Chyba policajta pri prepise?!

Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Chyba policajta pri prepise?!

Príspevok od používateľa Nagant »

Dobrý deň, potrebujem opäť poradiť. Stala sa mi taká vec. Chcel som si kúpiť expanzný VZ 58. Na internete som našiel inzerát, dohodol som sa s majiteľom, včera som bol poň v Bratislave a myslel som až dodnes, že to dopadlo dobre. Včera bol síce nestránkový deň, ale majiteľ zbrane bol policajt tak to vybavil a podarilo sa to. Prebehlo to v poriadku, zbraň som si pozrel, podpísal zmlúvu, zaplatil a išli sme na prepis. Policajt si zbraň pozrel, vypísal potrebné papiere na prihlásenie zbrane, majiteľovi zobral "starý" preukaz zbrane, ešte sme sa podpísali, dostal som papiere na prihlásenie zbrane, zobral som si zbraň, podali sme si ruky a odišiel som. Spokojný som prišiel domov obzeral som si zbraň a zistil som, že na nej nieje vyrazená expanzná značka E, ktorá tam po úprave zákona musí byť, pretože bez nej nieje možné zbraň odhlásiť ani prihlásiť. Tak som si povedal dala sa odhlásiť tak ju idem dnes prihlásiť. U nás na policií mi ju policajt odmietol prihlásiť (samozrejme oprávnene). Hneď volal do Bratislavi, že čo mu to zas poslali. Pýtal som sa ho na riešenie, ale nevedel mi poradiť, len, že sa môžem sťažovať. Hneď som volal pánovi, ktorý mi ju predal a on mi povedal, že on ju prepisoval na seba v auguste a nebol problém. Povedal mi, ešte, že na to sere, že on s tím nič nemá, aj keď v inzeráte sľuboval bezproblémový prepis. Tak a teraz prídu otázky. Došlo vôbec k odhláseniu zbrane, keďže by nemalo bez tej značky? Ak áno tak ja ju musím prihlásiť do 7 dní, ale to nieje možné, iba ak dám spraviť novú značku, ktorá stojí vraj okolo 130€ :evil: Alebo k odhláseniu nedošlo a ja mám doma cudziu zbraň? Čo ak zbraň do 7 dní neprihlásim? Čo by ste robili na mojom mieste vy? Prosím poraďte, budem vďační za každú odpoveď.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Ako máš zmluvu, že predaj končí zápisom zbrane na teba a že predávajúci je bezodkladne povinný byť nápomocný a ak sa do nejakého času nezapíše tak, že predaj je neplatný?
Ak hej, tak žiadne jeho "prdím na to".
Ak máš dobrú zmluvu, tak to rieš s ním.

Od PZ by si mal v tom prípade brať asi len písomne vyjadrenia.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Ja by som to videl na

Tretia hlava
BEZDÔVODNÉ OBOHATENIE
§ 451- § 459
http://www.epi.sk/zz/1964-40
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

trochu to rozdýchajte hoši, lebo tu nakladáte jedno väčšie múdro za druhým. :wink:

Nagant: kľudne mi napíš do SS, na ktorom okrese si evidovaný a kde bola zbraň predtým evidovaná. Vec sa dá poriešiť, k pochybeniam došlo na obidvoch stranách.
Tvoj okres mal v prípade pochybností zbraň zobrať do úschovy a mal ju zaslať na vyjadrenie alebo na KEÚ alebo do št.skúšobne.
Ty si nepriniesol nový expanz, ktorý sa prvý krát evidoval. Písal si, že expanz už bol evidovaný na niektorom okrese.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Zisti si v ktorej skusobni maju otvorene aj teraz a za cca 30€ ti to otestuju a narazia E
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Steef, kiež by. Vlastnícke právo k zbrani prechádza z predávajúceho na kupujúceho momentom úplneho zaplatenia kúpnej ceny. Už som ho vyplatil.

Arminius, čo vyplýva s toho zákona?

