NP na telo zbrane .

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ako môžte vidieť v tomto inzeráte, prázdne telo má svoje výrobné číslo, viď preukaz zbrane.

http://sport.bazos.sk/inzerat/58274507/ ... 7-gen3.php

každému musí byť jasné, že črevá si vie hocikto dokúpiť bez problému.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

to peterson: Mozno blba otazka,ale preco je na karticke vyznaceny kaliber 9x19 , ked vlastne predava len telo zbrane. Zvysok zbrane (a hlavne casti) su kde? Mne to pripada tak, ze kupil nove telo zbrane a presypal do neho creva z tohto co je v inzerate. Preco ale potom ukazuje karticku kompletnej zbrane? :?: Kamarat pred casom ked kupoval puzdro zaveru na Sa58 , tak si vybavoval NP , lebo tam bola nalisovana aj hlaven. Ale na NP mal uvedene vylozene : Puzdro zaveru s hlavnou, kal.7,62x39. A takto mu to obchodnik aj predal.
Zeby dalsia individualita PZ? Niekedy sa v tom ani dive prasa nevyzna. :?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

- na karticke je uvedene 9x19 pretoze ta karticka je ku kompletnej zbrani ako pises (a ta je v razi 9x19)
- ak ma dotycny nove telo, musi ho mat zaevidovane zvlast na karticke
= bolo by matuce/podozrive ak by do inzeratu daval fotku tela zbrane a karticky ktora je vystavena na ine telo

Mam glock ku ktoremu mam dokupenu dalsiu hlaven. Ak by som ho mal pri sebe v konfiguracii s novou hlavnou, musel by som mat pri sebe obe karticky zbrane (na kompletnu zbran + novu hlaven).

Ta "zmena konfiguracie" sa da zapisat aj na jedinu karticku zbrane.
- Najprv je nutne zaevidovat kazdu hlavnu cast povodnej zbrane na samostatnu karticku (vratane poplatkov, nech si o tom mysli kazdy co chce)
- Nasledne sa z tohto pexesa (3 povodne karticky + karticka na novu hlavnu cast zbrane) vysklada "jedna kompletna zbran" (v novej konfiguracii) a ta sa zapise na samostatnu karticku (vratane poplatkov)
- hlavna cast zbrane ktoru majitel zbrane v ramci novej konfiguracie pouzivat nehodla zostane na samostatnej karticke a je mozne ju dalej odpredat/darovat

.. takto daleko sa ocividne inzerent este nedostal, ale ak chce ten ram predat/darovat tomuto postupu sa nevyhne
(len tolko moja osobna skusenost)
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Mierne OT:
Je nosič záveru AK hlavnou časťou, alebo súčasťou zbrane?
Zákon spomína len záver ako hl.č. a púzdro záveru ako súčasť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"