Priestupkove konanie

eloquent_curran

Priestupkove konanie

Príspevok od používateľa eloquent_curran »

Dobry den,chcem sa opytat na jeden problem či s nim nemate skusenost alebo informaciu,,
Švagrovi sa stalo že boli na strelnici,nejak sa to zvrhlo,a isli odtial na pivo ,zastavila ho hliadka,nafukal zobrali mu vodičak..ale mal u seba v kufry pištol,v kapsičke,ten mu zadrzali tiež,nechcel ho nechat v aute,aby mu ho neukradli alebo aby nenechal zbran v aute bez dozoru,radsej im to nahlasil a zaistili mu ho,,
chcem sa opytat ,lebo aspon tak mu povedali dopravaci,teraz ma čakat kym ho predvolaju na priestupkove na PZ ,alebo tam ma niečo ist hlasit sam?kolko byvaju pokuty v takychto pripadoch? je tam až cca 1600eur,ale to asi len keby niekde behal po meste podguraženy so zbranou ,či aj v takejto situacii?Dakujem
ak ma niekto nejaku info k tomu za odpoved,,
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

švagor porušil zákon o Zbraniach a strelive. Na Oddelení zbraní bude poriešený v správnom konaní. Pri pokute nad 99eur mu bude odňatý zbroják.
Naposledy upravil/-a peterson v 28 Feb 2015, 18:04, upravené celkom 1 krát.
eloquent_curran

Príspevok od používateľa eloquent_curran »

Dakujem,ale to ho predvolaju oni však,? ako mu povedali dopravaci..nemusi tam ist on,musi čakat na predvolanie ,,?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

hej predvolajú. Ako im dopraváci odstúpia podnet a podklady.
eloquent_curran

Príspevok od používateľa eloquent_curran »

Dakujem,,pekny deň
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ciste teoreticky a pri spravnej konstalacii hviezd to este pruser byt nemusi. Po strelbe zbrane ulozil do kufra auta (ak som spravne cital), potom isli na pivo pricom zbrane boli zabezpecene v kufri. Z toho mi vychadza, ze pod vplivom alkoholu so zbranou nemanipuloval. Ak doma auto zatvori do garaze kym bude triezvy nicoho sa nedopustil ak mal auto pocas sedenia v krcme pod dozorom.
To je nieco uplne ine ako ked nacapu polovnika v naladicke s flintou na pleci.
Daj vediet ako to bolo riesene, ja som sice 98% abstinent ale je to zaujimava situacia a som zvedavy ako sa na situaciu pozru ked nikoho neohrozoval a podla mna ani neporusil.
Za jazdu autom pod vplivom alkoholu by som ho ale riadne nakopal do guli, to je vec co ma vie nastvat a tu by som tresty poriadne pritvrdil a kludne aj konfiskoval vozidlo.
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Mna toto zaujima tiez a presne tato situacia.. a este ma zaujima podobna som na strelnici kde sa robi gulas napr. a popri tom sa striela, nepije sa samozrejme vtedy.. ked je gulas hotovy tak sa napr 2 zbrane daju do maleho prenosneho trezora alebo boxu na zbran a potom si dame aj pivo, mozno 2 .. box, trezor je v aute v kufri a dojdu policajti na kontrolu osoby, dokladov atd.. a daju nam fukat co sa bude diat??
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Typicky polovnicke argumenty " u nas je tradiciou vypit si po polovacke"

Boha chlapi , fakt nevydrzite bez chlastu az pokym nie su zbrane ulozene v trezore doma?

Kufor auta fakt nesplna definiciu obydlia , takze zbran v nom nie je ulozena ale prepravovana i ked auto stoji. Prestante tahat tigra za fuzy ked ma mlade.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Auto ti nemôžu prehľadávať keď ho nesoferujes. Niečo sa tu niekedy riešilo ze ani keď ho soferujes ale nepamätám sa ako to je. Každopádne netreba si dávať jedno dve na strelnici :lol:
Opitý z toho nebudeš akurát problémy mat môžeš. Určite ti tu dá niekto fundovanu odpoveď. Ja ti dávam kamaratsku radu :P
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ved ani toho "svagra" v prvom prispevku neprehladavali , udal sa sam ;) holt ludska blbost v kombinacii s alkoholom sposobila viac smrti nez cholera.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Miro LM: to nemôžeš myslieť vážne? Ty si zamkneš zbraň do auta niekde v revíri, fukneš si dve pivečká na grgnutie a budeš sa tváriť, že nemáš nič so svojou zbraňou? Tak sa mi zdá, že PZ je stále hodne benevolentný voči "zvykom poľovníkov". Tieto zvyky sú neni nič iné ako porušovanie zákona a hnevajte sa na mňa koľko chcete.
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Aby som ukludnil vasne foristov.. Tato moja otazka je cisto teotreticka a ma sluzit ako odpoved pre mojich znamych a kamosov, lebo odpoved na tuto otazku poznam aj ked som ju este nepolozil, ma to bit len potvrdenie!! Dost casto dostavam otazku alebo pripomienku na tuto temu alebo situaciu a neviem preco su kamosi spekulanti a nestaci im moja odpoved a vysvetlenie.. preto som chcel aby si to tu precitali aj s komentarmi od inych ludi..


PS: niesom polovnik :P a prosim nerieste preco sa pytam(ci mam take myslienky ja alebo niekto, ci to robim, chcem robit,) ale len to co sa pytam, dakujem ;)
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa TheSyn »

Cize chlastal a mal u seba zbran, hej? Rozpravkove. Takych, ako je Tvoj svagor nam treba viac, malo sa striela na verejnosti. :roll:
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 494
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa mondo »

Mám kámoša, policajta, a za boha nevie pochopiť, že kým nemá zbraň doma odloženú, tak s ňou manipuluje.
Jednoducho, zo strelnice buchačku do ruksaku a hajde na pivo. Nemanipuluje s ňou :roll: .
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa kamov »

Ako to dopadlo?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"