Chyba policajta pri prepise?!

Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Peterson, ono ide skorej o to ze prepisaly zbran bez platneho oznacenia. A obaja vieme ze to nesmu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

len na okraj- kontaktoval by som vedúceho odd.zbraní, kde bola zbraň evidovaná. Je to fundovaný človek, určite zdvihne telefón a vysvetlí pánom života (Vaquerov okres) aký je postup.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Ďakujem skemro, Liptovská skušobňa bude otvorená až 9.1.2017 . To je 6. pracovný deň od odhlásenia zbrane, to by sa dalo stihnúť. Robia to na počkanie? Teraz si neviem spomenúť či je potrebné prihlásiť do 7 pracovných dní alebo 7 dní :roll: Budem tu večer alebo zajtra ráno, snáď to vyriešim nejak.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Zvecsa robia na pockanie a v zakone je : do 7dni = kalendarnych
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

ako uz bolo spominane, povinnost je priniest na zaevidovanie. Ak by som celil takejto komplikacii ja (co nastastie v KE mame ozaj dobrych policajtov), tak by som si pripravil papier, ze zbran som na zaevidovanie predlozil.

Roman ti tu poradil, ze sa to nutne nemusi tykat tvojho expanzu, precitaj zakon 190/2003, co sa tam pise o expanzoch, mozno tam najdes potvrdenie jeho slov a budes mat vyhrate, potom sa uz len prenesies cez birokraciu.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

V zmysle ustanovenia § 37 ods. 3 písm. d) zákona č. 190/ 2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive policajný útvar nezaeviduje expanznú zbraň a nevydá preukaz zbrane novému držiteľovi, ak táto nie je opatrená kontrolnou expanznou značkou „E“.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Nagant napísal: Arminius, čo vyplýva s toho zákona?
Proste a jednoducho povedané, že nesplnil podmienku zmluvy.
V podstate to, že Ty dotyčného môžeš dať kľudne na súd a vymáhať si svoje peniaze nazad...a jemu otrieskaš kvér o hlavu s tým, že nech si ho nechá.

Prípadne to, že podstúpiš všetky náležitosti ohľadom evidencie, zaplatíš zo svojho a potom požadovať od predajcu.
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa LtTT »

Nagant: precitaj si toto, pomoze Ti to v zorientovani sa http://www.legistelum.sk/legislativa/54 ... informacie
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

roman: cize ak sa jedna o expanzy prerobene este starsim sposobom, a chce ich niekto prepisqt na dalsiu osobu (teda nemaju novu znacku) je povinnost to dat orazit tou znackou alebo nie? Lebo zatial policajti to riesia tak, ze po novom ak expanz meni majitela, musi tu znacku mat bez ohladu nato, ci sa jednalo este o stary expanz alebo nie. A ked aj tak ziadaju, aka je moznost to dat na pravu mieru? Pretoze poznam zopar ludi co chceli expanzy predat, ale skoncilo to na tom ze nemaju znacky a nie je to lacna zalezitost tie znacky dat vyrazit atd.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Vanto máš pravdu, mám ešte jednu expanznú zbraň a minule som bol pozvaný na kontrolu zbrane a oboznámili ma aj zo zmenou zákona. Takže ak budem tu zbraň chcieť predať bez značky to nepôjde. Toto je presne ten prípad, ktorý riešim. Kebyže nebývam 300km od BA tak to tam riešim nejak na mieste. Teraz navyše ma ignoruje ten čo mi ju predal. Rozhodol som sa, že dám spraviť nové označenie, ale potrebujem protokol o kusovom overení zbrane a potvrdenie o zmene charakteru zbrane. To asi predajca nemá a preto ma asi ignoruje... V pondelok idem do práce, nemám vôbec čas to riešiť a ani ako... Policajt urobil chybu môj názor. Predajca sľuboval bezproblémový prepis, ach keby nebol 300km ďaleko tak som tam a robím poriadky.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

V prvom rade chcem uviest ze chapem tvoju situlaciu a myslim si ze si mal proste smolu.

