Streľba z expanznej zbrane

Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Mne nejde o to strielať v lese, ja len hľadám miesto kde môžem bezpečne si trocha zastrieľať a keďže žijem na dedine ktorá je doslova v lese tak jediná možnosť je tam , na záhrade by to susedom určite vadilo, počula by to cela dedina :roll: Veľmi sa mi páčia zbrane ako mosin nagant, špagin, sudajev a tak, no a keď nemám zbrojný preukaz a neviem či ho budem vlastne mať tak mi stačia zbrane prerobené na expanzé :wink: Znehodnotené to není ono keď je to zazvárané, ale keď už mám expanzné tak je škoda len tak ich mať doma a vôbec nepoužiť :) V susednej dedine je strelnica, ale strielať tam z expanznými je trocha "trápne" :D
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

peterson napísal:len aby tá streľba nebola v takomto podaní
https://www.youtube.com/watch?v=mvKrB2Q8W2I

(zbohatlícky šupák Kušmirek z KK)
No tak na toto nemám slov... Tak v takomto podaní určite nebude :!:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

na strelnici tá streľba nebude nikomu vadiť a môžeš zo zbrane vytúrovať nábojov koľko chceš. Počet orgazmov neni obmedzený :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nagant napísal:...V susednej dedine je strelnica, ale strielať tam z expanznými je trocha "trápne" :D
Žiadne "trápne", kamarát testoval na strelnici expanza špagina (darček pre syna) a veru bolo dosť takých, čo si to chceli poťažkať a streliť trebárs aj toho slepáka. :D
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Tym ze budeme zahanat expanzakov z lesou, luk a skalisk na strelnice, nic sa nevyriesi, pokial budu po lesoch, uliciach, parkoch, podchodoch a po sidliskach chodit pubertiaci ale aj adulti s vreckami plnymi megapiratov a inych podobnych. Sami vieme kde vsade sa piraty odpaluju, a to nie len prilezitostne cez rozne sviatky, ale aj v obdobi medzisviatkovom.
Som polovnik, kade co ma v lese serie a rusi, ale doba je taka aka je a zakony mame take ake mame. Neodopieral by som teda jednej skupine prava aby skupiny ine boli tymto privilegovanejsie.
Na zaver mi neda aby som nerypol, ze sebeaktivnejsi clen polovnej alebo rybarskej straze, ani prislusnik PZ by mi tazko dokazoval pouzitie expanzu specialne v polovnom revii a nasledne vymahal pokutu, neuspel by ani nahodou.
Dostavame sa k podstatnej otazke, a to o kvalite slovenskeho zakona o zbraniach ako takeho, ja ho vnimam ako velmi nedokonaly, aj ked by som bol stastny, keby v tejto npodobe este aspon 20 rokov vydrzal :D .
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Treba si uvedomit jednu vec, pouzivanie expanzov prislo so zaujmom realizovat akcie typu rekonstrukcie bojov. To bola hlavna motivacia autorov zakona v 2004 pri zavadzani zbrani tohto typu. Ludia su vsak vo vseobecnosti nevychovani a na toto nebude nikdy platit ziadny zakon. Myslim, ze aktualny status quo je prijatelny. je podstatne viac inych a zavaznejsich preslapov ako na tomto useku.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Chcem sa podeliť o vlastnú skúsenosť na danú tému a spýtať sa, či sa aj niekto iný s týmto javom už nestretol... :?:

Najprv som si myslel, že ide o náhodu, ale už dvakrát na takmer totožnom mieste (v lese) som videl viacero strelcov z expanzov. :!:
Pracovne často chodíme aj do odľahlej prírodnej "divočiny" - myslím tým do lesov mimo obývaných ovlastí. Najprv sme počuli zopár jednotlivých výstrelov, ale hneď bolo jasné, že z viacerých zbraní aj napriek veľkej vzdialenosti. Tak sme tomu nevenovali pozornosť, lebo zrejme poľovníci na hromadnej poľovačke...

