§ 24 Nový ZP

eager_driscoll

§ 24 Nový ZP

Príspevok od používateľa eager_driscoll »

Ahojte.Forum citam dlho ale az teraz som sa zaregistroval kedze mi konci platnost ZP a neviem si rady so z.190/2003. Doteraz som si myslel 20 rokov co mam ZP ze to funguje takto:
Nemam ZP, pridem na policiu a poziadam o vydanie ZP podla § 16 pricom musim splnat podmienky v paragfoch 17-21. Dostanem ZP na 10 rokov.
Ked konci platnost ZP najneskor 30 dni pred vyprsanim platnosti napochodujem na oddelenie a poziadam o vydanie NOVEHO ZP podla § 24 pricom musim stale splnat spomenute paragrafy az na to ze nerobim skusku.
Preco sa pytam? Napochodoval som na oddelenie so ziadostou o ADEF (mal som doteraz DEF) s tym ze poziadam o novy ZP podla §24.
Zrusili ma s tym ze:
1. zbrojny preukaz sa predlzuje a vydaju mi ten co mam len s novym datumom a ostanu mi aj karticky zbrani
2. mozem si do ziadosti dat len tie pismenka ktore mam cize len DEF kedze predlzujem platnost toho ZP co uz mam.
3.Acko mozem ziskat len rozsirenim ZP po predlzeni ZP. Samozrejme musim splnat podmienky na Acko medzi ktore patria byt podnikatel, sudca, prokurator, ministrov brat... :twisted:
Takže? :shock:
Bod 2. mi pride logicky, rovnako aj prva cast bodu c3
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Pokial viem a je to jasne aj v zakone, ziadost o rozsirenie nema nic do cinenia so ziadostou o obnovu (novy) ZP.

Budes tam musiet ist na 2x a viac zaplatit, je to len o nakrmeni statu.

Co sa tyka na Acko byt podnikatel, urobit si dnes zivnostak (staci fakt 1 neviazana zivnost) snad nie je problem, trva to chvilu. Nie je to obchadzanie, je to plne legalna moznost, ktora je bohuzial na niektorych oddelenia PZ nutna, kedze zakon jasne neurcuje, na zaklade coho sa dostava A a je to plne na rozhodnuti prislusnika.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Miroslav: prečítaj lepšie témy okolo zbrojného preukazu a jeho predlžovania. Rovnako ti dávam do pozornosti témy , kde sa rozoberajú jednotlivé paragrafy zákona 190/2003.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"