Medzirezortné pripomienkovanie novely zákona / r. 2018

Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

@MudMax
k tomu len tolko ze estli sa nemylim, slovenske sudi nevedia predvolat Fica, lebo nikto nevie kde byva uz niekolko rokov... dokonca ani ked bol premierom ho nevedeli najst :D Myslim ze toto hovori v tomto state za vsetko... viac nez Gorila, Kocner a vsetko dalsie..
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

peterson napísal: Analýza vytvára stručný prehľad chystaných zmien, AVŠAK v nej nenájdete ani slovo prečo sa tak deje. Ak by mala byť analýza objektívna, musel by jej pisateľ pravdivo pomenovať dôvody a konkrétne subjekty s licenciou, ktoré vrámci svojej podnikateľskej činnosti výrazne prispeli k tomu, že bola prijatá smernica s takými prísnymi reštrikciami a širokým dopadom na držbu a nadobúdanie zbraní.
z uvodnej state:
"Touto novelou sa má do právneho poriadku SR prevziať Smernica Európskeho Parlamentu a Rady (EÚ) 2017/853 zo 17. mája 2017, ktorou sa mení smernica Rady 91/477/EHS o kontrole získavania a vlastnenia zbraní (smernica). Slovenská republika bola v zmysle právnych predpisov EU povinná prevziať túto smernicu do svojho právneho poriadku v lehote do 14.9.2018. Povinnosť prevziať tento akt vyplýva aj z Ústavy SR. "

myslim, ze tym su vychodiska preco je navrh novely na stole popisane dost jasne.
To preco samotna smernica Rady 91/477/EHS vznikla sme uz v minulosti popisali dostatocne zosiroka.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

........Analýza vytvára stručný prehľad chystaných zmien, AVŠAK v nej nenájdete ani slovo prečo sa tak deje. Ak by mala byť analýza objektívna, .....

Nuz,my,co sme zazili minulu dobu,tzv.totalitnu,to nepotrebujeme hladat v tej analyze.My si to dokazeme precitat medzi riadkami tej smernice.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

niektorí tu píšete, že platí prezumpcia neviny. Páči sa mi to selektívne vnímanie tohto inštitútu. Na kamoša platí, na iné mediálne známe mená asi nie. :D

ale , aby som sa dotkol vašich reakcií na AFG. Čítajte pozorne a s porozumením textu.
Písal som, že LT sa vyjadrovalo na adresu AFG určitým (negatívnym) spôsobom kvôli menu, ktoré nám v zahraničí robili.
A teraz pozor, v ďalšej samostatnej vete som písal -citujem: " Po teroristických útokoch v niektorých štátoch EU bolo zistené, že sa vraždilo zbraňami, ktoré upravovali partneri LT. "

Ja som nenapísal, že AFG bol alebo je partnerom LT. :wink:

Ale odpúšťam Vám, mýliť sa v strese je ľudské.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

Ale tu nejde o to,ci partnerom LT bolo afg,ci ina upravna ostrych,ale o to,ze TATO vlada NEZATRHLA toto pocinanie tych(tej?) firiem,ale chce zato trestat VSETKYCH majitelov samonabijaciek a dokonca aj ladovaciek :shock: .To je to,o co nam ide,tak nezahmlievaj!
O tom selektivnom vnimani prezumcie neviny s tebou suhlasim.Si toho ziarivy priklad.Vdaka za odpustenie :wink: .
A nemam 58cku ani kalacha...ide o princip.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Nemusis byt v strese, nikto ta nenahana.

AFG si v tejto teme spomenul ty, nie ja.
Moj nazor na ich podnikanie sa nijako nezmenil, to ze dodnes neboli odstihani za exporty expanzov nie je vina moja ani nikoho z LT.
Ja nie som vysetrovatel ani prokurator. Tam smeruj svoje rozhorcenie.

Takisto LT nijako nezodpoveda za to, od koho tie zbrane AFG nakupil.

Ak vystrovatelia vysetria, prokurator obzaluje a sudca odsudi nejakeho partnera LT za porusenie zakona budem prvy kto mu oznami skoncenie partnerstva s LT. Zatial o takom neviem, ( co neznamena ze taky nie je, mam aj ine starosti nez denne lustrovat desiatky partnerov z ktorych som niektorych roky nevidel a niektorych som osobne nestretol nikdy)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

obaja vieme, načo som narážal a o čom som písal. To, že to argumentuješ kapánek odveci, to je od istého času u teba normál. Mne osobne toto tvoje mlženie už tak moc neprekáža.
Skôr ľutujem neznalých ľudí, ktorí slepo veria, že LT=záchrana držiteľov zbraní.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

No ja uz ti to viac polopate napisat neviem.