Peterson, máš SS, snáď mi pomôžeš :)
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Skemro, to je najlepšie riešenie, ale s toho nákupu včerajšieho som bol taký rád, že ma ani nenapadlo pýtať protokol o novom kusovom overení zbrane a potvrdenie o zmene charakteru zbrane... To mi mal dať samozrejme sám, nestalo sa tak. Písal som mu, ešte sa neozval.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Mas neaky papier k tomu expanzu?
Ak mas doklad ze uz bol zaevidovany ako expanz a je to expanz, tak ziadna skusobna nema problem tam vyrazit (vypalit) E
Ak byvaly majitel je clenom zboru, nieje problem ist z pravnikom za jeho nadriadenym a poziadat ho o pomoc.
Ak to nepomoze, tak u neho je to zneuzitie pravomoci (prepis mimo strankovych dni) a nedodrzanie zakona o ZaS = trestne oznamenie na neho a kolegou co spravili prepis mimo stranky. Na inspekciu prezidia si t.c. Vy googlis aj sam :wink:
Naposledy upravil/-a skemro v 30 Dec 2016, 15:56, upravené celkom 1 krát.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

No to ma nenapadlo. Volal som s jedným chlapom čo to robí a povedal mi, že je treba mať tie 2 potvrdenia... Ale vlastne mám ten papier na prihlásenie zbrane možno to bude stačiť. Ďakujem ti :wink: . Ale býva ten chlap odomňa 200 km. Neviete niekto o niekom čo to robí z okolia Námestovo?
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Liptovska skusobna, je asi najblizsie.
http://www.skuskyzbrani.sk
Naposledy upravil/-a skemro v 30 Dec 2016, 16:01, upravené celkom 1 krát.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

skemro napísal: Ak byvaly majitel je clenom zboru, nieje problem ist z pravnikom za jeho nadriadenym a poziadat ho o pomoc.
Ak to nepomoze, tak u neho je to zneuzitie pravomoci (prepis mimo strankovych dni) a nedodrzanie zakona o ZaS = trestne oznamenie na neho a kolegou co spravili prepis mimo stranky. Na inspekciu prezidia si t.c. Vy googlis aj sam :wink:
Tak by som to nechcel riešiť, nechám si to až na úplne posledné riešenie. Čo sa stane ak zbraň nezaevidujem do 7 dní? :?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

skemro napísal: Ak to nepomoze, tak u neho je to zneuzitie pravomoci (prepis mimo strankovych dni) a nedodrzanie zakona o ZaS = trestne oznamenie na neho a kolegou co spravili prepis mimo stranky. Na inspekciu prezidia si t.c. Vy googlis aj sam :wink:
to si snáď robíš prdel Škemro? :D
prepis mimo stránkových hodín nemá nič s trestnou zodpovednosťou
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

http://www.skuskyzbrani.sk
Priestupok na useku zbrani a streliva.
Ak ti to neoznacia v skusobni bez dokladou od byvaleho majitela, daj to u vas za 16,50€ do uschovy.
Ak ti doklady neda, ries ro cez pravnika ako som pisal hore.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nagant napísal: Tak by som to nechcel riešiť, nechám si to až na úplne posledné riešenie. Čo sa stane ak zbraň nezaevidujem do 7 dní? :?
Niesi povinny ju evidovat, ale predlozit na evidenciu(co si spravil). Oni si ju ale mali nechat u seba.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ide častokrát o nesprávny výklad zákona zo strany oddelení zbraní, bohužiaľ ho majú posvätený Prezídiom.
Nepíšeš kedy bola zbraň upravená na expanz , tzn podľa akej vtedy platnej normy a skúšobných značiek.
Policajti však často, nesprávne a nad rámec zákona vyžadujú aby na expanznej zbrani boli vyrazené značky, ktoré vstúpili do platnosti až neskôr.
Je to asi taká kosoštvorcovina, ako keby som šiel prepísať 30 ročného žiguláka na nového majiteľa, ktorý síce má platnú STK a EK ale nemá Euro5
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"