Medzirezortné pripomienkovanie novely zákona / r. 2018

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Dantes: veď si mal možnosť zúčastniť sa debaty na PPZ, prečo si nešiel skúsiť konfrontáciu s niekým, kto je označovaný ako neodborný a amatér?
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

peterson: daj na moje slová... nakoniec Ty vieš svoje z prvej ruky :wink:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

peterson, pokial viem PPZ nerobil verejne prerokovanie ani ma nikto nepozyval. Boli tam znalejsi ako ja, ktori to v pohode zvladli.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dantes, nepodceňuj sa. Môžeme mať rôzne výhrady k návrhu, ale nedá sa PPZ uprieť snaha komunikovať. Pokiaľ viem, termín stretka dostal napríklad aj úplne bežný človek z ulice (a z tohto fóra), ktorý mal potrebu sa k veci vyjadriť. A potom... bol by som opatrný v hejtovaní návrhu a jeho autorov, lebo ten, kto je aspoň trocha zorientovaný, vie, kto rozdal noty a prečo tie noty vyzerali tak ako vyzerali.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Aky vplyv ma to kto "rozdal noty" na nas nazor na novelu?
My budeme musiet zit s novym zakonom a nie s tym kto rozdal noty.

Snaha komunikovat je pekna ale dobre pripomienky im uz predniesli ini, napr. Legis Telum.
Pre mna ako bezneho cloveka by taka navsteva znamenala desiatky hodin priprav (lebo ist bez pripravy by bol nezmysel) a aj tak by som im nepovedal (takmer) nic ine nez co im uz povedalo LT. Ten cas su okrem ineho aj znacne financne straty (usly prijem). Keby som si myslel ze to ma vyznam tak OK ale PPZ by to aj tak iba odignorovalo, ved vidime pristup prislusnikov tu na fore - vzdy vedia vsetko najlepsie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

D-S, ešte raz a pomaly: Tvoj názor, alebo váš názor (neviem pritom, kto je to "vy") na novelu mi je ukradnutý. Je mi teda v princípe jedno, na základe čoho si tvoríš ten názor. Možno sa pritom v niektorých bodoch prekrýva s mojim názorom. Ale ten zas môže byť ukradnutý tebe/vám. Kvôli tomuto by som teda nepísal, čo som písal.
:roll:
Takže, prečo som to napísal? No asi preto, že mrkotať, akí blbci a diletanti musia robiť na tom prezídiu, je známka totálneho nepochopenia situácie. A keďže múdra na WF i na FB si číta kde-kto (aj z kompetentných z prezídia), je to zároveň slepá ulička, ktorú si podaktorí zvolili a zavreli, či minimálne privreli si tým dvere a sťažili vyjednávacie pozície. Už sa chytáš a rozumieš? Či furt márna snaha?
8)
A pokiaľ ide o teba osobne, neviem, či by si im tam čosi povedal, alebo nepovedal. Ani neviem, odkiaľ vieš, čo im tam všetko povedalo alebo nepovedalo LT. Možno z FB. Ale v pohode. Menej v pohode sú tie argumenty, prečo sa radšej o nič nepokúsiť a nič nepovedať. Veď to povie ktosi iný... Len je dobré sa zamyslieť, či tá snaha o nejaký dialóg, nie je známkou toho, že ktosi je ochotný komunikovať o určitých zmenách. Ale nie o zmenách revolučných, lebo sám sa môže pohybovať len v intenciách toho, aké "noty dostal". Od niekoho, kto tie noty píše a rozdáva. Čiže vraciame sa k tomu, že vyplakávať alebo mrkotať na ľudí z prezídia, je také... skrátka, ani oni nie sú vo svojom rozhodovaní pri implementácii autonómni. Igen?
:wink:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

mabo napísal:yarco - tu nejde o to, či bude alebo nebude vyhlásená za nulitnú (kto by akože to vyhlásenie mal dať?), .
To vyhlásenie v blízkej dobe dá Európsky súdny dvor v podobe rozsudku.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

v marci sa ocakava predbezne, nezavysle vyjadrenie sudu k veci. Avsak rozsudok sa ocakava skor koncom roka, asi najskor v septembri....
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Generálny advokát sa vyjadril dosť jasne. Negatívne pre nás. Ale ostávam v napätí.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Nerobim si iluzie. Jedna sa o Europsky sudny dvor, instituciu EU. Mam taky pocit, ze nezavislost tejto institucie je rovnaka, ako ked poslanci mozu hlasovat o svojich platoch…
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Mimochodom, z tlacovej spravy na strankach policie sa pise, ze to ma ist prepracovane do narodnej rady v marci. Po tolkych pripomienkach a tom pravnom paskvile ktory ten navrh predstavuje su si nejak moc isti…
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

- dnes 25.02.2019 o 12,30h by mala byť v rádiu Slovensko (96,6Mhz) diskusia k novele za účasti PPZ a partnerov
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Relácia v podstate o ničom...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

no, ja sa vôbec divím , že verejnoprávne médium dalo 30min.priestor diskusií pracovníčky PPZ so zástupcom klubov voj.historie.

Ale nebojte, čoskoro prídu do éteru informácie, ktoré oživia atmošku na úseku prerábok zbraní.
Je už rozdaných celkom dosť uznesení o obvinení na úseku prerábok zbraní a už na seba začínajú útočiť (bývalí) kamošši 8)
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

Este k tej relacii "Z prvej ruky" ... Pre laika v oblasti zbranovej legislativy totalna informacna nula, ani len ramcovo informacia v zmysle ze EU obmedzuje legalnych drzitelov, lebo ma problem s nelegalnymi ... A pre ostatnych strata casu, esteze som si to pustil z archivu cestou z prace v aute ...
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"