ZP sk. B a nosenie zbrane

Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

peterson napísal: dúfam,že si takéto názory získal dlhodobým výskumom a diskusiami niekde v PC herni. Takýmto spôsobom sa niektorý Béčkar môže dostať do peknej sračky.
Tie poznamky k osobam si daj do podpisu, uz ich pises tolko ze si aj usetris dost pisania :)
Do sraciek sa moze dostat hlavne ak bude robit hluposti a nosit zbran povonku a nieju prepravovat. Wulpo sa ale jasne pytal, ci ju moze mat v puzdre na opasku pri prevoze na povolene miesta.
Riesil by si cloveka ktory ti povie ze ide na strelnicu(a skutocne tam ide), ma zbran za opaskom v puzdre a zasobnik kdesi v batohu? Ak ano tak moja mienka o tebe hodne klesne. Ja som zatial stretol normalnych policajtov(vratane teba). Podla mna ty si hned predstavujes (vzhladom k profesii by som to chapal) parchanta co mava so zbranou v krcmach a nie normalnu osobu, ktora si ide seriozne zastrielat :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Zlomizub: ty absolútne nechápeš rozdiel medzi A a B sk.
Teraz ti niečo poviem. Tomas120 zatial spracováva zážitky z návštevy PPZ. Viem presne ako mu tam začala debata a ako absolvoval krátke preskúšanie zo znalostí zákona. Svojími tvrdeniami ma presvedčuješ, že alebo máš medzery v znalosti zákona, alebo sa snažíš pozerať na krátkosť zákona.
Kľudne si ma kádruj ako len chceš, reagoval som na tvoju úvahu, ktorá bola nesprávna a niekoho by mohla zavádzať, či dokonca utvrdzovať, že určité chápanie zákona bude ok.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Podla mojho nazoru institut "zbran neumoznujuca okamzite pouzitie" splna ked je v kondicii 3. Cize naboje jednoznacne mimo zbran.
Ked sa vyberiem na strelnicu a pistol si vrazim do jedneho vrecka na kapsacoch a naboje do druheho myslim ze to je v poriadku. A co sa tyka casu kontroly (Peterson) tak to je podla mna tiez nezmysel. Mozem sa totiz vydat na strelnicu pesi a kludne aj do susedneho mesta. A to overovanie? Co ked dojdem na strelnicu a zistim ze som si zabudol peniaze? Tak tam skratka nepojdem a vydam sa domov... A ked idem strielat na druhy koniec Slovenska? Tak sa mozem pohybovat po republike niekolko dni.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

to kludne môžeš, ale ťa chcem vidieť ako to uhádaš v správnom konaní?
A sme pri momente, kedy majú ľudia potrebu vykladať význam pojmov. Dávam do pozornosti jeden fakt. Nebude to riešený držiteľ ZP, ktorý bude robiť ten výklad.
Takže kludne tu teoretizujte ďalej. Už som bol dva krát svedkom, kedy človek mával vytlačenými sračkami z tohto fora. Bol akurát iba všetkým na smiech.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Pokiaľ ja viem tak "preskúšanie" bolo krátke a konštruktívne, nedával by som to do takej roviny, že niečo rozdýchavam. Z práce som zvyknutý na iné "rozdýchavanie" iných vecí :lol: Ja som úplne v pohode. Mrzí ma len jedna vec, ty vieš ktorá..
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Ako casto na Slovensku, je tam dost velky priestor na rozlicne vyklady zakona.
Podla mna je nespravne ked rozhoduje vyklad (=policajt) a nie jednoznacne napisany zakon.

Pre porovnanie, v Rakusku je to jednoznacnejsie.
Zbran musi byt pri preprave nenabita a musi byt ulozena v uzavretom obale.
Tam nie je moc o com polemizovat.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Tomas120: tak doplň, prečo bol tvoj zbroják v ohrození a povedz, čo si mal na opasku?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Jasne ze ked chce robit spravny organ problemy, tak ich narobi. Ale zakon neustanovuje ani sposob prepravy na strelnicu, policiu a pod. kde moze drzitel zbran prenasat. A ani nestanovuje prepravny obal, v akom sa zbran ma prepravovat. Pokial je nejaka norma ktora to upravuje, rad by som si ju pozrel. Inak je to vzdy len rozhodnutie policie na zaklade oznamenia policie. Ako naozaj relevantne beriem rozhodnutie sudu, ale k tomu sa drviva vacsina ludi neodhodla, al ked by mozno boli uspesni.
Pretoze realne, mozem sa na strelnicu vydat peso? A v com mam zbran prepravovat? V ruksaku? V kufriku? V akom velkom ruksaku? V kufriku z akeho materialu? Moze byt ruksak na pleci? Na bruchu? Na chrbte? Kufrik ma byt v lavej ci v pravej ruke?
Nehladaj za kazdym spekulanta, co chce obchadzat zakon. Lebo mne to moze byt lautr jedno, kedze mam Acko :-)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

