Prepis/Odhlasenie zbrane mimo okres bydliska

Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years 1 month

Prepis/Odhlasenie zbrane mimo okres bydliska

Príspevok od používateľa TheSyn »

Ahojte,
verim, ze sa to tu uz iste riesilo, len sa mi /zial/ nepodarilo najst ziadne uplne 100% info. Uz si nejako ten proces nepamatam, aj ked som ho uz absolvoval, tak verim, ze mi z vas niekto poradi. Zakladna info: ja som kupujuci.

Otazka je jednoducha: co potrebuje predavajuci na odhlasenie zbrane a prepis na noveho majitela? Predpokladam, ze preukaz zbrane a jeho ZP a este nieco? Nieco typu kupna zmluva, ziadost o odhlasenie, co by mal mat uz pripravene, ked tam prideme? Totiz, zajtra by som to rad vyriesil a nerad by som, aby sa na nieco zabudlo, lebo ma caka 2,5h cesta. Pre mna je to jasne, ja mam ZP a NP.

Dakujem za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Okres od okresu. Niekde chcu spisat zmluvu, inde netreba. U nas pri prihlasovani jupenej zbrane bol trochu problem lebo v IS nevedel najst predch. majitela ci iny udaj a ja som meno nevedel..... ale samozrejme si to nejako vytelefonovali.

Moja rada pre lahsi priebeh - mat spisanu zmluvu :
predavajuci - meno, adresa, tel., cislo OP
kupujuci - detto

Predavajuci a kupujuci sa dohodli na predaji zbrane ZNACKA, TYP, CISLO, KALIBER za sumu XYZ.

Podpisom zmluvy potvrdzuje predavajuci prevzatie kupnej sumy a kupujuci prevzatie zbrane.

Miesto, datum. Podpisy.
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa TheSyn »

Dik za odpoved,
cize ziadna ziadost sa na odhlasenie v predstihu vypisovat nemusi?
Mesi napísal:Okres od okresu. Niekde chcu spisat zmluvu, inde netreba. U nas pri prihlasovani jupenej zbrane bol trochu problem lebo v IS nevedel najst predch. majitela ci iny udaj a ja som meno nevedel..... ale samozrejme si to nejako vytelefonovali.

Moja rada pre lahsi priebeh - mat spisanu zmluvu :
predavajuci - meno, adresa, tel., cislo OP
kupujuci - detto

Predavajuci a kupujuci sa dohodli na predaji zbrane ZNACKA, TYP, CISLO, KALIBER za sumu XYZ.

Podpisom zmluvy potvrdzuje predavajuci prevzatie kupnej sumy a kupujuci prevzatie zbrane.

Miesto, datum. Podpisy.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Z procesneho hladiska sa vsetko potrebne urobi pri prepise.
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa TheSyn »

okay, to by mi malo stacit, Dik za odpovede.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Este taka rada na záver - necituj predchadzajuci prispevok, zbytocne to zaplna forum. Ako vizualne tak aj miestom na diskoch.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

podla noveho nariadenia ODE PPZ ta budu na okrese nutit napisat zmluvu na mieste (dnes rano absolvovane) , 2 riadky stacia : nacionale predavajuceho, kupujuceho, identifikacia zbrane a datum
dostanes cistu A4 a pero, niekde maju predtlacene bianco zmluvy
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa TheSyn »

Mesi: Sorry, zle zvyky z inych for ;)
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa TheSyn »

roman: s tym som nejako podvedome ratal, tak som pre istotu nejaku spisal. V podstate bianco. Dik za radu.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Este je dobre mat kopiu dokladu o tlakovke. Aspon ja som ju vzdy na policii dal original som si nechal.
Zmluvu spisuj vzdy uz len preto, lebo ide o prevod majetku z majitela na majitela a mas doklad o sposobe nadobudnutia (dar, kupa ...).
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 619
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa aparapi »

Ja som podpisoval takú zmluvu v Senici (bola predtlačená, doplnili sa len osobné údaje kupujúceho/predávajúceho a údaje o zbrani). V Košiciach nič také nechceli. V oboch prípadoch som bol kupujúci.
Používateľov profilový obrázok
TheSyn
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa TheSyn »

Takze, priatelia, uz vam mozem povedat, ako to prebehlo. Odhlasenie sme spravili v TN, tam ich nic take ako kupna zmluva nezaujimala (vraj to si mame medzi sebou podpisat) - kazdopadne, radsej som si predtlacil bianka. Paradoxne, slecna na zbraniach v TN mi po opytani, do akeho okresu zbran pojde (mimo TN), dala vypisat cestne prehlasenie, ktore sa vypisuje pri prehlasovani v ramci okresu. Ked som to doniesol s "A"ckom prispendlenym k tomu prehlaseniu, u nas v PP mi rovno povedali, ze nechapu, naco mi to cestne prehlasenie dala, kupna zmluva ich tiez nezaujimala - strucne a jasne - iny kraj, iny mrav a zda sa, ze zavisi na nalade policajtov na konkretnom oddeleni, pripadne na ich znalostiach ukonov. Dakujem vam vsetkym za cenne rady a vase skusenosti.
eloquent_meninsky

Príspevok od používateľa eloquent_meninsky »

K tejto teme mm este dve otazky ja.
Chcem prepisat zbran. Samozrejzme legalne drzanu.
Ale, skoncila mi platnost ZP a zbran mam dlhsie ako 10rokov, takze je nutna tlakova skuska.
Otazky zneju. Bude problem pri prepise niektora z tychto skutocnosti?
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

To, že zbraň nemá tlakovky problém pri prepise nie je. Len dúfam, že tú zbraň nemáš doma, ale v úschove na OR PZ, keďže ti už skončila platnosť ZP. Lebo to by problém bol.
eloquent_meninsky

Príspevok od používateľa eloquent_meninsky »

Prave ze ju domma mam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"