Prerabka zbrane - legalnost

wisdom
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 8 years 11 months

Prerabka zbrane - legalnost

Príspevok od používateľa wisdom »

ahojte, nechcem vrtat ale dnes ma dost zarazil tento inzerat na bazosi:

https://sport.bazos.sk/inzerat/69100857 ... lobert.php

Predám nový STRIBOG SP9 A1 9x19 prerobený na 4mm flobert.
Na fotkách je pred prerábkou ! Na nákupné povolenie !
Prerábka spočíva na voľno vložením 4mm hlavne do pôvodnej hlavne a na ústí hlavne bodnutým zvarom :) ! ! !
2x zasobnik 20 a 30 ranový + doklad o zmene charakteru zbrane+ kufrik + čistenie
Pôvodná komora a hlaveň tak ako aj celá zbraň :)
Cena so sklopnou pažbou ale bez kolimatóra !
Voľné predajné !
Zbraň kategórie D, od 18 rokov !

minimalne z popisu vypliva, ze zbran je extremne lahko prerobitelna spat na funkcnu 9mm verziu. Je taketo nieco ozaj mozne v sulade so zakonmi? pretoze ak ano tak je to dost smutne.. ospravedlnujem sa ak tema nie je v spravnej sekcii ale sem sa mi to hodi asi najviac
JaAN
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa JaAN »

Dnes som narazil na tento inzerat a ostal som zarazeny. Este takyto popis zo smajlikom -_-"
Predava este aj GP P11 rovnako upraveny.

To, ze je uprava legalna a podla platnych zakonov je fajn, ale prijde mi to ako riadne svinstvo. Do <> ved ide o zbrane! Ak si niekto kupi toto, tak asi nebude uplne "OK" na drzanie zbrani na ZP a ucel nakupu mi je viac nez jasny...
Používateľov profilový obrázok
Mr.DRAKO
prispievateľ
Príspevky: 215
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa Mr.DRAKO »

doporučujem ti použiť v ľavo dole tlačítko "označiť ako zlý inzerát"...
wisdom
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa wisdom »

zly inzerat neriesi podstatu problemu. vobec mi nevadi, ze nieco niekto predava... ak nepreda tu tak inde. extremne mi vsak vadi ak je taketo nieco vobec legalne pretoze tu konci sranda! ziskat zbrojny preukaz nie je podla mna nic zlozite. kto potrebuje zbran ziskat takto tak tak bude zrejme nejaky vazny problem. ak tymto niekto vystriela svojich spoluziakov tak sranda konci uplne
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Nejak mi to nejde do hlavy - zbran musel (?) kupit cez nakupne povolenie a ma na nu karticku zbrane, na niekoho je proste evidovana. Zeby si to neuvedomoval ak to chce predat bez NP/ZP?

EDIT: Aha, citam pozornejsie a je tam "doklad o zmene charakteru zbrane". Je to legalne mozne?
Este jedine ze to je nejaka policajna navnada :lol: .
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Chlapci, co tu robite hysteriu. V dnesnej dobe su tieto veci dost sledovane, urcite by nejaky divny inzerat neostal bez povsimnutia...
Nakolko v inzerate nieje podrobne popisane akymi upravami bola zbran prerobena (ani nevidim na to dovod) netreba sa domnievat ze jedina uprava je vlozka v hlavni. Viem ze na niektorych flobertkach prerobenych z ostrych zbrani bola hlaven na niekolkych miestach prevrtana a oslabena, pokial boli diery na viditelnom mieste, boli vyplnene nahradnym materialom (cin, zinkova zliatina...), tiez na niektorych miestach v zbrani boli urobene trvale zmeny, ktore neumoznovali pouzitie s povodnym strelivom. A v neposlednej rade musi mat zbran iny zaver, lebo flobertka pouziva strelivo s okrajovym zapalom a ma vyrazne iny priemer nabojnice. Takze prerabka urcite nespociva len vo vlozke v hlavni, ale aj v inych zvonka neviditelnych upravach. A tiez mozno aj viditelnych a nie moc estetickych, ked predavajuci dal fotky z casu pred upravou...
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Danuel_sk: ano je to legalne mozne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"