Ale fakt nebud v strese, v tvojom matrixe uz predsa prebehlo MPK v marci 2018 a na predlakti mas vytetovany datum 1. Sept 2018 :D
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

pripomienka podana, poslem dalsie.

Netarat tu na fore ale sup registrovat sa na slov-lex.sk a k LP/2018/884 poslat pripomienku. Tych bodov je tam dost nad ramec smernice.

Kontaktovat znamych atd. a spolu to aj spisat, cele kluby kludne.
Na prehladne (i ked nie ucelene) nove znenie odporucam zvyrazneny text novely ktore tu hodil theplaky
theplaky napísal:odkaz na ulozto: https://uloz.to/!JJ9IzaVVddL9/zakon-o-z ... -zmeny-pdf
heslo: BohusDAKUJEME
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1875
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

Link na pripomienku?
(nefunguje to tak ze je lepsie ked pripomienku podpori viac ludi?)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Peterson, neviem ako dlho si v zbore, ale vsetci chalani z ktorymi sa stretavam a sluzili ci sluzia na ulici, ti povedia jedno: “Pokial na teba nebola podana staznost, alebo trestne oznamenie, asi nerobis svoju pracu dobre.”
Kedze par z nich je aj na veducich funkciach a musia primat staznosti na podriadenych a to od ludi co su Xkrat trestany, naucili ma ze nemam sudit pokial som tam nebol a nespravil to sam. Lebo len tak mas istotu ze to tak naozaj bolo.
Viem, tiez mi toto trvalo dlho pochopit, ale aspon poslednych 8 rokov sa snazim podla toho zit.
Na slovensku vela krat k trestnemu oznameniu prichadza skrz nasu uz klasicku povahovu vlastnost a tou je zavist. A ak by si chvilu zil na dedine, ver ze aspon raz ta nahlasi niekto na obecnom urade za vec ktora ani nieje pravda. Mna tak riesili skrz dym z komina , ze uz 2 den palim plasty. A aby ma mohli vobec riesit, museli cakat 2 dni kym sa vratime zo 7 dnovej dovolenky :wink:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

na ukazovanie prstom kto je vinny za smernicu je neskoro
venujme energiu korigovaniu zakona,ktory sa nas vsetkych tyka
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa MudMax »

d-s napísal:Link na pripomienku?
(nefunguje to tak ze je lepsie ked pripomienku podpori viac ludi?)
Tiez by som to tak videl.Keby tu pripomienku napisal niekto,kto vie,co ma taka pripomiernka obsahovat a ostatni,co sa nevyznaju v pravnickych kluckach by tam hodili svoje autogramy.I tak si myslim,ze je uz rozhodnute....s pripomienkami si nasi zakonodarci vytru .......pripadne to vezmu oklukou,ale svoj ciel dosiahnu.
Vid...
http://www.legistelum.sk/images/media/e ... 20mvsr.pdf
Som si precital prvu vetu v predposlednom clanku a :roll: :roll:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Nie je nutne, aby kazdy z Vas podaval vlastnu pripomienku. Pokial totiz pripomienka neziska aspon 500 "podpisov" nemusi sa nou predkladatel novely vobec zaoberat.

V LT intenzivne pracujeme na finalizacii znenia spolocnej hromadnej pripomienky. Dofali sme ze o takomto case uz bude hotova a zverejnena, bohuzial tych problemovych bodov je tolko a napisat komplexnu a kvalitnu pripomienku ku kazdemu z nich predstavuje kopu roboty.
Okrem toho musime obcas aj spat a venovat sa tomu co nas zivi.

Dufam, ze po vikende uz bude finalne znenie pripomienky LT zavesene na portali a potom budete mat moznost ju podporit.

Dovtedy sa v klude zaregistrujte na slov-lex, vyskusajte si ci vam pristup funguje a naucte sa ako to vysvetlite dalej svojim priatelom a pribuznym ktori budu mat zaujem pripomienku svojim hlasom podporit.
Pripomienky k novele 190/2003 je mozne podavat a podporovat do 19.dec 2019

aktualne podane pripomienky su tu :
https://www.slov-lex.sk/legislativne-pr ... nky/zobraz
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1875
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa d-s »

roman napísal:... a naucte sa ako to vysvetlite dalej svojim priatelom a pribuznym ktori budu mat zaujem pripomienku svojim hlasom podporit.
No kto s tymto zacina az teraz tak hodne meska a mal by makat aby to dohnal ;)

Za tie dva roky ci kedy to prisla EU s tym nezmyslom som konvertoval na pro-gun vacsinu svojho blizkeho okolia. A to su ludia ktori predtym (a niektori stale) "videli zbran iba v TV". Ak bude z mojho blizkeho okolia menej nez 10 podpisov tak budem nasrany.
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"