam od teď se sázím :wink:
Naposledy upravil/-a patriot662 v 11 Máj 2019, 14:34, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

patriot662 napísal:...ako by sa dalo neveriť niekomu kto sa zúčastnil jedného testu a kto tu spomína Aliexpress ??? :lol: Máš pravdu "pukanie" na strelnici je tak tráááápne :-D Uzavrieme to takto:odteď se nehádam od teď se sázím :wink:
Chováš sa presne tak, ako tebou kritizovaní "borci od PC". Nespochybňujem, že máš niečo odstrieľané. Ale netušíš, do koho sa navážaš. Ja mám to šťastie, že viem o koho ide. A poviem ti, že erebos ťa kedykoľvek strčí do vrecka. Lebo medveď.

BTW: ešte chvíľku predvádzaj podobný štýl príspevkov a máš ban.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Ale no tak bobani, neblbnite...
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Našiel som zaujímavú bakalársku prácu na tému: Odolnosť obvodových stien drevostavieb proti priestrelu.
Autor robil dokonca praktický výskum za pomoci PPŠ-41, Sa-58, ...
Odkaz: https://opac.crzp.sk/?fn=detailBiblioFo ... 36B04ABF03
Naposledy upravil/-a vydriduch v 12 Nov 2019, 07:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Toto by ma (z profesionálneho hľadiska) celkom zaujímalo, ale link je nefunkčný, lebo na stránke je časový obmedzovač...
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Z CRZP to ide stiahnut bez problemov...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

btw,.. na strane 63 je uvedeny zoznam pouzitej literatury - je tam odkaz na dalsie 3 diplomove prace na rovnaku temu
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Áno, všimol som si to. Je to však z ČR, tak som o tom nevedel... :|
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Ktorá ťažká balistika sa dnes oplatí kúpiť a kde?
Niečo použité na štýl https://www.armypoint.cz/vesta-ochranna ... a/d-92619/
a do toho pláty, ocelové kde? Nové ľahké, kompozitné - aké, odkiaľ?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pokiaľ nehodláš pozerať na dobu expirácie- tak jednoznačne kupuj oceľový plát. Zatiaľ nič trvanlivejšie a odolnejšie proti bežným hrozbám v primeranej cene nenájdeš.
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Ocelove platy kupis z casu na cas aj na bazosi. Hladaj TBO7, nieco najde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Balistika"