Ale keď sme po dlhšej odmlke začuli streľbu dávkami, spozorneli sme. Na tú diaľku sa nedalo hneď zistiť, že z čoho sa strieľa. Síce s trochou obavy, ale predsa sme sa rozhodli, že skúsime zistiť niečo bližšie, o čo ide. Vzhľadom na morfológiu terénu, mieru porastenia vegetáciou a samozrejme - aj moje skúsenosti (z vojenského výcviku... 8) ) sme sa príblížili k strelcom na dohľad ďalekohľadom (profesionálnym spotting-scopom) a chvíľu sme ich cez hustý porast pozorovali. Išlo o nejaký výcvik, lebo niektoré úkony strelci viackrát opakovali. Trvalo to cca 3/4-hodiny. Videli sme ich však zo zlého uhla, tak sme nevedeli odhadnúť ich počet. Na sebe mali maskáče (ale nie OS SR) - bez oznacenia; taktické vesty a batohy. Tváre mali tiež natreté maskovacími farbami. Väčšinou mali v rukách sklopky VZ 58, ale aj iné zbrane. Žiadne terče ani popre sme nevideli...

Na druhý deň sme sa k danému miestu priblížili z inej strany. Keďže bol pokoj a nikto sa nenachádzal v blízkosti, miesto sme si podrobne prezreli. Našli sme zopár otvorených nábojníc 7,62/39 z expanzných nábojov (napriek tomu, že boli vyzbierané) a dokonca jeden taký nevystrelený. Boli oceľové, sivozelenej farby. Iné nábojnice (ani v inom kalibri) sme nanašli, ani žiadne stopy po projektiloch v okolitých stromoch.

Preveril som si, či nejde o nejaké oficiálne vojenské cvičenie (alebo aj utajené...), ale údajne nešlo.
A v danej lokalite vraj určite nie, lebo ide o bezprostrednú blízkosť k štátnej hranici. :!:

Tak neviem teda... Kto sa to "hrá" na vojačikov v našich lesoch?
Keby to bol nejaký "skautský" výcvik, tak dobre..., ale toto teda neviem...
A čo na to poľovníci? Žeby o tom nič nevedeli? :?:
Informácia (na zamyslenie) od hubárov z miestnej krčmy: "Noo..., chodia tu po lesoch takí... maskovaní..., a aj strieľajú po sebe poplašákmi..." :arrow:
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Kludne mohlo ísť o toto http://www.slovenski-branci.sk/
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Bohvie co to mohlo byt v ramci KVH sa bezne usporaduvaju cvicenia a mil sim ackie, ktore prebiehaju podobnym sposobom. Avsak vsetko je nahlasene na policiu su to oficialne akcie, mohlo ist o nieco podobne. Su kvh kluby, ktore reenactuju moderne armady nie len ww2. Ale mohlo ist aj o nejaku partu co si nacvicovali taktiku resp. chceli prezit nieco viac nez len airsoft.. Ono sa toho kona pomerne dost nie su to ojedinele veci.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

No veď hej - dvakrát na takmer tom istom mieste - to asi nebude náhoda. Nabudúce sa pokúsim zistiť, že o koho ide.
Poľovníci zrejme v tej oblasti veľmi "neoperujú", nakoľko sa jedná o pohraničnú oblasť, takže preto im to asi navadí.
Priznám sa, čakal som po nich iný "bordel", ale nakoniec to, že po sebe vyzbierali (takmer) všetky nábojnice, mi bolo dosť sympatické.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ja som mal podobnu skusenost s podobnymi boys v okoli Novej Dubnice, ked som sa priblizil so psami, prerusili svoju cinnost, poskrabkali moje selmy a po mojom odchode pokracovali, nemal som pocit ze by boli v tom lese obzvlast rusivym elementom.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

No tak to áno - vždy je lepší pobyt v prírode na čerstvom vzduchu, ako piť v krčme alebo si pichať drogy. O tom nie je debata.
Ale streľba dávkami v lese (aj keď z expanzu) dokáže zneistiť aj staré vojenské "pasty". Našťastie to bolo v dostatočnej diaľke, aj keď zrovna príjemné to veľmi nebolo (sorry - spomienky na službu)...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"