Ale kedze tento problem sa moze znova x-krat zopakovat otazka je ci je niekde v novele zakona o expanzoch uvedene ze ju PZ neodhlasi bez tejto novo definovanej znacky, ak to tam uvedene nie je a je tam uvedene ustanovenie § 37 ods. 3 písm. d) zákona č. 190/ 2003 Z. z. tak potom kupujuci ak sa v kupno-predajnej zmluve nedohodlo inak povinny dat tuto zbran oznacit tak aby ju mohol dat znova zaevidovat. A teda defakto prisluznik ziadnu chybu pri odhlaske neurobil.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Veď toto, musim si ešte prezrieť cely ten zákon o zbraniach čo sa týka expanzov. Ale policajt od nás NO spomínal tuším, že spomínal, že by sa sťažoval, ale ja na to nemám čas a hlavne chuť. Myslím, že bez značky nieje možné ani zbraň ohlásiť. Keby sa dalo, dám vyraziť novú značku, trochu by som preplatil, ale bol by pokoj. No ale ja nemám papiere o zmene charakteru zbrane, neviem či sa dajú vybaviť nové alebo čo... Mňa už stoho ***** a to som sa dnes chystal ho vyskúšať.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

LtTT napísal:Nagant: precitaj si toto, pomoze Ti to v zorientovani sa http://www.legistelum.sk/legislativa/54 ... informacie
Ďakujem Ti, tento članok som čítal krátko po tom ako bol napísaný, som rád, že si mi ho pripomenul a je to tam jasne napísane! 2.) Držiteľ expanznej zbrane, ktorá bola riadne upravená zo zbrane kat. A, B alebo C pred 1.8.2015 a následne bola do 31.12.2015 riadne zaevidovaná alebo jej nadobúdateľ musí de facto nechať túto zbraň u držiteľa zbrojnej licencie skupiny B dodatočne upraviť „novým“ postupom podľa vyhlášky UNMS č. 169/2015 Z. z. a opatriť ju kontrolnou expanznou značkou „E“ pred jej prepisom, tj. v prípade ak od pôvodného držiteľa takúto zbraň nadobúda iná osoba. V zmysle ustanovenia § 37 ods. 3 písm. d) zákona č. 190/ 2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive policajný útvar nezaeviduje expanznú zbraň a nevydá preukaz zbrane novému držiteľovi, ak táto nie je opatrená kontrolnou expanznou značkou E .

Tak a je to jasné a ja to od začiatku viem, že chybu urobil policajt. Zbraň mala byť upravená už pred prepisom. Snáď som dobre pochopil. Tak a teraz to chce riešenie ako to napraviť. Vládne by sa dalo povedať, ze zbraň kedže bola nezákonne odhlásená vlastne ani nieje odhlásená a je napísaná na majiteľa zbrane.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Alebo takto: 1.) Držiteľ expanznej zbrane, ktorá bola riadne upravená zo zbrane kat. A, B alebo C pred 1.8.2015 a následne bola do 31.12.2015 riadne zaevidovaná, NIE JE povinný nechať si túto zbraň dodatočne upraviť „novým“ postupom podľa vyhlášky UNMS č. 169/2015 Z. z. a opatriť ju kontrolnou expanznou značkou „E“ pokiaľ neprevádza túto zbraň do vlastníctva inej osobe (viď. prechodné ustanovenie §72f ods. 1 zákona č. 190/ 2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive).

Zhrniem to: vlastne zbraň mala byť pred prevedením na mňa opatrená expanou značkou E. Čiže bola nezákonne odhlásená, čo znamená, ze zbraň odhlásená nebola. Dá sa povedať, že mám doma cudziu zbraň ale to by nemalo trápiť až tak mňa ako majiteľa, či?
Naposledy upravil/-a Nagant v 30 Dec 2016, 23:42, upravené celkom 1 krát.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Tuším bude ešte "veselo" :| Ach keby mám na toto čas tak sa na tom normálne bavím.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"