Medzirezortné pripomienkovanie novely zákona / r. 2018

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

jj citali sme :)
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Nechcem tu teraz nejako mudrovat, ale neda sa zaplatit nejaky dobry clovek na marketing a socialne media? Verim tomu, ze sa to da aj beznym obcanom lahko "predat", staci to sforumolovat tak aby ludia videli, ze sa chysta odzbrojovanie zo strany EU a zrazu aj ludia bez ZP sa budu chciet tomu branit. Jasne, trochu treba prehanat obcas ale politika je o emociach. Fakty a dlhe clanky nikdy nepresvedcia masy :) (pozrite ako zvitazil Trump). Ak je problem iba v peniazoch na takuto aktivitu, tak to verim ze sa da vyriesit.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

a naco?
stale nam tu niekto otlka o hlavu Cerneho saskarne.
Treba si uvedomit, ze v CR mali min rok pred volbami a odchadzajuci minister s radostou prijal miesto v akomkolvek medialnom cirkuse.
Volby dopadli tak ako dopadli, ministra pohltili dejiny a Cerny svojimi ehm "ambiciami" v senate dojekazil aj to malo co sa este dalo.

U nas je situacia uplne ina, do volieb je viac ako rok, sucasna garnitura novelu dokonci aj prijme.

My nejdeme v teplakoch na namestia ale v kravatach do parlamentu.
Hadam budeme uspesnejsi nez cesi na namestiach.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

daniel.sk: požiadaj paviána Stankeho, keď bude zase ručať na pódiu v niektorý piatok, aby do prejavu zaradil aj veci, ktoré ťa trápia- teda ODZBROJOVANIE.
Po obsahovej stránke ti to načrtnú prispievatelia aj z tejto témy 8)
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

:D Nechcem tu temu tahat do offtopicu, len si myslim ze je tam este nevyuzity priestor. Ale CR ma zase uplne inu zbranovu kulturu, takze to co funguje tam - nemusi u nas.
Roman - ja som velmi vdacny ze sa tomu venujete a drzim palce. Za seba sa snazim aspon trochu robit osvetu v mojom okoli a platit clenske :).
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

zase na druhej strane by som rád bol svedkom pochodu členov LT ulicami mesta na Dunaji. Občania i poslanci by zrejme uvideli legislatívnu potrebu v inom svetle :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

asi ako ked pochodovali policajti s transparentom "Zaplati nas mafia" , tiez sa prd zmenilo...
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Nechcel som prispiet do tejto temy, ale uz mi neda. Nevadi mi, ze samopaly pojdu spod posteli do trezorov, tam uz mali byt davno. Netrapi ma, ze nejaky pocet blbeckov, co neboli ani raz na sutazi, o ne pride, ci uz ich predaju, znehodnotia alebo odovzdaju. Serie ma vsak, ze novela zakona 190/2003 sa ide riadit smernicou EU, ktora nema logicky, racionalny zaklad, ze dokonca novela ide nad ramec Smernice pri Grandfatheringu. Preco vlastne ? No lebo Stbacka minulost ludi pracujucich na PPZ nepusti, oni proste potrebuju buzerovat narod. Arogancia moci Smeru sposobila to, ze celu tu Smernicu neposlali do riti kvoli eurofondom, kvoli vlastnym vreckam. Na SK mame jedno z najvyssich odvodovych zatazeni, pripravuje sa dalsie zvysenie cien energii, mame nizke dochodky a mzdy. A este pre nas strelcov pribudne povinnost castejsie calovat poplatky ( 5 rocna platnost ZP a psychotestov ), kupovat trezory a vybavovat vynimky ( budu zadarmo ? ). Nikde v tom navrhu som napr. nevidel, ze o NP si mozem poziadat na ktoromkolvek OR PZ, nielen v mieste trvaleho bydliska. Tym, co sa pohybuju po celej SR by to umoznilo lahsie sa dostat lacno k zbrani, ktora sa objavi nahle v inzerate. Vsak naco ulahcit zivot strelcom, vsak Stbaci ? Miliony eur isli na pocitacovy system statnej spravy. A vysledok ? Skoda reci. Obavam sa, co bude nasledovat po revizii Smernice. Najprv donutia nakupit strelcov drahe trezory ( kolko ze to bolo ukradnutych samopalov na SK ? ) a potom mozu po revizii povedat, samopaly su absolutne zakazane, ODOVZDAT !!! Co mam s tym trezorom potom robit ? Za tie prachy ( riadne zdanene ) som mohol ist na dovolenku. Tak najprv Ti nedaju poriadne zarobit, potom Ta zatazia enormnymi odvodmi a cenami, donutia Ta minut peniaze za vec, ktoru nechces a nakoniec Ti znehodnotia Tvoju investiciu do trezora zasahom do vlastnickeho prava. Pomaly zacinam zavidiet Francuzom ten priebeh ich protestov. Lebo tymi holubicimi protestami na SK sa dosiahlo velke .....
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Oni Ti nemusia čakať ani na revíziu, veď po skončení platnosti Tvojho ZP Ti jednoducho ministerský úradník neschváli výnimku a máš "grandfathering f perdeli aj zo žeľezom"... :evil:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

busdriver: rád sa dozviem mená štbákov na PPZ. Môžeš aj v SS. Ak ťa žiadne nenapadajú, skús trochu skorigovať slovník. Niektoré veci v tvojom príspevku postrádajú objektívne fakty.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1875
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

Tak novela tiez nie je zalozena na objektivnych faktoch...
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 220
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

sice som precital... ale asi nenasiel. je nejak specifikovana bezpecnostna trieda trezoru? bude stacir S1-2, alebo Z?
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

bus driver. Podla mna si si aj sam odpovedal. A hned na zaciatku. Pises “nevadi mi ...” A to je problem. Kym to nejako prezijem tak ma to neserie....
Ja len rozmyslam (ako zakona dbaly obcan, nepravnik) co sa to s touto krajinou udialo po 28 rokoch. Sme tam kde sme boli. Stat neriadia ziadni zodpovedni politici (aspon teda politici, ktori by sa museli zodpovedat), kazdym dnom stracame viac a viac suverenity a rozhoduju o nas nikym nevoleni uradnici (zijuci v zlatych krabiciach). Stale piseme ako to a ono je protipravne, ci proti ustave, ale stale nechavame tych zlych aby to prijmali...
Tu nepomoze ani demonstrovanie v teplakoch ani chodenie s kravatou po ministerstvach.

PS: dakujem za kazdu snahu a aktivitu co sa ohladom pripomienkovania robi, ale tu frustraciu som musel napisat...
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Otázočka: chápem to správne že po novom budú samopaly 58 prerobené na expanz zakázaná zbraň a bude možné ich mať len na základe výnimky na zbrojnu licenciu E na kulturnu činnosť?

Čo to obnáša, lebo isto to majú niektorí v klube, nech ich viem informovať...

Miki.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Chapes to spravne.

Kazdopadne som zvedavy, kolko ludi uz napisalo ci prave pise poslancom a RELEVANTNE, SLUSNE argumentuje nezmyslami v novele. Moj skromny odhad: 0.

Ak teda nikoho neskrie ze si par ludi z PPZ rozhodlo napisat co napisali a ze ti ludia budu urcovat co kto moze mat…
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"