Nedovolené ozbrojovanie

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Skúsenosť je taká, že ti síce nedajú análny sondy ale zásobník cez kontrolu neprejde. Či by to šlo v checked luggage neviem.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

ved skus a daj nam vediet. v checked luggage by to nemusel byt problem. ked tak vyhlasia tvoje meno do rozhlasu aby si sa dostavil na security a pred tebou otvoria batozinu a ak to nebude v zozname zakazanych a len sa chceli uistit ci je to ozaj prazdne, tak by mali len podakovat za ochotu. ale ktovie ake su predpisy tej ktorej danej krajny voci zbraniam vseobecne. tu je vseobecny zoznam zakazaneho a dovoleneho, plus aerolinky si mozu spravit aj striktnejsi zoznam

toto je z USA:
http://www.airsafe.com/danger.htm#banned

a EASA (EU) regulacie:
https://ec.europa.eu/transport/modes/ai ... vellers_en

osobne tam zasobniky ani optiku nevidim napisane ako zakazane alebo vobec ako obmedzene nikde. ale len som to trosku prebehol ocami, nic som dopodrobna nestudoval.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

zaleží na koho narazíš pri kontrole, ja som pár rokov dozadu mal menší incident na Bratislavskom letisku v ruksaku mi po víkendovej návšteve strelnice ostalo par pekne o gongy zdeformovaných striel a zopar prázdnych nábojníc. v pondelok let do Bruselu na kontrole sa nato pracovník kukol mávnul rukou a pustil ma daľej , další deň v Bruseli na kontrole ani ma nezastavili ale o tyždeň som znova sa vracal do Belgicka a narazil som na horlivejšieho pracovníka ten všetko povytahoval (3 zdeformované strely a asi 5 prázdnych nábojníc, všetko odlišne kalibere) a rozhodol sa volať pyrotechnika :) Ujo sa dovalil asi za pol hodinu lebo ho vyrušili z obeda!!! spolu s ním prišla aj veduca pracovníčka sekuritakov čo kontrolujú ludí. Pyrotechnik hned spustil či mam povolenie na držanie tých vecí, a že mi ich musí zhabať a ešte aj pokutu skúsil spomenuť. Slušne som im vysvetlil že som ich tam mal omylom a že si ich môže nechať ked samu tak páčia a nad pokutou som sa len pousmial. Ale dotazoval som sa prečo je to dnes problém keď pred par dnami nebol problém s tým isť do lietadla. tak im vyleteli oči že ako to že som už s tými vecami letel ukázal som im moje staré letenky si opísali nejake udaje s nich a horlivý kontrolor sa pýta vedúcej: " aj to budeme zapisovať a hlásiť" ona zdesene odpovedá : čo si sa zbláznil čo keď vtedy sme mali službu my :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

A tak je to všade... Moje mikro Spyderco má odlietané po Európe skoro toľko, ako ja. V závislosti od toho, či som si ten zväzok kľúčov do lietadla vzal, alebo nie. :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"