ZP sk. B a nosenie zbrane

Zamknuté
inspiring_mcclintock

ZP sk. B a nosenie zbrane

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

Kedze mam este stale B ( som dtrasne lenivy ) tak cisto teoreticky kebyze si tak idem niekde napr.po hlavnej so zelezom v puzdre (to pod tym puzdrom v zakone sa rozumie plastový kufrik alebo aj hociake ine puzdro na nosenie ?(poddotazka ), zazobnik mimo zbran (pistolka neni pripravena k okamž pouz.) a co cert nechcel stane sa ze ma bude kontrolovat hliadka PZ (sice si neviem vobec predstavit takuto namatkovu kontrolu bez dovodu :D ) a najdu to tak ako hore uvedene a poviem ze idem prave na strelnicu tak v podstate sa ani nedopustam priestupku ci ano?

to jack: ...ale hovorit ze ides strielat (v moznom takom pripadne) o pol druhej rano by ti asi nezozrali :D . No aked povies zas ze ides zo strelnice a boli by to poctivi policajti tak by nebolo problem preverit ci si tam bol, kedze musis by zapisany tam v knihe....
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

83Sajmon:
Ty si teda tazky filozof, ale dajme tomu, ze taka situacia nastane, aj ked to je malo pravdepodobne, pokial nebudes robit bordel a spravat sa podozrivo. V kazdom pripade, ak by si sa uz nedokazal vykrutit z toho, ze si bol na strelnici, je to LEN priestupok na useku zbrani a streliva. Chcem tym napisat iba to, ze ak ti tvoj zivot stoji za ten priestupok, nemaj s tym problem, ze nahodou mozem prist k nejakej pokute. Lebo v pripade NO pouzitie zbrane bude v sulade so zakonom.
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

no neviem ci neni pokuta 50.000 + zadrzanie ZP na 2 roky?
musim si to pozriet...uz nepamatam

...ale pravdou je za radsej to ako prist k urazu prip. si platit hrobara.

prakticky mam len taky divny pocit ked po strelnici idem s qwerom napr. do kina v taške od dokladov (kabelkovy P22 ma svoje vyhody). Samozrejme kompletne vybity of course :D
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

igoros napísal: ... nemaj s tym problem, ze nahodou mozem prist k nejakej pokute. Lebo v pripade NO pouzitie zbrane bude v sulade so zakonom.
Nieje to tak, ze ak bude uznana NO, aj napriek tomu bude a oddelene od incidentu pouzitia zbrane, rieseny aj priestupok na useku zbrani a streliva a teda porusenie povinnosti podla par. 28, ods. 1, pism. m) (povinnost prepravovat zbran v stave neumoznujucom okamzite pouzitie - neplati pre ZP skup. A.)

Zakon o SZaS ma v par. 69 (priestupky) odstupnovane dva stropy na udelenie pokuty. Jeden je do 50.000Sk, druhy do 20.000.
Za porusenie povinnosti podla par. 28. ods. 1, pism. m) (povinnost prepravovat zbran v stave neumoznujucom okamzite pouzitie - neplati pre ZP skup. A.) mozno udelit pokutu do vysky 50.000 a teda je logicky asi tento priestupok povazovany za zavaznejsi.

Dovodom pre odnatie ZP potom podla par. 26 je, ak sa jeho vlastnik prestane povazovat za spolahlivu osobu a to v tomto pripade podla par. 19, ods. 2, pismena e) -> ak mu z dovodu uznania vinny z priestupku na useku zbrani a streliva bola udelena pokuta vyssia ako 3.000 Sk.

Dost maly strop na stratu ZP :D

Zase na druhej strane pozname vsetci to americke porekadlo o tom, ako je lepsie ked jeden sudi, nez ked styria nesu...
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Asterix, ale tu bola rec o tom, ze zbran nema v stave okamziteho pouzitia. Verim tomu, ze aj napriek tomu bude mat natahovacky, ale vzdy lepsie ako mat sviatok 1.11. :wink:
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Hej viem, ze o tom bola rec. Ale ono to zvadza, aj ked nie v komore, ale aspon si tam zasunut ten zasobnicek, ved za normanych okolnosti ma nikto na svete nebude kontrolovat. A nemam to predsa na frajerinu, ale na ochranu zivota...

Chcel som len hodit do debaty, ze ide o tenky lad - o priestupok, ktory podla zakona stoji majitela jeho ZP.

Igoros: Aj keby mal mat len ZP z marsu, bude asterix svoj sviatok 1.11. oslavovat ako velmi velmi stary ujo. 8)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

:arrow:
Naposledy upravil/-a C08R4 v 09 Nov 2008, 20:22, upravené celkom 1 krát.
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

Inak ja mam po Slovensku zapisane 3 miesta drzania zbrane (od zapadu po vychod) takze teoreticky mozem povedat ze zbram prevazam medzi miestami, co je aj vzdy pravda.

Inak ako som sa uz na zac.pytal, zakon hovori, ze zbran musi byt bez streliva atd. a strelivo zo zbranou musi byt ulozene v puzdre. No a co sa mysli pod tym puzdrom lebo ja mam napr. jedno puzdro DASTA kde je miesto na zbran a zvlast zasobnik alebo sa tym mysli osobitny plastovy kufrik? Vcul buc mudry
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ja by som bol kludny. Je opaskove puzdro DASTA puzdro na zbran? JE!!! Niet co riesit... a mozu sa postavit aj na hlavu. Nikde v zakone nieje definovany pojem "PUZDRO" :)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ako vravi igoros, v puzdre to mas a je po probleme :wink: . Ale nesmies mat naboj v komore, nabity zasobnik v zbrani, proste nesmie byt zbran pripravena na okamzite pouzitie. Ale bez urazky, B-ZP je podla mna blbost... :lol:
Naposledy upravil/-a C08R4 v 28 Aug 2008, 08:53, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

napr. v Cechach skupinu "na drzanie zbrane" ani nepoznaju.
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

veru je uz som sa nad tym tu raz rozculoval, v cechach je len 1 skupina.

ja som si dal b pre to lebo mi zainteresovani "experti" znali pomerov radili, ze budu cops strasne zli na skuske a urcite neprejdem ked budem chciet A. no oni boli naopak taki mili a tukali si po cele ze co som si nedal A...ze to lutujem tu blbost, no a musim sa tam zas dakedy dotrepat a dat to prepisat, no ale planujem si kupit novy qwer (9mm luger min.) tak to spojim v jednej nasteve ked budu prachy a podat 2 ziadosti naraz
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ked ta niekto prepadne, tak mu musis povedat, pockaj musim si nabit :D . Vytahujes qwer, vytahujes zasobnik, obtahujes zaver a zahlasis uz mozes :lol: . Len abys to vsecko stihol potom :?
eager_feynman

Príspevok od používateľa eager_feynman »

Tak teda aby sme sa chapali .povedzme ze mam zp.B Mozem pri sebe nosit nenabitu zbran volne a bezobav po meste ?
pravdaze myslim na skryte nosenie
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

nie.
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"