to viem a preto nechápem, načo tu slovíčkáriš?
Kolegyňa z PPZ chcela v novele úplne vypustiť sk.B. Žiaľ tlak a odpor okresov bol tak silný, že na to môže zabudnúť. Takže, čo je tým nepriamo povedané? :wink:
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Môj zbroják v ohrození??? Prečo? Keby som mal pocit že bude niečo v ohrození, tak na stretnutie nepôjdem. lebo niekto na oddelení niekde pochybil? A zákon si vysvetlil po svojom??Jednal som korektne a na rovinu.. čo som mal mať na opasku? na opasku som nemal nič. Doniesol som si zo sebou iba zásobníky a aj to len ako demonštratívny príklad toho ako by mohlo po novom stačiť dostať sa do prúseru keď by sa pristúpilo k obedzovaniu zásobníkov.. Nič viac , nič menej.. Ak mi neveríš choď sa zajtra opýtať dole na vrátnicu čo som si so sebou v ten deň priniesol na PPZ. Ako som ti už v minulosti písal , je mi jedno čo kde kto napíše na aké písmeno do ZP, pre mňa je tá zbraň určená na šport. strelbu. pri prevoze z bodu A na strelnicu a späť v stave ako zákon káže. Ako som vravel na PPZ je to o ľuďoch a tu je evidentne vidno že polícia nemá, alebo nechce mať v nás žiadnu dôveru.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

jj, len v poslednej dobe uz aj policajti riesia nezmysly. Minule ma v starom meste pristavila hliadka koli noziku vo vrecku, vraj to je priestupok. Vraj su tak instruovani. Takze som im najprv musel vysvetlit v akom pripade dochadza k priestupku pri noseni chladnej zbrane a potom som ich so smiechom upozornil ze som opravneny legalne nosit nabite zbrane, takze nozik by bol asi najmensi problem, keby som sa rozhodol nieco pachat. :-D :-D :-D
Neviem ci to je len nejaka iniciativa v Starom meste, alebo ci su celkovo nejake pokyny na taketo nieco? Preto sa mi ani nepaci, ked policajti idu nad ramec zakona urcovat povinnosti drzitelom ZP. Aj ked ty si Peto rad :-)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

wulpo
Nerob si ani s mojho prispevku uzavery a ani z toho co ti povie policajt na zbraniach. Jeho nazor moze totiz byt iny, ako nazor jeho kolegu vo vedlajsej kancelarii alebo v inom okrese. A moze byt dnes iny ako bude o tyzden, mesiac, pol roka... Takze skor sa treba snazit rozmyslat ako sa co najviac v ramci moznosti vyhnut pruseru.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tri krát hádaj, prečo v Starom meste hliadky viac poškuľujú po ľuďoch s chladnými zbraňami? Nejdem riešiť ich jalové argumenty, kedže si prd naštudujú.
Ono sa to chápanie zákona väčšinou vyselektuje častokrát samo. Sú ľudia, ktorí policajtom radi dokazujú a potom je drvivá väčšina, ktorá túto potrebu nemá. Potom sa tá prvá skupina neskôr diví, že je zrazu všetko o trochu komplikovanejšie, nikto ich nemá rád, procesy nejdú, tak ako si naštudovali a občas zažijú trpké sklamanie pri styku s policajtmi.
Neviem, načo je dobré robiť kolečká so šerblom v ruke? Alebo poukazovať na nejednoznačne definované podmienky konkrétnej veci? Potom sa stane, že sa to dostane v nejakej neskoršej novele do zákonnej podoby v takom znení, že si dotyční mudrlanti uvedomia nezmyselnosť ich snaženia.

Ak by som si zhrnul moje prognozy a názory na príbuznú problematiku na tomto fore- bola by to pekná séria overených vecí, ktoré som videl triezvo a správne.
Takže len smelo do toho, ešte sa tu porozpisujte, aby malo PPZ kopec námetov. :wink:
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Ja si skôr myslím, že ľudia si tu skôr začínajú robiť na pár vecí názory na základe istých námetov. Minimálne môj názor sa začal dnes v niektorých smeroch zásadne meniť.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

wulpo napísal:Nerobim uzavery. Len sa snazim riadit rozumom a zakonmy. Debata zacala tym, ze co je to "puzdro" a ze kde moze byt. V taske, pod pazuchou atd....

A nosim zbrane na strelnice alebo medzi miestami drzania V upravenom boxe, v ktorom mam zbran, plny zasobnik a dalsich 80 nabojov (co akurat postacuje na strelnicu)
Pokiaľ sa chceš riadiť rozumom, tak ti musí vyjsť, že hompáľanie sa kvéru na tvojom opasku sa bude asi ťažko dať považovať za prepravu zbrane podľa príslušného paragrafu :wink:
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"