Novela zákona č.190/2003 Z.z. 2022 /výnimky a iné zmeny

inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

vanto napísal:Tak to su akoze 2 skupiny ludi? Ti co maju expanz viazany na ZP a ti co nie? Mali by platit snad podmienky pre vsetkych rovnako nie?
Expanz nieje viazaný na ZP. Akú skupinu ZP by napísali do preukazu zbrane?

Podľa mňa prevod expanzu upraveného z ostrej bude prebiehať podobne ako pri kategórii C, keďže obe podliehajú rovnako ohlasovacej aj evidenčnej povinnosti. Okrem § 14 ods. 2 (kupujúci) aj § 12 ods. 3 (predajca), aby policajti vedeli že pôvodný majiteľ súhlasí s prevodom, mali o tom doklad a mohli to preposlať kolegom v bydlisku predchádzajúceho majiteľa aby zbraň vyradili.
§ 12
...
(3) Ten, kto previedol vlastníctvo zbrane kategórie C, je povinný písomne ohlásiť prevod
vlastníctva zbrane do siedmich dní od jeho uskutočnenia policajnému útvaru, ktorý vydal zbrojný
preukaz alebo zbrojnú licenciu nadobúdateľovi vlastníctva zbrane; písomné ohlásenie musí
obsahovať údaje uvedené v § 9 ods. 2 písm. a) až c), výrobné číslo zbrane a dátum predaja.
§ 14 je citovaný o pár príspevkov späť.

Každopádne bude zrejme najlepšie tam ísť sa opýtať alebo zavolať tak ako vravel pif paf.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Viem, ze nie je viazany (tak ako poznam zakon), avsak poznam zopar ludi co uz isli registrovat a maju aj ZP a na policii im tam zapisali aj cislo ZP. Preto ta confused reakcia. Dokonca ked sa chodi na akcie do zahranicia, tak to pisu ludom na europsky ZP. No pravdupovediac vzhladom na skusenosti ludi mam v tom poriadny gulas.
Cibula
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Cibula »

Dívam sa do inzercie, že je tam niekoľko dotazov, že kúpia expanzný vz58, dokonca sa tam niekto pýta na neregistrovaný. Môžu sa ešte prevádzať neregistrované, s tým že sa spolieham na čestnosť kupcu, že to regne do konca roka ?
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Je tam toho viac ... ja osobne by som to týmto ľuďom nepredal , smrdí to niečim ...
Cibula
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Cibula »

To je mi úplne jasné, že špekulanti, ale nie je to moc odpoveď ma moju otázku. :(
miroslav800
občasný prispievateľ
Príspevky: 47
Registered for: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa miroslav800 »

Páni, ako to vidíte s pripravovanou novelou? Počul už niekto, prípadne hovoril s niekým z vládnych kruhov? Podporia to, alebo zamietnu? Neviem si totiž predstaviť a ani radšej nepredstavujem, že by som mal svoju mašinu legálne kúpenú v semi-auto, na základe riadneho nákupého povolenia od štátu a riadne kúpenú so zaplatenými daňami a zaregistrovanú niekde odovzdať na zošrotovanie. Považujem to za krádež kuwa
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Cibula napísal:To je mi úplne jasné, že špekulanti, ale nie je to moc odpoveď ma moju otázku. :(
5. Doterajší text § 14 sa označuje ako odsek 1 a dopĺ-
ňa sa odsekom 2, ktorý znie:
„(2) Ten, kto nadobudne vlastníctvo zbrane kategórie
D uvedenej v § 7 ods. 1 písm. d), je povinný nadobudnutie
vlastníctva zbrane ohlásiť policajnému útvaru podľa
miesta pobytu do siedmich dní odo dňa nadobudnutia
vlastníctva zbrane; zároveň je povinný v tejto lehote
predložiť zbraň na zaevidovanie (§ 37)
miroslav800
občasný prispievateľ
Príspevky: 47
Registered for: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa miroslav800 »

Cibula napísal:To je mi úplne jasné, že špekulanti, ale nie je to moc odpoveď ma moju otázku. :(
jasné že po inz sa dajú kúpiť neregistrované ešte, podľa posledného platného zákona je na zaregistrovanie expanznej zbrane zakúpenej pred novelou čas zaregistrovať do konca roku 2017 myslím
Cibula
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Cibula »

No asi sa nechápeme. Jedna mi zavadzia doma, kúpil som ju na svoje meno pred pár rokmi. Najnepriestrelnejší spôsob je, že ju pôjdem regnúť, potom ju predám kamošovi a on si ju preregne na seba. Problém je, že v mieste trvalého bydliska sa cez pracovný týždeň nezdržujem, tak by som rád ušetril čas, námahu a peniaze. Smiem mu ju predať ešte neregnutú ?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ano, a novy majitel je povinny ju zaregistrovat do 31.12.2015
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ne-e.
Nový majiteľ je povinný ju zaregistrovať do 7 dní od kúpy podľa §7 ods. 2 (citoval ho vyššie michael77).
elegant_brahmagupta

Príspevok od používateľa elegant_brahmagupta »

Nazdar pani, moj kamos ma strasi s niecim takym ze po udalostiach v Parizi, ma vyjst nejaky novy zakon a udajne PZ rovno zhabe kazdem kto ma vz58 bez nahrady??? Na PZ vraj uz maju zoznamy ludi ktory vz58 vlastnia....JE TO PRAVDA ?
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa dongo »

Dobre rano stara mama... :)
No uz sa tu o tom nejaku chvilu bavime... A tie zoznamy? Bola by sranda keby policia nemala zoznam evidovanych zbrani...
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Veduci, je tu plno tem o tom co pises, EK to chce schvalit, ale zatial to nie je. Pozri sekciu mimo temy
Používateľov profilový obrázok
latware
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 8 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa latware »

Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"