Medzirezortné pripomienkovanie novely zákona / r. 2018

Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

peterson napísal:busdriver: rád sa dozviem mená štbákov na PPZ. Môžeš aj v SS. Ak ťa žiadne nenapadajú, skús trochu skorigovať slovník. Niektoré veci v tvojom príspevku postrádajú objektívne fakty.
:shock: :lol: Ja by som sa to tiez rad dozvedel,ale hadam si nemyslis,ze to maju napisane na cele!Staci si vsak precitat to vyhlasenie dopadov smernice na legalnych drzitelov zbrani,potom si zistit podpisy ludi,ktori tu smernicu tvorili a mas to.Starych psov novym kuskom nenaucis.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

hornet napísal: Este mam trochu gulas v zasobnikoch. V dokumente LT na jednej strane pisu, ze dlha zbran vybavena zasobnikom s viac ako 10 (aj ked je B) je zrazu A na vynimku a ak ju uz mam, tato vynimku mam automaticky do 4/24. Na druhej strane pisu, ze taketo zasobniky bez vynimky mozem drzat iba do 4/20. Trochu sa mi rozporuje...
to sa asi malo tykat zasobnikov ktore mas bezo zbrane.
Napr mas doma zbierku zasobnikov do gulometov a pod... i ked ziaden nevlastnis.
Tzn nedostanes vynimku na zbran, ktoru nevlastnis a po 4/20 uz nemozes mat ani take zasobniky.
Tak tomu rozumiem ja
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Môže byť. Táto situácia mňa nenapadla. Tak OK.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

d-s napísal:Legis Telum zverejnilo dopady navrhu novely.
http://legistelum.sk/analyza-novely-zak ... 02003-z-z/

Prvy krat som si detailne precital o mnohych aspektoch ktore sa ma netykaju.
Autori tohto navrhu (PPZ, predpokladam) by mali chodit kanalmi.
Každý má svoj subjektívny pohľad na vec. Analýza vytvára stručný prehľad chystaných zmien, AVŠAK v nej nenájdete ani slovo prečo sa tak deje. Ak by mala byť analýza objektívna, musel by jej pisateľ pravdivo pomenovať dôvody a konkrétne subjekty s licenciou, ktoré vrámci svojej podnikateľskej činnosti výrazne prispeli k tomu, že bola prijatá smernica s takými prísnymi reštrikciami a širokým dopadom na držbu a nadobúdanie zbraní.
Na tomto fore nájdeme staršie príspevky vedenia LT (ak ich nezmazali) na adresu spol. AFG, ktorá sa významne podieľala na posielaní expanzov do zahraničia. Po teroristických útokoch v niektorých štátoch EU bolo zistené, že sa vraždilo zbraňami, ktoré upravovali partneri LT. A tu začína osobná zaujatosť združenia LT, ktoré po krátkej dobe zrazu zmenilo postoj a tuším aj stranu barikády. Dobre vedia, ako tu fungoval biznis s vývozom expanzov a zavareniek, plus adaptácia týchto subjektov na zmenu stavu- čo znamenalo výrobu flobertov a dokonca predoviek- ZASE prevažne na export. Náš trh ani činnosť klubov vojenskej historie nemá potrebu nákupu flobertov a predoviek v množstvách, aké produkovali a produkujú subjekty s licenciou. Ide čisto o sprostý kšeft, ktorý využíva krátkosť súčasného zákona. Všetci včetne LT dobre vedia, kde končia takto upravené zbrane.
Ale nemajú problém sa v analýze čudovať,aké rôzne druhy zbraní novela postihne.
Vytvára sa dojem, že LT navonok prezentuje, že má záujem chrániť práva občanov-držiteľov zbraní. Ich postoje a osobná zaujatosť naznačuje, že ich činnosť má skôr pomáhať subjektom, ktoré som pomenoval vyššie.
Dôkazom toho je mlčanie združenia v citlivých otázkach, ktoré úzko súvisia s touto problematikou.

Odporúčam tunajším aktivistom, nech napíšu žiadosť podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám na PPZ a dotazujú sa na aktuálne trestné stíhania konkrétneho subjektu, ktorý prerábal zbrane.

Môžu sa tiež opýtať na už ukončené vyšetrovanie člena vedenia LT.
https://otvorenesudy.sk/hearings?case_n ... 3%ADm&l=sk
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 219
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

peterson: palec hore. konecne pomenovanie priciny, nielen nariekanie nad dosledkom...
presne toto hovorim aj ja a uz som to tu aj pisal.
pochvalu som za to nedostal...:-)
je to asi prirodzenost nasho naroda hladat akukolvek skulinku a hned ju vyuzit vo svoj prospech. v kulturnych krajinach to tak nefunguje, ludia maju vacsinou nejaku vnutornu brzdu v style "to sa nerobi"... a mozno aj preto to tam funguje uplne inak ako tu. nemyslim teraz zbrane, ale bezny zivot...
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1873
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

Takze riesenim na pochybne aktivity jednej firmy je skomplikovat zivot spuste ludi ktori s tym nic nemaju?
Kolko trestnych cinov bolo spachanych kresadlovymi zbranami? 19. storocie by som do toho neratal.

Sorry ale to moj nazor na navrh novely a autorov nemeni.
Trestanie by malo byt adresne. Tu PPZ tresta ludi za pochybenia jednej firmy? To adresne nie je ani najmenej.
Uvedomuju si autori kolkym ludom sposobia problemy a vytiahnu peniaze z vrecka? Alebo im to je jedno?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

...a ked sme pri tom, AFG nikdy partnerom LT nebolo a pokial mam partnerov pod palcom ja , ani nikdy nebude.

