Chyba policajta pri prepise?!

Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Takze spravis hlupeho, "Vsak pri prepise nemala E a ten pan za okienkom povedal ze sa to takto prepisat neda, tak som majitelovy dal peniaze a ze sa mi ozve ked tam to E bude" :roll: :lol: taky smiech cez slzy. Som zvedavy ako by sa zatvarili na zbraniach ked ju budu hladat a toto im niekto povie. :wink:
(Pre pomalsie chapajucich, toto je ironia . Moje legalne riesenia som uz dal vissie)
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Dnes sa pokúsim spojiť s majiteľom a snáď bude mať tie papiere, ktoré mi hneď v pondelok pošle. 9. januára urobím nové označenie a zbraň prihlásim. Ak ich nebude mať tak to budem musieť riešiť ako navrhuješ. Snáď ich mať bude. Včera som sa snažil dovolať na tú políciu do BA, taktiež neúspešne. Také divné čísla majú 0961...tak vlastne tam sa asi neodvolám. Mal by som mať aj osobné číslo na toho policajta s NO, zavolám mu ak bude treba ďalší týžden a možno niečo vyriešim.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Jean napísal: otazka je ci je niekde v novele zakona o expanzoch uvedene ze ju PZ neodhlasi bez tejto novo definovanej znacky
Držiteľ expanznej zbrane, ktorá bola riadne upravená zo zbrane kat. A, B alebo C pred 1.8.2015 a následne bola do 31.12.2015 riadne zaevidovaná, NIE JE povinný nechať si túto zbraň dodatočne upraviť „novým“ postupom podľa vyhlášky UNMS č. 169/2015 Z. z. a opatriť ju kontrolnou expanznou značkou „E“ POKIAĽ neprevádza túto zbraň do vlastníctva inej osobe (viď. prechodné ustanovenie §72f ods. 1 zákona č. 190/ 2003 Z.z. o strelných zbraniach a strelive).
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Zlomizub napísal:
Nagant napísal: Tak by som to nechcel riešiť, nechám si to až na úplne posledné riešenie. Čo sa stane ak zbraň nezaevidujem do 7 dní? :?
Niesi povinny ju evidovat, ale predlozit na evidenciu(co si spravil). Oni si ju ale mali nechat u seba.
A čo by sa tím vyriešilo ak by si ju nechali u seba? Takto mi dali aspoň šancu nechať si tam tu značku naraziť.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Píšem si sem už asi sám zo sebou, ale ak by predsa niekoho zaujmálo tak sa mi podarilo spojiť s bývalým majiteľom, ktorý ako som zistil pracuje na ministerstve vnútra SR. Papiere o zmene charakteru zbrane a protokol o novom kusovom overení zbrane nemá, keďže ako povedal je druhý majiteľ zbrane (sám vlastním jednu expanznú zbraň a som 2. majiteľ a tieto papiere mám). Takže s toho vyplýva, že expanznú značku bez nich nespravím. Povedal mi ale, že bude volať do NO a vybaví, aby to šlo prihlásiť.. Budem rád ak to pôjde, ale v prípade, že by som chcel zbraň predávať (nechystám sa) tak to nebude možné ak nedám spraviť nejak na novo nové papiere a vyraziť značku.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ked budes mat kartu zbrane a na nej ze je to expanz, tak skocis do najblizsej skusobne a oni ti tam to E daju.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Asi tak, ďakujem všetkým za rady. Ďalší týžden sa ozvem ako to dopadlo, ale nemyslím, že to pôjde :?
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ale malo by.
Takto to riesili chalani co robia bojove ukazky.
Nagant
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa Nagant »

Nemyslel som to tak. Podľa mňa sa to nepodarí bez tej značky prihlásiť, ale keď už by bola prihlásená, značka by nebola problém.
rastikos69
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 7 years 1 month

Príspevok od používateľa rastikos69 »

zdravim pani
mam taky isty problem akurat ja mam vsetko protokol kartu zbrane ale nemam pismeno E
ja mam upravu v roku 2014 a znacku R davaly az od roku 2015
vie mi sem dat niekto link kde mi to spravia??
som z L mikulasa a liptovska skusobna to vyrazy za 25e ale kcu okrem ineho zniova prekontrolovanie zbrane + technucky vykres,,, dali mi kontakt na jedneho pana z bb a ten to vie zariadit az za 2 mesiace a cenu 65e
cize dokopy to bude 90e a + cakacia doba...
ak z vas niekto vie kde to urobia rychlejsie a lacnejsie budem rad za konakt
dakujem velmi pekne
Thibir
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Registered for: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa Thibir »

Ja som to riešil nedávno, mám prihlásený expanz so všetkými papiermi a preukazom zbrane, je asi z 2009teho roku. Pýtal som sa predajcu/distribútora, či mi tam vedia Ečko vyraziť , resp. mi dať kontakt, kam sa obrátiť. Odpoveď ma nepotešila.
“E” nestačí vyraziť, predtým sa zbraň musí prerobiť podľa novej smernice,
ktorá je tak prísna, že to podľa nej nevieme prerobiť, čakáme na úpravu existujúcej smernice,
ktorú sme rozporovali.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"