Nespominam si, ze by sme sa kdekolvek akokolvek zastavali "spojazdnovania" expanzov, ich nezakonny export a pod.

Takze asi tolko k vylevom vyssie.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

roman: nejak si pozabudol pomenovať tých ďalších partnerov, ktorých sa týkajú tie ďalšie pasáže môjho "výlevu" :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

menoval si AFG a na to som ti odpisal

Mimochodom, LT nezodpoveda za cinnost partnerskych firiem. Ale beriem to ako podnet, mal by som zoznam partnerov trosku preriedit, niektori nam robia hanbu.
Uz som sa na to chystal davnejsie, ale nejako som sa k tomu doteraz nedokopal.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

Som clenom LT od zaciatku a partnerov resp. zlavy sledujem od zaciatku, kedze som zidak. Nemozem bohorovne tvrdit ze AFG partnerom nebolo, ale nepamatam si ze by som ich niekedy niekde v suvislosti s LT videl.Ani ako partnerov, ani na akciach. Netusim, mozne to je.
Faktom je, ze ano co robi(lo) AFG vedeli vsetci.... aj policia, aj ministerstvo.... a nechali to zajst az sem...pri stave slovenskeho statu sa natiska otazka ci to bolo nestihanim, nezajmom alebo to boli "nasi ludia".... ani kocner netusi :D

Pokial ide o to akymi zbranami sa vrazdilo, nevidel som nikde ziadnu ucelenu spravu, jedine co vieme na 99.9% ze ta puska na jednom videu bola zo Slovenska. Cim sa vrazdilo .... medialny papier znesie vsetko..co som ja cital, zbrane ktorymi sa strielalo vo francuzku mali pochadzat z balkanu.
Zase, vsetko su to medialne vystupy a vsetci vieme ze ked niekto novinarom povie A,B,C - hlavne ked sa tomu novinar nerozumie - lahko sa z toho pomiesa K,K,T (ina)....

Ale hej, to ze slovenske expanzy a spol na vyvoz su problem sa vie roky... napriek tomu EK este stale nedala jednotne pravidla na deaktivaciu (zialnastastiebohu?)....slovensko malo novelu ktora to poriesila cez povinnu registraciu - kartu zbrane - ... pre expanzy

A ak aj to vsetko je pravda, tak ten navrh si stale zasluzi aby autor(i) chodili kanalom...potom nech sa PPZ a cely zbor necuduje, ze dovera a ucta k policii upada...
1600E pokuta, strata bezuhonnosti a ZP za kus plastu ktori si doma dnes dokaze hocikto vytlacit? Co zajtra? Pokuta za to ze mam doma pruziny a vodovodnu trubku?

Pride mi to taky alibizmus... 8 rokov sa nic nerobi, ani EU, ani EK ani SR... a potom sa robi vsetko, je jedno ze zle, hlavne treba spravit vsetko a ukazat ze robime aktivitu.

Hlavne povazujem za tragikomicke, ze PPZ ide nad ramec toho, co Slovenske zastupitelstvo vybojovalo a presadilo v Bruseli... lava ruka nevie co robi(la) prava?

To iba bude voda na rozne 'mlyny'....
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

.. mozno by si LT malo rovnako zodpovedne ako si vybera partnerov vyberat aj vedenie - byt rieseny za zlocin tyrania blizkej osoby a zaroven zastupovat verejnost pri obajobe prav na useku zbrani a streliva .. neviem, ale mne to pride take "usmevne".
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Zatial je slovensko aspon trocha pravny stat a nie vojenska diktatura. Takze si pockajme na vysledok sudov a uvidime.
Prezumpcia neviny by mala byt znama vsetkym aspon trocha mysliacim ludom, hlavne ak sa zaujimaju o pravo.
Ako legalne ozbrojeny obcan nevies sam kedy sa na nu budes odvolavat. :wink:
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Registered for: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

telra napísal:Som clenom LT od zaciatku a partnerov resp. zlavy sledujem od zaciatku, kedze som zidak. Nemozem bohorovne tvrdit ze AFG partnerom nebolo, ale nepamatam si ze by som ich niekedy niekde v suvislosti s LT videl.Ani ako partnerov, ani na akciach. Netusim, mozne to je.....
Teltra čo sa týka AFG tak to nebolo nikdy partnerom LT. Ani na začiatku.... Ohľadom pokračovania tvojho rozsiahleho príspevku - s ním možno len súhlasiť.
Naposledy upravil/-a marksman2 v 07 Dec 2018, 11:15, upravené celkom 1 krát.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Spytam sa politicky korektne.Ten, co zastupuje tu verejnost BOL??? odsudeny za nejaky zlocin?Kolko nasich vladnych cinitelov ma na krku kadejake ''nezrovnalosti'' a predsa sedia namiesto v base,v parlamente.Ten clen vyboru LT aspon daco pre strelcov robi!
Peterson,ktoraze to vlada stale umoznuje prerabat ostre zbrane na floberty sposobom,akym ich ta firma preraba?A ktora vlada chce za preslapy jednej,ci viac firiem trestat celu strelecku komunitu,ktora drvivou vecsinou ziadne preslapy nerobi?Preco sa ta vlada tak boji svojich obcanov?Ma sa preco bat?Nad tym sa treba zamysliet!
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"